Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZİCİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,214
İnebolu evleri.

DSC07437

DSC07438

DSC07439

Etiketler

İnebolu lu şair, yazar, araştırmacı, edebiyat tarihçisi ve bilim adamı.

ORHAN ŞAİK GÖKYAY

DSC07461

DSC07462

Ynt: Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

Ali bey merhaba, gezi yazınızı zevkle okudum, Daha önce benzer rotayı takip eden bir gezi yaptığım için sayenizde anılarım tazelendi, teşekkür ederim.
Çekme karavanla Karadeniz gezisi yapmak, gezenbilir forumlarında sıkça dile getirilmesine rağmen böyle bir gezi çok az paylaşıldı. Hepimiz bu yollarda çekme karavanla nerede kalınır?, yollar nasıldır? yokuşlarda sıkıntı olur mu? gibi sorulara takıldık. Paylaşımınız sırasında konakladığınız yerler hakkında bilgi vermeniz çok faydalı.

paylaşımlarınızı bir solukta okudum allah içinize sindirsin diyorum yolunuza sağlık , ancak rota kilometre yasadığınız olumlu veya olumsuz (çekme karavan) detaylarla ilgili bilgi vermenizi rica ederİm saygılarımla Hakan TANRIYAKUL

05.07.2012

Sabahleyin kahvaltımızı yaptıktan sonra İnebolu Geriş Tepesi Manastırı'na çıktık. Hem manastırı gezeriz hem de tepeden İnebolu yu izleriz dedik.

Biz tepeye çıkarken yağmur yağmaya başladı.

Manastırdan geriye bir tek sarnıç kalmış.

Sarnıcın başında yağmurun altında şemsiyemizi siper ederek çayımızı demledik ve içtik.Sis olduğundan İnebolu yu kuşbakışı resimliyemedik.

DSC07484

DSC07485

Tepeden dönüşte yine yol boyunca İnebolu evlerini Resimledik.

DSC07483

DSC07486

DSC07487

DSC07488

Geriş tepesinden döndükten sonra hazırlığımızı yapıp yola koyulduk.

Abana da Doğan Güneş Kampinge uğradık ama konaklamadık. Kamping deniz kenarında ama hava yağışlı olduğundan ve de denize girme şasımız olmadığından yola devam dedik.

DSC07490

DSC07491

Türkeli ne vardık.

Türkelinde sel felaketi olmuş ve her yeri su basmıştı. Türkeli çıkışında ki Balık Lokantası yanında parkettik.

DSC07507

DSC07508

DSC07509

DSC07510

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR