Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZİCİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,220
Bir şeyler yazmaya gerek yok resimler her şeyi anlatıyor.

DSC07310

DSC07311

DSC07312

DSC07313

Etiketler

Akşam yemeğini Cide nin içinde olan HASBAHÇE lokantasında yedik. Cide ye gidenlerin mutlaka uğraması gerkli bir yer. Buram buram tarih ve peyzaj kokuyor. İşletmecisi bir doğasever.

Fotoğraflar belki biraz burayı anlatır diyorum.

DSC07332

DSC07333

DSC07334

DSC07335

DSC07336

Ynt: Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

Anlatım ve fotolar güzel. Bizi de gitmediğimiz yerleri gezdirdiğiniz için teşekkür ederim

Ynt: Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

Paylaşımlarınız için teşekkürler, ilgiyle takip ediyorum.

02.07.2012

Cide'den sahil yolunu takip ederek Doğanyurt üzerinden İnebolu'ya geçecektik fakat o yoldan Cide'ye gelen motokaravanı olan bir arkadaş yoğun yağmurlar nedeniyle yolda yer yer göçük meydana geldiğini çok dar ve virajlı olduğunu geçerken çok zorlandıklarını risk alarak geldiklerini söyleyince bizde o yolu kullanmamaya karar verdik.

İnebolu'ya sahil yolundan değil ŞENPAZAR - AĞLI - KÜRE yolunu takip ederek gitmeye karar verdik.

Cide - Şenpazar arasında Şenpazar'a 13 km kala sağ tarafta kalan LOÇ VADİSİ'ni yol ayrımını gördük yola devam edip karavanımızı Şenpazar'a park edip geri dönüp LOÇ VADİSİ'ni gezmeye karar verdik.

Şenpazar girişte sağdaki benzin istasyonundan nerede kalabiliriz konusunda gerekli bilgi aldık onlarda her yerin uygun olduğunu nerede istersek orada konaklayacağımızı söylediler. Bizde solda Şenpazar girişinde "Küre Dağları Milli Parkı Girişi" yazısı olan yerden Şenpazar'a girdik. Girince hemen solda büyük bir meydan, meydanın bir tarafında nehir, nehire sırtı dönük Atatürk heykeli, meydana bakan Emniyet Amirliği, otogar ve oto tamirhanesi ile çevrilmiş. Bu meydana karavanımızı parkettik.

DSC07392

DSC07393

DSC07390

DSC07391

Tam olarak orada konaklamadan önce Belediye'ye gittik kalabileceğimiz yerler hakkında bilgilenmek isteğimizi belirttik. Bizi Belediye Başkanı Suat SAYGILI ile görüştürdüler. Çok misafirperver bir başkan bize çay ikram etti sohbet ettik. Hoşsohbet bir insan.

Karavanınızı park ettiğiniz yerde konaklamak ister misiniz dedi. Bizde sizin için mahsuru yoksa bizim için uygundur dedik. Emniyet Amiri'ne bilgi verdi, siz rahat edin dedi ve akşama bizi Belediyenin işlettiği çay bahçesine çay içmeye davet etti misafirim olun dedi.

Akşamleyin çay bahçesine gittik. Çay bahçesi nehrin sağ sahilinde kocaman çınarların altında oturduk çaylarımızı söyledik çayımızı içerken Belediye Başkanı eşiyle birlikte çay bahçesine bizim masaya geldiler. Bol bol sohbet ettik bize bu civarda gezilecek görülecek yerler konusunda bilgi verdi. Daha ziyade Trekingcilere hitap eden parkurları anlattı bu konuda Belediye tarafından hazırlanmış olan bir kitapçığı bize verdi. İçtiğimiz çayların ikram olduğunu söyleyip bize ücret ödettirmedi.

03.07.2012

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra karavanımızı orada bırakıp arabayla LOÇ VADİSİ'ni gezmek üzere tekrar Cide istikametinde 13 km gittik ve yol ayrımına girdik hemen karşımıza "DAĞLU KUYLUCU" tabelası çıktı. Dönüşte gezeriz deyip yolumuza devam ettik.

"KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI LOÇ VADİSİ GİRİŞİ" olan yere geldik Tabela ve Danışma niteliğindeki niteliğindeki giriş Kastamonu'lu marangoz Hilmi CAN tarafından yapılıyordu.

Marangoz hoşsohbet bir adamdı, bu bölgedeki giriş tabelaları ve danışma ofislerinin tamamının kendisi tarafından yapıldığını söyledi. Bize vadi hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

DSC07378

DSC07379

DSC07380

DSC07381

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Geri