Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZİCİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,207
Ynt: Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

.

DSC07257

DSC07258

DSC07259

DSC07260

DSC07261

Etiketler

29.o6.2012

Çakraz - Cide istikametinde yola koyulduk. Amasra'dan ayrıldıktan biraz sonra Amasra' yı tepeden gören Çukurlar tepesinde kahvaltı yaptık. Burada köylüler kendi ürünlerini satıyorlar.

DSC07271

DSC07272

DSC07273

DSC07275

Manzarası çok güzel olan dar, yokuş ve virajlı yollardan geçip GİDEROS denen Karadenize açılan bir göl görünümündeki koya geldik. Karavanı ana yolda bırakıp arabayla koyun kenarına indik.

İki adet lokanta var biri Gideros tatil köyü lokantası, diğeri Beşiroğlu lokantası, biz Beşiroğlu lokantasına girdik bu lokanta tam bir köyevi işletmesi, işletmecisi Zonguldak TTK dan emekli.
Burada birer kahve içip ileriki tarihte bu cennet koyda kafa dinlemeye gelmek üzere deyip yola devam ettik.
Gideros koyu Cide'ye 13 km uzaklıkta.

DSC07280

DSC07281

DSC07282

DSC07283

G.derosu geçtikten sonra Cide sahili göründü. Tam 13 km uzunluğunda bir kumsal. Biz karavanımızı Belediye Düğün Salonunun olduğu sahile parkettik.

Önümüzde cıvıl cıvıl bir plaj ama çevreye en küçük bir saygı yok. Pet şişeler, poşetler, bira kutuları v.s.

Biz yine eşimle birlikte eldivenlerimizi takıp çöp poşetlerini alıp.................. ve denize girdik deniz çok temiz.

DSC07287

DSC07288

30.06.2012

Epey dinlendik, denize girdik deniz temizdi.

Akşam üzeri balık almak için şehir merkezine gittik fakat balık almak için sabahleyin balıkçıya uğramak lazımmış.Neyse balığa niyet edip etli ekmekle idare ettik. Yol boyu Cide tarihi evleri vardı yanıma fotoğraf makinesini
almadığıma pişman oldum. Yarın fotoğraf makinesini yanıma alıp buraları bol bol resimleyeceğim.

01.07.2012

Cide sahilinde dinlendik ve denize girdik. Denizden sonra fotoğraf makinesini de alıp Cide'nin şehir merkezine kadar olan yerleri resimledik.

DSC07289

DSC07290

DSC07291

DSC07292

DSC07293

Cide'ye gidipte Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi'ni gezmemek olmaz.
Rıfat Ilgaz'ın evi Kültür Merkezi ne dönüştürülmüş ve 2007 de restore edilmiş şahane tarihi bir ev.

Evi görünce Rıfat Ilgaz'ın sanatçı olmasına şaşırmadım.

Buram Buram tarih kokan Cide yi resimlemek insana zevk veriyor.

O halde resimlemeye devam.

DSC07305

DSC07306

DSC07307

DSC07308

DSC07309

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri