Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZİCİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,219
Ynt: Çekme Karavanla 2 Aylık Karadeniz Ereğli - Batum Gezisi

Akşam Kara Elmas Karadeniz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Hadise konserine gittik.

Ertesi gün Kozlu'nun köylerini gezdik akşam yine festival kapsamında Edip AKBAYRAM konserine gittik.

Etiketler
23.06.2012

Zonguldak'ın doğusunu gezmek için karavansız olarak Filyos'a doğru yola koyulduk. İlk Kilimli, Çatalağzı (Termik Santral var.), Muslu, Göbü, Türkeli köyünden sonra Kilyos'a vardık. Kilyos Kalesini gezmek istedik ama kazı ve onarım çalışmaları yapıldığından pek fazla birşey göremedik.
Kilyos sahili güzel düzenlenmiş, uzun bir piknik alanı ve kumsalı var.
Bu güzegahta muhteşem koylar var fakat henüz deniz suyu soğuk olduğundan hiç denize giremedik.
Akşam yine festival kapsamında Volkan KONAK konserine dittik. Konser sıradandı.

24.06.2012

Bartına gitmek üzere yola koyulduk. Yolumuz üzerinde bulunan GÖKGÖL MAĞARASI'nı gezdik. Ve oradan tekrar yola devam.

DSC07177

DSC07178

DSC07184

DSC07185

DSC07186

Zonguldak'tan Bartın'a giderken BEYCUMA'da Zonguldak Trabzonlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yala şenliği vardı mola vermek için karavanımıza uygun bir yer aradık ama yol sağlı sollu araçlarla dolu olduğundan ancak 1-2 km kadar öteye yol kenarına parkettik ve şenliğin yapıldığı yere geri yaya olarak döndük. Fotoğraf makinesini yanıma almamıştım. Geri dönüp almak konusunda tembelliğim tuttu. Ne yazık ki bu güzel şenliği resimleyemedim. Şenlik çok güzel ve eğlenceliydi koca yaylada oturacak bir yeri zorlukla bulduk. Herkes yiyor, içiyor, horon tepiyor eğleniyordu. Şenlik çok kalabalıktı. (Demek ki Zonguldak'ta çok Trabzon'lu var)

DSC07189

DSC07192

Şenliği biraz izledikten sonra "YOLCU YOLUNDA GEREK" deyip Bartın'a doğru yola koyuluyoruz. Bartın'a varınca Liman ve İnağzı levhasını gördük biz İnağzı'na saptık. İnağzına vardık.

Muhteşem bir koyu ve çok eğimli bir yolu var. Açıkçası dönüşü düşünerek biraz tırstım ama neyse yola girmişiz yarıda dönmek yok koya kadar indik. Eğer yolun böyle olduğunu önceden bilseydim karavanı uygun bir yerde parkedip sadece arabayla inerdim ve bir gece araba üstü çadırımda yatardık.

Neyse mecburen karavanla indik ve yolun kenarındaki bir cebe park ettik. çok güzel bir plajı var ve ilk defa denize girdik. Geceyi parkettiğimiz yerde geçirdik.

Kaldırımda bulunan tezgahlar sabahleyin köylünün kendi ürettiği ürünlerle donatıldı, Erik, Elma, Domates, Biber, Yumurta, Karadut, Beyazdut, Frambuaz, Havuç, Marul. v.s.

DSC07193

DSC07198

DSC07195

DSC07196

DSC07197

25.06.2012

Amasra'ya gitmek üzere yola koyulduk.

Yolumuz üzerindeki KUŞKAYASI YOL ANITI'nı gezdik.

DSC07199

DSC07200

DSC07201

DSC07202

DSC07203

KUŞKAYASI YOL ANITI' ndan günbatımı

DSC07205

Ve akşamleyin Amasra'ya vardık otogarın yanındaki küçük limana park ettik. Çevre çok pis malum (Petşişe ve Poşet Bira şişesi. v.s.

Her zaman olduğu gibi eşimle beraber eldivenlerimiz takıp elimize birer tane çöp poşeti alıp..............

Ve Amasra'da kaldığımız müddetçe küçük limanda denizin kenarında konaklamaya karar verdik.

26.06.2012

Amasrayı anlatmak çok zor. Şahane bir ilçe tüm anlatımlar az kalır. Hava çok güzel onun için denize girdik. Akşamleyin yağmur yağmaya başladı.

27.06.2012

Gece yağmur yağdı deniz çok dalgalı bizde bunu fırsat bilerek kendimizi Amasra'nın sokaklarına attık.
Kaleye çıktık
Kilise
Kale içini gezdik
Ağlayan ağaç v.s.
Müze
Kültür ve Sanat Evi (Kapalı olduğu için içini gezemedik)
Fatih cami
Bedesten
Kemere köprüsü
Direkli kaya
Antik yol
Büyük liman ve Plaj

DSC07210

DSC07211

DSC07213

Resimlere devam.

DSC07214

DSC07215

DSC07216

DSC07218

DSC07224

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri