Çekme Karavan ile Yunanistan İtalya Makedonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 609
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 110,789
Ynt: Çekme Karavan ile Yunanistan İtalya Makedonya

Dediğiniz doğru.Makedonyadaki müslüman arnavutlar özellikle prizren e gitmemizi tavsiye ettiler.Önce prizren sonra priştinaya gitmek için yola çıktık.Ancak prizren yolunda yolu şaşırdık.Yolu doğrultup tarif aldığımızda bir saat oyalanmış idik .Vazgeçtik ancak sonra pişman olduk.

Etiketler

Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim .Bir kez daha tatile gitmiş kadar mutlu olduk paylaşırken .

Bf7b5486369948f9a662bd1e71ed105d 1271920041

BEYEFENDİ SAYGILAR............

hayalim bir karavan helede benim memleketime üsküp e gitmmiş
olmanız dahada ateşledi beni defenderimle bi nebzede olsa karavancılığı
yasamaya calışıyorum amma karavan baska.. sizi ve ailenizi tebrik ediyorum
mutlulugunuzun ve gezılerınızın ömür boyu sürmesini dilerim

Gecen sene 1969 model bir camperle Atina'ya kadar giden biri olarak rotanızdan ve yazılarınızdan etkilenerek 2012 programını ailecek kafamızda şekillendirdik bile. Paylaşım icin size ve eşinize binlerce teşekkür...

Doğan bey Üsküp bir anadolu şehrinden farksız biz çok beğendik.Selamlar

Ahmet bey 2012 yılında yapmayı planladığınız geziyi ğerçekleştirmeniz dilerim.İyi dilekleriniz için biz teşekkür ederiz gezmek ve bunları sizlerle paylaşmak bizim için büyük keyif idi selamlar.

Ebru Hn. ve Mustafa Bey;
Bu güzel geziyi o mükemmel üslubunuzla aktarıp paylaştığınız için teşekkürl ederim.
İzlerken çok keyif aldık.
Rabbim ağız tadınızı bozmasın, tüm ailenize sıhhat ve afiyet versin.
Darısı da başımıza diyelim. :smiley:

Gültekin bey inşallah sizinde gezi anılarınızı bekliyoruz .İyi dilekleriniz için çok teşekkürler selamlar..

Keyifle takip ettigim bir yazi dizisi oldu teşekkürler mustafa bey-ebru hanım,fotograflar konusunda zaten soylenecek birsey yok ,hepsi harikaydi,sabah ise gelince ilk is olarak foruma bakiyorum yeni fotograf-yazi varmi diye :smiley: sanırım bende iyiden iyiye zehirlenenlerdenim (cekme karavanlara tabiri caizse kedinin cigere baktigi gozlerle bakar oldum :D , Kazasiz belasiz nice geziler yapmaniz dilegiyle,tekrar tesekkurler.

Gökhan bey inşallah hayalinizdeki karavana kavuşursunuz.Karavancılık özgürlük demek sizde bunu tattığınızda bir daha bırakamazsınız selamlar..

Saygı değer dostlar, sizin en sıkı takipçiniz olacağımı düşünürken, bu yazı dizinizin neredeyse son yarısını ancak bu akşam okuyup inceleme fırsatını elde edebildim. Gezi yazısı hazırlamanın ne kadar zor bir iş olduğunu iyi bildiğimden sizlere yeterince destek olamadığıma çok üzüldüm. Ama son haftalardaki yoğunluğuma bilgisayarımın iflas etmesi eklenince bu durum ortaya çıktı...
Gezinizin gayet güzel geçmesi yanında özellikle 5300 km. yol yapıp sıkıntı yaşamamak da farklı bir ayrıntı olmalı. Bunda gezinin iyi planlanması, araç ve karavanın teknik olarak hazır edilmiş olması, sürüş konusunda hassasiyetin ne kadar önemli olduğunun bilinmesi rol oynamaktadır.
Bizimle bu güzel anları paylaştığınız için çok teşekkür ederim :smiley: :smiley: :smiley:

Haşmet bey hassasiyetiniz için bizde çok teşekkür ederiz.Ailecek selamlar.

2012 planları yapılıyordur herhalde...
Bu sefer rota nereye doğru... ;)

Haldun bey merhaba 2012 yılında nasipse yine Yunanistan üzerinden İtalya orada fazla oyalanmayıp yukarı Füssen e çıkıp https://www.romantischestrasse.de/ yolunu takip edip Würzburg tan bu sefer Strazburg Alsace bölgesinde http://www.tourisme-alsace.com/en/map-alsace/ wine route yolunu takip ederek tekrar italya Yunanistan üzerinden memlekete dönmek .

Gezi yazınızı geç farkedip, tümünü kısa bir zamanda inceledim...Sizi tebrik ederim...Ancak hiç bir video yüklemelerinizi izleyemedim... Yoklar...Acaba bir problem mi var anlamadım...bu konuda aydınlatırsanız memnun kalırım...Paylaşım için çok teşekkürler...Selamlar...

Sayın Mustafa Yetim
Son bir kaç saatimi gezinizi baştan sona okumakla geçiriyor ve bundan büyük keyif alıyordum. Ama maalesef gezinin sonuna gelmiş bulunuyorum. Bundan yaklaşık 6 ay önce iki motorsikletli olarak bir arkadaşımla haziran ve temmuz aylarıda 42 gün süren, 16 ülkeden geçip 11000 km yol yaptığımız bir gezimiz olmuştu. Gezimizde rotamızın bazı yerlerde çakıştığını görüyorum. Gezimiz sırasında bazen hotellerde ama çoğunlukla kamping alanlarında bungalow ve çadırlarda konakladık. Camping alanlarında karavanla seyahat edenlerin yaşamlarını gözlemlemeye başladım. Şu an motorla gezmekten çok keyif alıyorum ancak ilerleyen yaşlarda motorsikletle gezmenin daha zor olacağını düşünüp şimdiden karavan sahibi olmanın planlarını yapıyorum.
Karavancılığa ilgi duyan herkes gibi bende motokaravan ile çekme karavan arasında tercih yapma durumundayım. Şu ana kadar tercihim motokaravan yönünde.. 4 kişilik bir motokaravan almayı düşünüyorum. Camping ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı da motokaravaın arkasında taşıyacağım bir motosiklet ile aşmayı planlıyorum. Konakladığım camping alanlarında pekçok motokaravan sahibinin motorsiklet yada bisiklet ile bu sorunu aştığını gördüm.Böylelikle motor hobimden de vazgeçmemiş olacağım. Ancak gezinizdeki izlenimlerinizden de anladığım kadarıyla çekme karavanlarla sorun yaşamadan uzun geziler yapabilmek mümkünmüş.
Gezi yazınızda dikkatimi çeken bazı konularda bilgilerinize başvurmak istiyorum. İtalyada camping alanlarında ortalama 50 Euro civarında konakladığınızı yazmışsınız. Kendi yaptığımız gezilee hazırlık yaparken www.camping.it sitesinden seçtiğimiz camping alanlarının fiyat listelerinde karavan yeri için 10- 15 euro, karavanda konaklayacak kişi başı için 0rtalama 6- 8 euro , extra otomobil için 4- 5 euro , elektrik kullanımı için 2-3 euro fiyat istediklerini gördük. Sizden 60 euroluk ücret talep edilirken bu şekilde bir hesaplama mı yapıldı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri