Çekme Karavan Için Kamping Dışı Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karacaoglan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,628

karacaoglan

Hayat bir gündür, o da bugündür.
Yer
İzmir
Merhaba,
Yeni bir çekme karavan aldık. Kısmetse eşim ve 3 köpeğimizle birlikte karavanlı hayata geçeceğiz inşallah.
Urla-İzmir de yaşıyoruz. Önce yakın yerlerden başlayarak deneyim yaşamak niyetindeyiz. Karavanımızda güneş paneli, webasto, klima ve Honda eu20i jeneratör vb her türlü donanım mevcut. Yani karavanımızla kamping dışında da her yerde konaklama yapabilecek durumdayız. Malum 3 köpek birden olunca kamping dışı sakin kamp alanları arıyoruz. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşların kamp yeri önerilerini bekliyoruz.

20181116_191844.jpg

20181116 191844

Son düzenleme:

Etiketler
.

Demircili köyünün güneyindeki sahile yakın arazilerden birinin küçük bir bölümünü, artıklarınızı etrafa bırakmayacağınız garantisiyle kiralamak düşünülebilir miydi ?
Karavanın devamlı park yeri olmasını kast etmedim tabi..

Deniz Yıldızı’nın park yerini tavsiye edecektim ama biliyorsunuz, kahvaltıda ikinci küçük çaydan bile para alıyorlar..;)

.

Son düzenleme:

1. Çeşmealtı limanının (gece pazarının) yanındaki büyük otopark. (Tuvaletiniz kasetliyse kaseti pazaryeri tuvaletine boşaltırsınız suyu ordan yada 100metre ilerdeki camiden alırsınız.)

2. Adayolunda ki kamelyalı parkın dibi. (Tuvaletiniz kasetliyse kumdenizinin tuvaletlerine boşaltırsınız.)

3. Özbek akkum. Sahilin sonuna kadar gidin otobüs durağı göreceksiniz. Müsait bir yerde durun. (Wc kasetini 250-300metre uzaktaki su ürünleri kooperatifinin içindeki tuvalete boşaltabilirsiniz.)

4. Çeken aracınız kuvvetli ise eski nebioğlu tatil köyünden çeşmealtı sahile sallanın. 200metre sonra çeşmealtı içine dönen göbek gelecek onu geçin 100metre sonra sağa giden toprak yolu görürsünüz. Girin ordan 100metre kadar gidin. Çeşmealtının en sessiz en bakir yerine ulaşacaksınız. Ne su var nede wc boşaltacak yer. Tuvaletinizde kimyasal kullanmıyorsanız sahilden uzak tepeye doğru uygun bir yere kürekle kazıp boşaltabilirsiniz. Buraya öncelikle karavansız gidip bakın, yolu sizin karavana/aracınıza uygun olmayabilir.

5. Zeytinalan ile kalabak arasındaki aşıklar çeşmesinin dibi. Yolun kenarıdır fakat manzarası iyidir. Su,wc boşaltım imkanı yok.

6. Kum denizi ile yelken kulübü arasıdaki boş arazi. Derenin dibi.

7. Azmak plajı/mevkii. Yerini bilmiyorsanız mapsdan bakabilirsiniz. Yanlız bu mevsimde burada değil insan
bir canlı görme ihtimaliniz yok.

İskeleli olmama rağmen bu yerleri kullanmışlığımız vardır. Urla'da yer çok.

.

@Kartal75 , detaylı cevabınız, kuru bir ”Beğen”den fazlasını hak ediyor.
Sağolun. :yum:

8 sene kadar evvel forumda olası karavan kamp yerleriyle ilgili açtığım başlığa olan ilgisizlik bana, Türkiye’de böyle bilgilerin nedense kendine saklanmasının tercih edildiği üzerine ders vermişdi.
Siz cevabınızla tersini söylüyorsunuz.

Sanırım karavan kültürünün oturması çok yönlü bir süreç...

Bu fırsatla bir noktaya değinmeme de müsaade edin lütfen.
Çekme karavan; amaç ve dolayısıyla yapısı yüzünden kamping dışı konaklama için hedeflenmiş bir karavan türü değil. Zaten Avrupa’da da bu pratiği göremezsiniz. Otobanlarda görülenler de tatilleri boyunca en fazla iki kamping değiştiren araçlar olmakta. Yani çok konaklamalı geziler için de alışılmış bir karakterleri yok.

Belki seçimde karavan türünden önce, kamp tarzı ile beraber onun olanaklarına hedeflenmek yanlış olmazdı ?

Örn. Salık verdiğiniz 7 yerin sadece 2 sinde su, 3 ünde tuvalet var. Karavan park yeri bile olmayan yerler için fena sayılmasa da ortalama olarak bundan daha iyi bir durumla karşılaşıldığını sanmıyorum.

Bütün bunların bilinciyle yapılan bir karavan türü seçimine de kimsenin diyecek birşeyi olmamalı.
Zurnanın zart (şart) sesi de tam buradan gelmeli ? :yum:

Açıkcası konuyu burada kesmek yerinde olur. Türkiye’deki bu seçim tercihi üzerine daha fazla spekülasyona girmek istemiyorum.
Yoksa işin ucu çekme ve motokaravana varacak. O da farklı boyutlarıyla, karşılıklı hoşgörü, gerçeğin kabulü ve farklı isteklerin harmanlanmasını gerektiren bir tartışma alanı.

Konu, konunun tek cevabı olan “Konunun tek cevabı olmadığı”nı kabul etmeyenlerce de uzatılıp gidiyor ve sonuçta kalkan toz dumandan kimse birbirini göremiyor.. :p

.

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim. Detaylı anlatımlarınız gerçekten takdire şayan. Aracımız Amarok 4X4 yol sorun olmaz sanırım.En çok ilgimi çeken de 4.maddedeki yeri merak ettim.Sanırım Saklıkoy sitesinin yan tarafı. İlk fırsatta gidip bakıcam. Siz yakınlarda mısınız bu yerlere.

1. Çeşmealtı limanının (gece pazarının) yanındaki büyük otopark. (Tuvaletiniz kasetliyse kaseti pazaryeri tuvaletine boşaltırsınız suyu ordan yada 100metre ilerdeki camiden alırsınız.)

2. Adayolunda ki kamelyalı parkın dibi. (Tuvaletiniz kasetliyse kumdenizinin tuvaletlerine boşaltırsınız.)

3. Özbek akkum. Sahilin sonuna kadar gidin otobüs durağı göreceksiniz. Müsait bir yerde durun. (Wc kasetini 250-300metre uzaktaki su ürünleri kooperatifinin içindeki tuvalete boşaltabilirsiniz.)

4. Çeken aracınız kuvvetli ise eski nebioğlu tatil köyünden çeşmealtı sahile sallanın. 200metre sonra çeşmealtı içine dönen göbek gelecek onu geçin 100metre sonra sağa giden toprak yolu görürsünüz. Girin ordan 100metre kadar gidin. Çeşmealtının en sessiz en bakir yerine ulaşacaksınız. Ne su var nede wc boşaltacak yer. Tuvaletinizde kimyasal kullanmıyorsanız sahilden uzak tepeye doğru uygun bir yere kürekle kazıp boşaltabilirsiniz. Buraya öncelikle karavansız gidip bakın, yolu sizin karavana/aracınıza uygun olmayabilir.

5. Zeytinalan ile kalabak arasındaki aşıklar çeşmesinin dibi. Yolun kenarıdır fakat manzarası iyidir. Su,wc boşaltım imkanı yok.

6. Kum denizi ile yelken kulübü arasıdaki boş arazi. Derenin dibi.

7. Azmak plajı/mevkii. Yerini bilmiyorsanız mapsdan bakabilirsiniz. Yanlız bu mevsimde burada değil insan
bir canlı görme ihtimaliniz yok.

İskeleli olmama rağmen bu yerleri kullanmışlığımız vardır. Urla'da yer çok.

Çok teşekkür ederim. Detaylı anlatımlarınız gerçekten takdire şayan. Aracımız Amarok 4X4 yol sorun olmaz sanırım.En çok ilgimi çeken de 4.maddedeki yeri merak ettim.Sanırım Saklıkoy sitesinin yan tarafı. İlk fırsatta gidip bakıcam. Siz yakınlarda mısınız bu yerlere.

Selamlar, Aşağıdaki haritada yerini işaretledim. Eski Nebioğlunun arka tarafları oluyor. Haritadan giriş yolunu görebilirsiniz. Yanlız önce karavansız gidip keşif yapın. Karavanınıza yol uygun olmayabilir. Kışın olmazsada yazın mutlaka deneyin.

aa7072aa0196.png

Ben yazın adayolu ile limantepe arasındaki bölgede ki evde, Kışın Urla içerisindeki 544 evlerde ki evde oturuyorum.

Selamlar, Aşağıdaki haritada yerini işaretledim. Eski Nebioğlunun arka tarafları oluyor. Haritadan giriş yolunu görebilirsiniz. Yanlız önce karavansız gidip keşif yapın. Karavanınıza yol uygun olmayabilir. Kışın olmazsada yazın mutlaka deneyin.

aa7072aa0196.png

Ben yazın adayolu ile limantepe arasındaki bölgede ki evde, Kışın Urla içerisindeki 544 evlerde ki evde oturuyorum.
Bugün yolu ve yeri görmek için gittiğimde aşağıdaki manzara ile karşılaştım maalesef. Kim kapatmış, neden kapatmış bilmiyorum.

20181215 134627

Kamping dışı kamp alanları için sınırlarımızı biraz genişleterek(bahara ve yaza hazırlık olarak), İzmir'e göre Kuzeyde Edremit körfezi ile Güneyde Fethiye ye kadar olan bölgeyi içeren önerilerinizi bekliyorum.

selam. edremit assos arası kıyıyı tavsiye ederim. çoğunluğu aile işletmesi restoran yandaki boş zeytinlikleri vasıfsız kamping alanı olrak kullanıyorlar. şartlar çok iyi değil ancak doğa ve deniz muhtesem. güneyde milas ören güzeldi.

Bugün yolu ve yeri görmek için gittiğimde aşağıdaki manzara ile karşılaştım maalesef. Kim kapatmış, neden kapatmış bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 508881

Selamlar, işlerimin yoğunluğundan uzun bir süredir buraya gelemiyordum. Dün akşam bu mesajınızı gördüm bugün tanıdıklar vasıtasıyla bu yol kapatma olayını araştırdım. İskele telekomda işim vardı telekoma gidince yanındaki polis karakolunda tanıdıklara sorayım dedim, yolu kapatma hakkında iskele karakolununda çeşmealtının da haberi yok. Belediyeden tanıdık zabıtayı aradım, sağolsun o da belediyeden sormuş bana geri dönüş yaptı o arazi hazinenmiş fakat yolu belediye kapatmamış, izmir defterdalığı, urla mal müdürlüğünün filan belediyeden yolu kapatın diye bir talebi olmamış. Ya mal müdürlüğü kendi kapattı yolu yada imar affı yoluyla birileri o değerli araziye çökecek.

Selamlar, işlerimin yoğunluğundan uzun bir süredir buraya gelemiyordum. Dün akşam bu mesajınızı gördüm bugün tanıdıklar vasıtasıyla bu yol kapatma olayını araştırdım. İskele telekomda işim vardı telekoma gidince yanındaki polis karakolunda tanıdıklara sorayım dedim, yolu kapatma hakkında iskele karakolununda çeşmealtının da haberi yok. Belediyeden tanıdık zabıtayı aradım, sağolsun o da belediyeden sormuş bana geri dönüş yaptı o arazi hazinenmiş fakat yolu belediye kapatmamış, izmir defterdalığı, urla mal müdürlüğünün filan belediyeden yolu kapatın diye bir talebi olmamış. Ya mal müdürlüğü kendi kapattı yolu yada imar affı yoluyla birileri o değerli araziye çökecek.
Öncelikle bilgilendirme ve uğraşınız için teşekkürler. Araştırmanız sonucu en azından gideilecek adres belli oldu.Ben de mal müdürlüğünden araştırayım, madem arazi onlara ait. Umarım bir yanıt alabiliriz. Böyle bir yer için uğraşmaya değer. Tekrar teşekkürler, selamlar.

Sayin Kampci dostlar;Gecen gun Facebook uzeri M.Karavanci bir arkadasdan haber aldim,Corluda Bulunan buyuk bir A.V.M, olan Orion"un otoparkinda,M.Karavanlar icin konaklama imkani saglanmistir.W.C.+Elekt. ve Su imkani vardir.Park alani bekcili olup emniyetlidir.Ayrica Orion 24 saat acik oldugundan,lokantasinda yemek ihtiyaci da karsilanabilir.O taraflara yolu dusun arkadaslara duyurulur.Selm.

Ücretli kamping alanları dışında doğanın sakın sakin tadını çıkarabileceğimiz özgür alanların daha fazla paylaşılması dileklerimle, ben de teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR