ÇEKME KARAVAN DUSUNUYORUM 750 KG ALTI.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isakurt01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,241

isakurt01

Yeni Üye
Hazırlara baktım çok pahalı kendim 3,5 x 2 metre 01 belgeli romork 9400tl alaçam kendim yapmayı planlıyorum.
Çatısını ne kullanmalim.
İç döşeme mobilya ne kullanılmalı.
Projem resimdeki gibi arka kapak balkon olacak.
Screenshot 20200421 004522 Pinterest

Etiketler
Kendiniz yapınca da öyle çok ucuza falan çıkmıyor. Ben yaptım denedim. Bir sürü de konuda uzmanlık istiyor. Yapmak için mutlaka gözler yanıyor kaynaktan öğrenene kadar o kadar kolay bir hadise değil karavan yapmak. Sonuçta 9000'e değilse bile en azından 6000'e mal olur aradaki fark için o kadar eziyeti çekmeye değecek mi? Güzel yapan bir firmadan alın, rahat rahat temiz temiz binin. Benim tavsiyem budur. Kendisi yapmış birisi olarak herkese tavsiyem de budur. Her işin bir ustası, uzmanı var.
Selamlar.

Merhaba 750 kg alti cekme karavaba kasko yapilamiyor.Diyelimki karavan çalındı.. Nasıl yapacagiz sayın ustalar?

Kendiniz yapınca da öyle çok ucuza falan çıkmıyor. Ben yaptım denedim. Bir sürü de konuda uzmanlık istiyor. Yapmak için mutlaka gözler yanıyor kaynaktan öğrenene kadar o kadar kolay bir hadise değil karavan yapmak. Sonuçta 9000'e değilse bile en azından 6000'e mal olur aradaki fark için o kadar eziyeti çekmeye değecek mi? Güzel yapan bir firmadan alın, rahat rahat temiz temiz binin. Benim tavsiyem budur. Kendisi yapmış birisi olarak herkese tavsiyem de budur. Her işin bir ustası, uzmanı var.
Selamlar.

Yucel abi merhaba 9000 alko sese firenli torsiyon dingilli 01 belgeli trafik ile ilgili hiç bir sıkıntısı yok bu ürünün. Hazirina baktım enerji yok sese zayıf işçilik kötü 40 45 bin istiyorlar. Değmez abi hesap yaptım camlar hariç 25 bin tutuyor balkonlu ve asansörlü yatak olacak çift katlı alttaki koltuklu şekilde on numara olacak bu proje tutacak sen bile bundan yapacan abi kısmet olursa
Screenshot 20200421 004803 Pinterest

Screenshot 20200427 160038 Pinterest

İnşallah,
Madem kararlısınız bize de size kolaylıklar dilemek düşer.
Ben de kendi karavanımla çok gezdim. Kendin yapmak gurur verir, o karavanla bağ kurarsın ben yaptım der övünürsün. Böyle güzel yönleri de var.
Selamlar.

İnşallah,
Madem kararlısınız bize de size kolaylıklar dilemek düşer.
Ben de kendi karavanımla çok gezdim. Kendin yapmak gurur verir, o karavanla bağ kurarsın ben yaptım der övünürsün. Böyle güzel yönleri de var.
Selamlar.
Fotoğrafı varmı paylaşırmısınız merak ettim

. Hazirina baktım enerji yok sese zayıf işçilik kötü 40 45 bin istiyorlar. Değmez abi hesap yaptım camlar hariç 25 bin tutuyor balkonlu ve asansörlü yatak olacak çift katlı alttaki koltuklu şekilde on numara olacak bu proje tutacak
--------------------------------------------------------

Kolay gelsin, diyelim, usulen...
Ama maaşallah, daha işe başlamadan,
karavancılığa adım atmamışken,
yapanları kötülemeye başlamışsınız.
O su yok, busu zayıf...

Bu işe girişmemenizi öneririm.
İşe başlayıp da hilkat garibeleri çıkaran çok insan gördük.

Yücel Bey hem kendi yaptı, hem satın aldı.
İlk karavanı çalındıktan sonra,
imalat konusunda iyi kötü beceri ve tecrübesi olmasına rağmen,
yeni karavanını yapmadı, satın aldı.
Bi düşünün bunu..

Yücel Beyi bence dinleyin,
boşuna vakit kaybetmemiş olursunuz.

Acı ama, gerçek bu.
Hevesler hep güzel oluyor, gerçekler ise çıplak..

Son düzenleme:

İsakurt bey merhaba.
İkazıma beğeni vermişsiniz.
Çok teşekkür ederim ve bu olgunluğa şapka çıkarırım.

Yandaki resimden de anlaşılacağı gibi, toruncukları çok severim.
Sizin kucağınızdaki bebeye de o gözle bakıyorum.

Ailenizle ve özellikle bebeğinizle, mutlu sağlıklı bir ömür dilerim.
İnşallah güzel bir karavan sahibi olursunuz.

İsakurt bey merhaba.
İkazıma beğeni vermişsiniz.
Çok teşekkür ederim ve bu olgunluğa şapka çıkarırım.

Yandaki resimden de anlaşılacağı gibi, toruncukları çok severim.
Sizin kucağınızdaki bebeye de o gözle bakıyorum.

Ailenizle ve özellikle bebeğinizle, mutlu sağlıklı bir ömür dilerim.
İnşallah güzel bir karavan sahibi olursunuz.
işsallah o kızım 5 yas girdi. Silmeye kıyamıyorum ilk göz agrim bir de aynısı var erkek 1 yas herkes erkek olan zannediyor. Yas 36 hayati erken yaşta tatmak emekliliğe bırakmak istemiyoruz yada o yaslara 4 yıldır çadır ile geziyoruz. Geçen sene jipe geçtik artık karavan istiyoruz. Iki cocuk zor oluyor çadır artik küçükler dolayıda seviyoruz ailece gezerken konaklama yeri aramak istemiyoruz artuk

işsallah o kızım 5 yas girdi. Silmeye kıyamıyorum ilk göz agrim bir de aynısı var erkek 1 yas herkes erkek olan zannediyor. Yas 36 hayati erken yaşta tatmak emekliliğe bırakmak istemiyoruz yada o yaslara 4 yıldır çadır ile geziyoruz. Geçen sene jipe geçtik artık karavan istiyoruz. Iki cocuk zor oluyor çadır artik küçükler dolayıda seviyoruz ailece gezerken konaklama yeri aramak istemiyoruz artuk
--------------------------------------------------------------

Allah bağışlasın,pek tatlı maaşallah.
Konu tam anlaşılmadı, bebekler ikiz mi, veya 1 yaş küçük olan oğlan mı..

Dedelerin ağzı kulağındadır.. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR