Caretta'yı Kurşunlayan Maganda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,260
Ynt: Caretta'yı Kurşunlayan Maganda

Bence başlık yanlış yazılmış magandanın önüne şerefsizzzzz eklemek lazım bu şerefsize bir tokat atsan canı tatlıdır dünyayı yıkar o zavallı hayvanın çektiği acıyı tahmin bile edemez.ALLAH tan bulsun.

Etiketler

Jazz' Alıntı:
O magandaları kurşunlamak lazım, hayvanların birçok insandan kat kat daha önemli ve değerli olduğunu anlamaları için

erenatac' Alıntı:
İşin aslı bu gibi tiplere "hayvan","öküz","it" gibi laflar etmek bence gerçek hayvanlara yapılan bir saygısızlıktır.Bu mahluklar bildiğiniz "insan"dan başka birşey değil.. İnsanın yeryüzünden elini eteğini çektiği zaman doğa huzur bulacak ve herşey o zaman yoluna girecektir.

Şimdi maganda,muganda her ne cahil ve ne cins ise kızıp kötü yazmayayım. Olay o kişi ile alakalı bir durum ve o davranıştaki kişilerle alakalı.
Yani öyle yorumlar varki pes dedirtiyor. Yazıp yazmama arasnda kaldım. Şimdi bu yazılar cokmu dogru vede insani bir okadar mantıklı. Mantıklı düşünmüyorsan. Duygusallık ister iyi manada ister olaydaki gibi zararlı manada sonuçları zıt yönde'dede olsa aynı kapıya çıkıyormuşcasına şekilleniyor.
Ne demek magandaları kurşunlamak.. Egitim neden var Islah etme (Sucluya çeşitli yaptırımlar)neden var. Hayvanın İnsandan değerlisi ve önemlisi nasıl bir mantık hemde kat kat pes dogrusu
İnsan elini eteğini çekmesi ve doğanın huzur bulması, yazdıgınıza kendiniz galiba inanıyorsun. İnsanın kırsal,dağ ve benzeri alanlardan köylerden çekildiği yerlerden, gidip araştırabilirsiniz. Birkaç tür dışında yabani hayat bile insanın oldugu aktif bulunduğu yere hareket eder.
Dogal hayatı en az sizler kadar seven biriyim. Olayları karıştırıp İnsanılğa catan yorumları anlayamamış biri olarak yazdım.
(Hiç bir arkadaşın sahşına degil yazdıklarında idi sistemim)

MADENCİ' Alıntı:
Şimdi maganda,muganda her ne cahil ve ne cins ise kızıp kötü yazmayayım. Olay o kişi ile alakalı bir durum ve o davranıştaki kişilerle alakalı.
Yani öyle yorumlar varki pes dedirtiyor. Yazıp yazmama arasnda kaldım. Şimdi bu yazılar cokmu dogru vede insani bir okadar mantıklı. Mantıklı düşünmüyorsan. Duygusallık ister iyi manada ister olaydaki gibi zararlı manada sonuçları zıt yönde'dede olsa aynı kapıya çıkıyormuşcasına şekilleniyor.
Ne demek magandaları kurşunlamak.. Egitim neden var Islah etme (Sucluya çeşitli yaptırımlar)neden var. Hayvanın İnsandan değerlisi ve önemlisi nasıl bir mantık hemde kat kat pes dogrusu
İnsan elini eteğini çekmesi ve doğanın huzur bulması, yazdıgınıza kendiniz galiba inanıyorsun. İnsanın kırsal,dağ ve benzeri alanlardan köylerden çekildiği yerlerden, gidip araştırabilirsiniz. Birkaç tür dışında yabani hayat bile insanın oldugu aktif bulunduğu yere hareket eder.
Dogal hayatı en az sizler kadar seven biriyim. Olayları karıştırıp İnsanılğa catan yorumları anlayamamış biri olarak yazdım.
(Hiç bir arkadaşın sahşına degil yazdıklarında idi sistemim)

Dünyamızın yaşı 4.5 milyar yıl olarak tahmin ediliyor.. İnsanoğlunun varoluşu ise hemen hemen 1.5 milyon yıl önceye dayanıyor.Yani insan, dünya tarihine ve doğal döngünün yaşına oranla çok yeni bir varlık ve eğer bir ev sahibi aranacaksa bu kesinlikle insan değil.. İnsan gerek zekasıyla,gerekse besin zincirinin en tepesinde olmanın verdiği rahatlıkla,doğal döngüye her zaman doğru veya yanlış müdahele etme cürretini gösterebilmiştir.İnsanlığın bir bölümünün kendini yargılamaya başlaması,doğa elden gidiyor diyerek önlem almak gerektiğini düşünmesi ise çok yakın tarihe denk gelir.(Hala bilinçlenme evresini tamamlayamadık ama neyse..)

Biz insanlar olarak bu bilince ulaşma evresinde daha şimdiden binlerce hatta yüzbinlerce canlı neslinin yok olmasına ilk elden sebep olduk.Yani insan olmasaydı,fosil yakıtı kullanıp atmosfere karbon salmasaydı,ormanları kesip tarla - ev yapmasaydı,su kaynaklarını kirletmeseydi,kontrolsuzce ve bilinçizce avlanmasaydı... dı.. dı.. dı.. (o kadar çokki !) o yok olan canlıların büyük bölümü şu an yaşıyor olacaktı.. Bence biz insanların yaptığı "dağdan gelip bağcıyı kovmak" dan başka birşey değildir.

Benim inancıma göre hiç bir hayvan insan için yaratılmış değildir.Hepsinin ayrı ayrı en az insan kadar yaşam hakkı vardır.Ve asla bir insan bir hayvandan daha değerli değildir.Bizimki canda hayvanınki değil mi? Bunun neresi anlaşılmıyor çok merak ediyorum..

Eğitim konusuna gelince,evet eğitim denen bir şey var ve çok gerekli ama eğitilmek için önce eğitilmeyi istemek lazım.Bugün ölüm döşeğindeki bir hasta bile tedaviyi reddederse onu zorla tedavi edemezsiniz.Öyle çağ dışı insanlar varki eğitim lafı geçince "entel dantel işler beni bozar" diyerek kestirip atıyor.Siz bu gibiler için ne yapabilirsiniz? Benim dileğim diğer canlıların selameti için doğal eleminasyon sürecinde bir an evvel yok olmalarıdır.Sakın yanlış anlaşılmasın sözüm bilinçli ve gelişime açık insanlar için değil,yukarıdaki kaplumbağaya kurşun sıkan gibiler içindir.Bu gibiler için hak,hukuk,ceza çok anlam taşımaz binlerce örneği vardır.

Kimse bana kızmasın ama ortada bir gerçek var,bu kadar kısa zamanda,güzelim dünyayı bu kadar berbat hale getiren sadece ve sadece insandır.Pis kokan hangi taşı kaldırsanız altından insan veya etkileri çıkar.Siz hiç nükleer deney yapıp radyoaktif kirlilik yaratan bir Baykuş gördünüz mü? Bilim dünyasınında kabul ettiği gibi,denklemden insanı ve etkilerini çıkarttığınızda geride büyük bir problem kalmadığını öngörmek hiçde zor değil.Doğaya mani olmazsanız kendini en güzel şekilde koruyup yenilediğini görebilirsiniz.Sadece portreye biraz daha geniş açıyla bakmak lazım.

Şimdi bu konu uzar gider insanın sinirleride bozulur.
Varsayımların ifadeceiligini bırakıp önce neye neden baktığınızın adını koyun. Sinir bozucu bir konu idi iyice oluyor.
Anlamakta güçlük çekiyorum. Burada hangi tür canlı neden ve kim için var, diye birşey yazan olmadı.
Kalkıp oradan hareketle bunu bir inancsal hala getiren. Serptinti cümleler kurmayalım. Bazılarının düşüncesine göre İnsan'dan hayvan daha değerli ise söze gerek yok zaten. Kimse hiçbir hayvanın değersiz olduğunu idda etmiyor. Öyle okuyup kalkıp İnsanı hiçe sayacak kadar bir yorum yazılıyorsa ortada yazılmayı gerektirecek birşey yok demektir. Bazıları ne olarak yazıyor acaba ?
Yorumlarında durma bir İnsanoğluna catan arkadaşlar, kendileri ne olarak ve nasıl tanımlıyorlar.
Dünyanın var oluşu ile insanın dünyada var olduğunu zaman dilimi ile şunumu ifade ediyorsunuz.
İnsan geldi Dinazor'ları yok etti öylemi ya biraz insaf
Bazı hayvan türleri bitki türleri ve dogal yapı zamanın etkisi ile yok oluyor. Buna çeşitli katkılar dışardan dada oluyor bu insandan mı oluyor. Kullanma doğaya zarar veriyorsa hatta bilgisayarı bile kullanma cevre etkilerine bakıp.
İsanı kurşunlayacak, Hayvanı insandan kat kat üstün gibi aptalca kelimeler kullanıcak, kadar basit sözlerin ifadecileri ne kadar egitimli ve bilimsel oldugunu sansada herşey bir kaç satırda belirgindir.İnsaf sahibi olarak bakın yazılanlara. İnsansınız , İsandan doğmuş bu nefret nedir böyle.
İnsanlıgından utanıyor. Bir kişinin bir kaç kişinin yaptıgından İnsanoğluna laf atıyor sen nesin ya sinirim bozuldu iyice. Olay da nasıl olmuş belli degil carettaya direk bir atış mı var. Bir yanlışmı oda belli degil. Nereden nereye getiriliyor konu yazık, yazık Doğdugundan utanan İnsanlığından utananlarda var.(sözde söylenirdide böylesi mide kaldırıyor) Sizden fazla havyan severim artık emin İnsanı seviyorum. Sen olmasan bu konu olmazdı zaten eger bir kaç kişi hayvan türünün devamına kendi engel görüyorsa cözümüde biliyorlar sanırım.
Öyle süslü edebi bir yazı yazmanın anlamı olmadıgı için edebi olmayan bir yerde böyle düzensiz yazıyorum.
Hayvanı kendinden üstün görene sözümüz yok. Onlara arkadaşları ile mutlu hayatlar dileriz.

MADENCİ' Alıntı:
Şimdi bu konu uzar gider insanın sinirleride bozulur.
Varsayımların ifadeceiligini bırakıp önce neye neden baktığınızın adını koyun. Sinir bozucu bir konu idi iyice oluyor.
Anlamakta güçlük çekiyorum. Burada hangi tür canlı neden ve kim için var, diye birşey yazan olmadı.
Kalkıp oradan hareketle bunu bir inancsal hala getiren. Serptinti cümleler kurmayalım. Bazılarının düşüncesine göre İnsan'dan hayvan daha değerli ise söze gerek yok zaten. Kimse hiçbir hayvanın değersiz olduğunu idda etmiyor. Öyle okuyup kalkıp İnsanı hiçe sayacak kadar bir yorum yazılıyorsa ortada yazılmayı gerektirecek birşey yok demektir. Bazıları ne olarak yazıyor acaba ?
Yorumlarında durma bir İnsanoğluna catan arkadaşlar, kendileri ne olarak ve nasıl tanımlıyorlar.
Dünyanın var oluşu ile insanın dünyada var olduğunu zaman dilimi ile şunumu ifade ediyorsunuz.
İnsan geldi Dinazor'ları yok etti öylemi ya biraz insaf
Bazı hayvan türleri bitki türleri ve dogal yapı zamanın etkisi ile yok oluyor. Buna çeşitli katkılar dışardan dada oluyor bu insandan mı oluyor. Kullanma doğaya zarar veriyorsa hatta bilgisayarı bile kullanma cevre etkilerine bakıp.
İsanı kurşunlayacak, Hayvanı insandan kat kat üstün gibi aptalca kelimeler kullanıcak, kadar basit sözlerin ifadecileri ne kadar egitimli ve bilimsel oldugunu sansada herşey bir kaç satırda belirgindir.İnsaf sahibi olarak bakın yazılanlara. İnsansınız , İsandan doğmuş bu nefret nedir böyle.
İnsanlıgından utanıyor. Bir kişinin bir kaç kişinin yaptıgından İnsanoğluna laf atıyor sen nesin ya sinirim bozuldu iyice. Olay da nasıl olmuş belli degil carettaya direk bir atış mı var. Bir yanlışmı oda belli degil. Nereden nereye getiriliyor konu yazık, yazık Doğdugundan utanan İnsanlığından utananlarda var.(sözde söylenirdide böylesi mide kaldırıyor) Sizden fazla havyan severim artık emin İnsanı seviyorum. Sen olmasan bu konu olmazdı zaten eger bir kaç kişi hayvan türünün devamına kendi engel görüyorsa cözümüde biliyorlar sanırım.
Öyle süslü edebi bir yazı yazmanın anlamı olmadıgı için edebi olmayan bir yerde böyle düzensiz yazıyorum.
Hayvanı kendinden üstün görene sözümüz yok. Onlara arkadaşları ile mutlu hayatlar dileriz.

Siz ne dediğinizin ve ne yazdığınızın farkında değilsiniz.Yazınızdan ne demeye çalıştığınızda doğru düzgün anlaşılmıyor zaten.Sizinle tartışmayacağım,zira bunun boşa zaman kaybı olacağını düşünüyorum.Ama sizi bir konuda uyarıyorum,hiç kimsenin fikirlerini "aptalca" ve "mide kaldırıyor" tarzı düzeysiz bir yaklaşımla itham edemezsiniz,hakaretin hukuki yaptırımları vardır sakın unutmayın..

Bu arada sarhoşlar atış talimi yapıyorlarmış,oradan geçen Carettayıda yanlışlıkla vurmuşlar zaten,direk bir atış değil yani.. komik olmayın ya..

Sayın erenataç ; İnanın bende sizinle tartışmak için yazmamıştım. Benimle tartışıp zaman kaybetmenizide hiç istemem açıkcası.
Ben tartışmayıda seven biri değilimdir.
Ben size yada yazına karşı agrasif bir yorum belirtmedim. Geri dönüp önce bi önyargısız, saplantısız okuyun yazdıklarımı.
Bundan önceki yazıma gelince ye kadar gecen bir kaç cümlenin ne kadar nahoş, ilkel, oldugunu ifade etmek için yazdım..
Birilerine göre kat kat üstün olabilir belki hayvan(lar) ama benim itirazım var. Anca yorumu yazanı kapsar bu ifadeler, Hiç bir İnsan hayvanla kıyaslanamaz. Bunun ne ilmi ne Doğasal nede İnançsal yanı vardır. (Bunlara inanmıyor olsa bile kişi yazma serbestligine sahip olmaz)
Doğaya zarar veren insan ise yazanlarda bu sınıfta bunun farklı ifadesi nedemek. Farklı yazanlar acaba zararsızlardan mı, ne farkı var. Tüm isanlar gibi bizlerde üzülerekte olsa istemesekte zarar veriyoruz.
Türü tükenmiyor,nesli bitmiyor,eleminasyon ve benzeri yazılar, İnsan gibi bir varlık içn kullanılmayacak kadar basit sözler degilmi. Neden zorunuza gidiyor. Bu sözlerimde bir yanlışlık yok ki, İnsan türü ne demek bu sözler mantıklı mı yakışık alıyormu. Bu gibi İnsanların yüzünden tüm hata yapanlar için. Nesli, türü bitsin gibi kaba sözleri bu olaya bağlayıp genelleştirmekte aslında nasıl bir düşünceye sahip olunduğunu gösteririr.

Kusra bakmayın ama Bu düşüncelerin Diktatörlerin bazı İnsan guruplarını kendine benzetemeyecegine ve şekil veremeyeceğine inandıgı bakışına benziyor. Sonuçta Yak, yık, vur, kır, yok et mantığı çıkıyor. Eğitim belki güç olur. Belki çıkmaz olur, sonuçsuz kaldığı oluyordur. Ama bu bir genelleme ifadesi değildir. Sizlerde bunu yapacak mevki ve ayrıcalıkta değilsiniz.
Karadenizde,Güneydoğu anadoluda, çok olmasada Doğu anadolu gibi bölgelerimizde düğün ve benzeri eğlencelerde maalesef silah var. Şimdi silahın bu ortamlarda yersiz oldugunumu anlatıp ögreteçegiz. Bu bir alışkanlık nasıl (İspanya'da boğa güreşi bize itici ama onlara milli bir eğlence ise,) bizim bölgelerimiz'dede silah milli değil ama genel bir kabul görür olmuş. (son zamanalarda baya azalma olsada)Ne yapacağız, yani bu kitle insalar için tek hücreli, soyu tükenmiyor, eleminasyon olsun, falan olsun mu diyecegiz. Bu sözler hangi egitimli insanın düşüncesini yansıtır. Uzun yazdım istemeye, istemeye dahada yazmayacagım. Varın istediğinizi yazın. Bana düzeyden bahsediyorsunuz. İnsaf demek bile yersiz, bu kelimenize İnsana karşı okadar laf edilecek. Hayvanı İnsan üstü gösterecek sözler sarf edilecek düzey bizde pranga olarak kullanılcak sadece gülüyorum.
Hukuk'tan korkum yok yaptığımdan haberim var. Bana Hukuk ikazı yapan arkadaşlar önce yorumlarınızın vicdan Hukuğundaki yerine bakın sonra yazılı yargıdaki yerine. Buyrun suc unsuru varsa ben hazırım edin şikayet dava dilekcenizi eklerseniz. DNS,İp araştırmasına gerek kalmadan ben hazır olurum ,ilgili makamda. Yine diyorum basit sözlerle İnsalığa laf edilirken suç yoksa benim yazdığım suçsa bizim birşey söylememize gerek yok demektir.
Benim amacım hiç bir insanı tenkit etmek, yermek değildi. Sadece neden yazdıgımıda önceki yazımda parantez içinde belirtmiştim.
Bundan sonrası için buraya bir yazım olmayacak.(Sakıncalı yazım vardı ise silinsin üyeliğimde hiç umrumda bile değil bundan sonra)
Beni yanlış anlayandan. Cümlensini yanlış yazmış ve yanlış anladığımız arkadaşlardan benim özrüm vardır. Gerisi hiçte önenmli degil.

Ynt: Caretta'y? Kur?unlayan Maganda

Bazi konulari tartisarak cozemezsiniz ne yazikki. Insan oglunun dusuncelerinin cogu 35 yaslarinda buyuk bir oranda kesinlesir.
Ve bu vakitten sonra kaba kuvvet bile kullansaniz yine degismez.
Bu konuya geleyim. Bir sokak kopegini insan olamayan bir insana degismem.
Insan oglundan gelen zararin % 1 ni hayvanlardan goremezsiniz. Bence insan insan olsun. ( Bu arada dunyada insan oglu olmasa hicbir sorun yasanmaz)

MADENCİ' Alıntı:
Sayın erenataç ; İnanın bende sizinle tartışmak için yazmamıştım. Benimle tartışıp zaman kaybetmenizide hiç istemem açıkcası.
Ben tartışmayıda seven biri değilimdir.
Ben size yada yazına karşı agrasif bir yorum belirtmedim. Geri dönüp önce bi önyargısız, saplantısız okuyun yazdıklarımı.
Bundan önceki yazıma gelince ye kadar gecen bir kaç cümlenin ne kadar nahoş, ilkel, oldugunu ifade etmek için yazdım..
Birilerine göre kat kat üstün olabilir belki hayvan(lar) ama benim itirazım var. Anca yorumu yazanı kapsar bu ifadeler, Hiç bir İnsan hayvanla kıyaslanamaz. Bunun ne ilmi ne Doğasal nede İnançsal yanı vardır. (Bunlara inanmıyor olsa bile kişi yazma serbestligine sahip olmaz)
Doğaya zarar veren insan ise yazanlarda bu sınıfta bunun farklı ifadesi nedemek. Farklı yazanlar acaba zararsızlardan mı, ne farkı var. Tüm isanlar gibi bizlerde üzülerekte olsa istemesekte zarar veriyoruz.
Türü tükenmiyor,nesli bitmiyor,eleminasyon ve benzeri yazılar, İnsan gibi bir varlık içn kullanılmayacak kadar basit sözler degilmi. Neden zorunuza gidiyor. Bu sözlerimde bir yanlışlık yok ki, İnsan türü ne demek bu sözler mantıklı mı yakışık alıyormu. Bu gibi İnsanların yüzünden tüm hata yapanlar için. Nesli, türü bitsin gibi kaba sözleri bu olaya bağlayıp genelleştirmekte aslında nasıl bir düşünceye sahip olunduğunu gösteririr.

Kusra bakmayın ama Bu düşüncelerin Diktatörlerin bazı İnsan guruplarını kendine benzetemeyecegine ve şekil veremeyeceğine inandıgı bakışına benziyor. Sonuçta Yak, yık, vur, kır, yok et mantığı çıkıyor. Eğitim belki güç olur. Belki çıkmaz olur, sonuçsuz kaldığı oluyordur. Ama bu bir genelleme ifadesi değildir. Sizlerde bunu yapacak mevki ve ayrıcalıkta değilsiniz.
Karadenizde,Güneydoğu anadoluda, çok olmasada Doğu anadolu gibi bölgelerimizde düğün ve benzeri eğlencelerde maalesef silah var. Şimdi silahın bu ortamlarda yersiz oldugunumu anlatıp ögreteçegiz. Bu bir alışkanlık nasıl (İspanya'da boğa güreşi bize itici ama onlara milli bir eğlence ise,) bizim bölgelerimiz'dede silah milli değil ama genel bir kabul görür olmuş. (son zamanalarda baya azalma olsada)Ne yapacağız, yani bu kitle insalar için tek hücreli, soyu tükenmiyor, eleminasyon olsun, falan olsun mu diyecegiz. Bu sözler hangi egitimli insanın düşüncesini yansıtır. Uzun yazdım istemeye, istemeye dahada yazmayacagım. Varın istediğinizi yazın. Bana düzeyden bahsediyorsunuz. İnsaf demek bile yersiz, bu kelimenize İnsana karşı okadar laf edilecek. Hayvanı İnsan üstü gösterecek sözler sarf edilecek düzey bizde pranga olarak kullanılcak sadece gülüyorum.
Hukuk'tan korkum yok yaptığımdan haberim var. Bana Hukuk ikazı yapan arkadaşlar önce yorumlarınızın vicdan Hukuğundaki yerine bakın sonra yazılı yargıdaki yerine. Buyrun suc unsuru varsa ben hazırım edin şikayet dava dilekcenizi eklerseniz. DNS,İp araştırmasına gerek kalmadan ben hazır olurum ,ilgili makamda. Yine diyorum basit sözlerle İnsalığa laf edilirken suç yoksa benim yazdığım suçsa bizim birşey söylememize gerek yok demektir.
Benim amacım hiç bir insanı tenkit etmek, yermek değildi. Sadece neden yazdıgımıda önceki yazımda parantez içinde belirtmiştim.
Bundan sonrası için buraya bir yazım olmayacak.(Sakıncalı yazım vardı ise silinsin üyeliğimde hiç umrumda bile değil bundan sonra)
Beni yanlış anlayandan. Cümlensini yanlış yazmış ve yanlış anladığımız arkadaşlardan benim özrüm vardır. Gerisi hiçte önenmli degil.

Sayın madenci
Yazınızda aklıma takılan bir kaç şey var..

1) Hiç bir hayvanın insanla kıyaslanamayacağını ve kıyaslanacağına inansak bile bunu dile getiremeyeceğimizi söylemişsiniz.Düşüncelerimi dikta rejimindekilere benzetirken bu eleştiri kaldırmaz ve yasaklayıcı tavrınız için ne düşünüyorsunuz? Kaldıki herkes her düşündüğünü ifade etme özgürlüğüne sahiptir,zira Cumhuriyetin en güzel armağanlarından birisi budur.

2)Siz kendinizi hayvan denen varlıktan üstün görüyorsunuz diye bizde size uymak sizi tastik etmek durumunda mıyız?

3)"Tür ne demek hiç insana yakışıyor mu?" demişsiniz. Tür bilimsel anlamda kullanılan bir kelimedir neden sizi rahatsız etti anlayamadım?

4)Hiç kusura bakmayın ama benim fikirlerime "aptalca" ve "mide kaldırıyor" tarzı kelimelerle yorum yaparsanız,bende sizin düzeyinizi sorgularım.Ben değil kim olsa bu durumda sizi düzeysiz bulur.

5)Size pranga falan takmaya yeltenen yok efendim, zira ben hayvanınkide insanın canı kadar kıymetlidir diyorum,siz hayır insanınki daha kıymetlidir diyerek dilinizde pranga falan olmadığını ispatlamış oluyorsunuz.

6) Son olarak vicdandan bahsediyorsunuz. Yazdıklarımda Vicdan hukukunun eksikliğinden dem vuruyorsunuz.. Vicdan adalet ister,eşitlik ister,merhamet ister.. Ağzı dili olmayan zavallı hayvanları insana ezdirmek,insanın her canlının efendisi,üstü olduğunu savunmak.. Sizcede bu hesapta bir adaletsizlik yok mu? Bence Vicdanli insan kendisini bir karıncadan bile üstün görmeyen insandır,bu insanla zaten kimsenin bir alıp veremediği olamaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri