Çanakkalede Kızarmış Peynir Helvası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan japongozlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,243

japongozlu

Yeni Üye
Bir Çanakkaleli olarak benim de çok sevdiğim peynir helvasını önerebilirim.Çanakkaleye gittiğinizde mutlaka yemelisiniz özellikle kızarmış peynir helvası üzerinde dondurma Şiddetle tavsiye ederim Şöyle bir durum var seven çok seviyor bazılarıda hiç sevmiyor ağır geliyorsanırım sevmeyenlerin sevmeme sebebi. Bence yenmeli.
Çanakkalenin ilçesi bigada da köfte çok meşhur ve güzeldir.Etin çok güzeldir Biganın. Cevizli lokumuda denemeye değer.

Herkese
Saygılar Sevgiler...

Canakkale peynir helvasi

Etiketler
Ynt: Çanakkalede Kızarmış Peynir Helvası

Belki kimse inanmıyacak ama o resimdekinden yarım tepsiyi yediğimi bilirim eçialan köyünde. Hele ustası da yaparsa yemeye doyum olmuyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İyi günler
Çok iştah açıcı görünüyor,paylaşım için teşekkür ederim.
Saygılar

Merhabalar,
Peynir helvasını dondurmayla denemedim, malum Çanakkale'de (ilçelerini bilmiyorum) dondurma yenilebilecek bir yer bulamadım. Bilen varsa önerilerini bekliyorum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Olmaz olurmu peynir helvası üstüne dondurma muhteşem olur. Dondurma yiyeceksenizde lapsekinin Çardak beldesindeki dondurmacılardan iskeleye yakın olanı tavsiye ederim.

Dün çanakkale şehitlikde idim valla dediğiniz gibi süper gelirken 5 paket de eve aldım valla ;D

Buyrun misafirim olun peynir helvası üstüne dondurmalar benden sohbet sizden :smiley:

gc2.7' Alıntı:
Buyrun misafirim olun peynir helvası üstüne dondurmalar benden sohbet sizden :smiley:

Valla bilsem uğrardım yanınıza
kısmet bir dahakine diyelim :smiley:

bu yılki tatilimizi kaz dağlarında planlıyoruz ve Çanakkaleyde uğrayacağız. Ölmeden önce yapılacaklar listeme ekledim çanakkaleye gidince kızarmış peynir helvası yenecek. Özelllikle yenmesi gereken bir yer varmı...

Çanakkalede, Kadir usta (kadir yaşar) bu konuda çok önerilen bir isimdir.

Merhabalar,
Yarın 04/06/2013 günü öğlenden sonra Lapseki-Çardak'a dondurma yemeye gidiyoruz,
Acaba dondurmacıda peynir helvası var mı? Yoksa bile dondurmayı oradan, peynir helvasını Kadir Usta dan alıp evde deneyeceğiz.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Dondurmacıda peynir helvası yok. Ama lasekiden peynir helvası nı alıp Çardak ta üzerine dondurma koydurup yiyebilirsiniz. Muhtemelen bende oradayım

sisdagili61 Gc.2,7 Arkadaşlar Benim Çanakkale için önerim şudur Babalık tan yemeniz.Kesinlikle Dondurması yoğurdu ve peynir helvasına bayılacaksınız.O yoğurdu veya dondurmayı yedikten sonra böyle o ağzınızdaki süt kokusunu hissedebiliyor olmak çok güzel ve ben tanımıyorum babalığı fakat hemen karşısında Ömür lokantası var orasının sahibi Kazım Usta Babası Meşhur arif usta bir çok ünlü sanatçıyı da doyurmuşlardır, akrabamdır. Diyor ki kendileri gidip köyden anlaştıkları çiftçilerden koyun sütü alıp kullanıyorlar buda dip not olsun çünkü bende sormuştum nasıl oluyor da böyle güzel demiştim oda böyle bir açıklama yaptı.
Ayrıca arkadaşlar ömür lokantasında da Sarımsaklı kelle paça mükemmel ayrıca Biga köftesi süperdir. Kesinlikle Öncesinde 1 veya 1,5 porsiyon köfte yiyeceksiniz bayıla bayıla sonrasında hemen karşısına geçip babalıktan peynir helvası kızarmış üzerine dondurma Bayılacaksınız (Offff yaaa azım sulandı vallaha) ve sizde burada herkese tavsiye edeceksiniz eminim.
Ayrıca Ömür lokantasına da Benim adımı verirseniz sizinle ilgilenirler gerekli özeni gösterirler yardımcı olurlar her konuda Emre Akbaş ismim.
sisdagili61 dene derim bence ikisini de.......

Şunu açıklamayı unutmuşum Bir kaç tane babalık var Hepsi güzel fakat en güzeli şurası tarif etmeyi unutmuşum yukarıdaki yazımda
Meydandaki çemberden saat kulesine dönüyorsunuz Kilitbahir'e giden vapurlara doğru gidiyorsunuz.Tamda o vapurlara döneceğiniz noktada solunuzda kalıyor babalık onun karşısı da ömür lokantası o babalık gerçekten en güzeli zaten mekan olarak ta en büyüğü odur aynı cadde üzerinde bir kaç tane var çünkü onların hepsi kardeşi babalığın oğulları diye bilinirler.
Bakın internetten bir fotoğraf buldum dükkanın dışı ile ilgili yardımcı olur size umarım dış cephesi hala aynıdır bende uzun zamandır gitmiyorum.
Afiyet olsun....Arkadaşlar Kesinlikle babalığı tanımıyorum Lütfen yanlış anlamayın beni fakat karşısındaki Ömür lokantasını tanıyorum amacım reklam falan değil sadece bu güzel tatlardan mahrum kalmayın.

29067 babalik canakkalenin meshur peynir helvacisi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri