Çanakkale Şehitlikleri ve Gelibolu Gezisi (23-24-25 Nisan 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,371

Etiketler
Ynt: Çanakkale Şehitlikleri ve Gelibolu Gezisi (23-24-25 Nisan 2010)

İlk resimleri yüklüyorum. Gelibolu Hamzakoy'da kamp alanımızdan görüntüler. Kamp alanına ilk ulaştığımız andaki görüntüler. Araç sayısı sonra daha da arttı.

PIC 0156

PIC 0157

PIC 0160

PIC 0161

PIC 0186

Vaaayyy! Çok güzel görünüyor... Fotolar çoğalsın da yarın duyuru balşığından ayırıp yurtiçi geziler bölümünde yayınlarız artık.
Hakan yeni çadırın da kıyakmış hani... ;) :smiley: Güle güle kullan. Bizim mikro kamperden kampere geçişimiz gibi olmuş seninki de.
Hiç katılımcı listesine adını falan yazdırmadan gelen sakallı dedeler de görüyorum?.. Yahu daha geçenlerde Turgutreis'de değil miydi Haldun ağabey? Neyse... Erenlerin sağı solu belli olmaz diyelim... :smiley:

Ferhat Bey, Nermin Hanım , Kızım İrem ve ben 23 Nisan Cuma günü Gelibolu kent merkezini gezdik. Gezdiğimiz yerlerden bir kaç fotoğraf.

Gelibolu balık pazarında Ferhat Bey'in alışveriş yaptığı dükkanın tezgahından bir görüntü. Kırlangıç balığı dikkatimiz çekti.
[attachment=1]

Bayraklı Baba Türbesi
[attachment=2]

Gelibolu Mevlevihanesi.
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

PIC 0170

PIC 0178

PIC 0182

PIC 0183

PIC 0184

orsaalabanda' Alıntı:
Vaaayyy! Çok güzel görünüyor... Fotolar çoğalsın da yarın duyuru balşığından ayırıp yurtiçi geziler bölümünde yayınlarız artık.
Hakan yeni çadırın da kıyakmış hani... ;) :smiley: Güle güle kullan. Bizim mikro kamperden kampere geçişimiz gibi olmuş seninki de.
Hiç katılımcı listesine adını falan yazdırmadan gelen sakallı dedeler de görüyorum?.. Yahu daha geçenlerde Turgutreis'de değil miydi Haldun ağabey? Neyse... Erenlerin sağı solu belli olmaz diyelim... :smiley:

Teşekkür ederim Cem. Evet yeni çadırla sanki villaya geçmiş gibi oldum. En önemlisi orta kubbe yüksekliği 185 cm . Ayakta durup elbisemizi değiştirebiliyoruz. Eğilip kalkarak belimiz ağrımıyor.

Adını yazdırmadan gelip süpriz yapan birisi daha vardı. Kim mi? Ömer Ağabey (Ömer Sak).

Resimlerin devamı geliyor.

24 Nisan Cumartesi Yine Ferhat Bey, Nermin Hanım, kızım ve benim gruptan ayrı mustakil olarak yaptığımız Gelibolu Yarımadası gezisinden görüntüler.

PIC 0198

PIC 0199

PIC 0202

PIC 0204

PIC 0213

Diğer Fotoğraflar,

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Uzaklarda kıyıda gözüken beyaz çizgi Anzak Koyun'daki Şafak Ayini için ANZAC torunlarını taşıyan araçların oluşturduğu konvoy.
[attachment=5]

PIC 0235

PIC 0239

PIC 0240

PIC 0242

PIC 0246

Bazen hızlı karar vermek, karar verene de hoş sürprizler yaratır.

Resim 124

Resim 159

Resim 162

Resim 153

Resim 164

Fotoğraflar harika. Kamperimin tadini cikardim. Ufak tefek problemlerini de bitirdigimden gidisi gelişi cok keyifli idi. 100 kmde 8,5 litre yaktim. Motoru yeni yaptirdim. Bu yakit cok dusecek buna eminim.

En eskisi 10 senelik bir suru dost yine buluştuk, kadehlerimizi tokusturduk, danslar ettik, kurtlarımızı dokup, hasretlerimizi giderdik. En uzak mesafeden gelen dostumuz Antalya'dandi. Arel ile taniştim. Bakmaya doyulamayacak guzellikte bir yavru. Ama bebekler ne kadar guzel olursa o kadar bakmakta zor oluyor. :D Civa gibiydi maasallah. Bizi kizi aratmiyor.

Bunun dışında Ahmet ve Ferhatlar bizden ayrı gezdiler. Bizden çok fazla gezmişler gerçekten. Zaten geldiğinde Ahmet'in canı cıkmıştı. Gerçekten şehitlikler çok etkileyeci. Sanırım 5. kez gidiyorum. Her seferinde insan titriyor. Ruhları şad olsun. Gitmeyenler ise bu savaşı öğrenmeden buralara gitmesin. Sevgiler.

çok güzel bir gezi olmuş,
biz araba ile uğraştık, yaza yetiştirmeye çabalıyoruz ;D

Yine güzel bir gezi oldu.
1000'e yakın fotoğraf çemişim. ;D
Güzelce ayıkladıktan sonra iyi olanlardan yayınlarım. ;)
AVD ve VKOD derneklerinden de birçok arkadaşla tanışma fırsatı bulduk. :smiley:

Batu bu fotoğrafı iyi saklayın... İleride Arel ''3. kuşak karavancıyım, çeki demirini topuzdan ayırmaya 1 yaşında başlamışım...'' diye hava atar. :D
Çok tatlı olmuş maaşallah...

[attachment=1]

Resim 204

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri