Çanakkale Savaşı'ndan Fotoğraflar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mu7y Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,121
Ynt: Çanakkale Savaşı'ndan Fotoğraflar

bu resimler orada olanları bir nebzede olsa gözümüzün önüne gelmesini sağlıyor bunu nasıl mustafa kemal düşmanlığına çevirdiniz anında anlamadım çok saçmaa niye rahatsız oldunuz...

Etiketler

adrenalim' Alıntı:
bu resimler orada olanları bir nebzede olsa gözümüzün önüne gelmesini sağlıyor bunu nasıl mustafa kemal düşmanlığına çevirdiniz anında anlamadım çok saçmaa niye rahatsız oldunuz...

orada olanları abdülmahit mi yaptı ?

neden onun resmi var ,

vatanı düşmana vermek kahramanlık ise evet haklısınız en başta o ve onun gibiler var...

buradaki püf noktası MUSTAFA KEMAL'in yaptığı tarihi olayları saptırmak, sanki orada değilmiş ve yapılanlar da hiç emeği geçmemiş gibi lanse ediliyor.

bu da kelimenin tam anlamıyla " MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DÜŞMANLIĞIDIR "

bazı olaylara mahsum bakmamak, karşıdakinin ciğerini bilerek yaklaşmak gerek. unutulmamalıdır ki Kurtuluş Savaşı başlarken bir çok kişi amerikan mandası mı olsun, ingliz mandası mı olsun diye tartışıyordu !!!

Mürselim;
1. Önder Bey,in yazdıklarına noktasına virgülüne kadar katılıyorum.
2. Sedat Bey'in verdiği örnekteki rehber adı altında bir tipin insanlara kargaların bile güleceği böylesine saçma bir masal
anlatması sence ne kadar mantıklı.

ufuk abi ben oradaki rehberleri yada onların anlattıklerını savunmuyorum tabıkı sedat bey bu konuda haklıdırr ve sonuna kadar katılıyorum bu konuyaaa
benim demek istediğim koyduğumuz resımlerde mustafa kemal olmaması kasıtlı değil mustafa kemal olan fotağraflarım da var ama ben daha çok oradaki havayı hissettirecek fotoğraflar koymak istedim... olay bundan ibarettt

dronder' Alıntı:
orada olanları abdülmahit mi yaptı ?

neden onun resmi var ,

vatanı düşmana vermek kahramanlık ise evet haklısınız en başta o ve onun gibiler var...

buradaki püf noktası MUSTAFA KEMAL'in yaptığı tarihi olayları saptırmak, sanki orada değilmiş ve yapılanlar da hiç emeği geçmemiş gibi lanse ediliyor.

bu da kelimenin tam anlamıyla " MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DÜŞMANLIĞIDIR "

bazı olaylara mahsum bakmamak, karşıdakinin ciğerini bilerek yaklaşmak gerek. unutulmamalıdır ki Kurtuluş Savaşı başlarken bir çok kişi amerikan mandası mı olsun, ingliz mandası mı olsun diye tartışıyordu !!!
sadece :D :D
İlk öğretimdeki tarih kitaplarında yazanlardı bunlarr odaa eskiden böyle yazardı artık böyle yazmıyorlarr...ne diyelimmm YALAN SÖYLEYEN TARİH UTANSINN

Bu millet değil ilkokul tarih kitaplarını, üniversite kitaplarında dahi tarihi yeniden yazanları ve yazdıran satılıkları çok iyi biliyor ;)

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=22099.msg168634#msg168634

Bir süredir foruma katılamıyordum biraz zaman geçirmek için katıldım katılmasaymışım keşke.Çanakkale savaşı fotoğraflarında Atatürk ün resimleri yok diye yazılanları, yazıldıkça konunun saptığını, konu saptıkça Atatürkçülük adına içten içe kin ve nefrete meyl edildiğini, çeşitli kurumların hedef gösterildiğini vs. vs. üzülerek gördüm ve sırf kültürlü bir gurubun oluşumundan dolayı girdiğim bu forumda maksadı aşan kişilerin de olabileceğini üzülerek gözlemledim.Atatürk ü herkes sizden çok seviyor arkadaşlar.Size tek cevabım bu.

Güzel bir kızılderili atasözü vardır: İki kere vereceğim demektense bir kere vermek daha iyidir diye.Şöyle seviyoruz, böyle kalbimizde yaşayacak, Atamız ölmedi ölmez demektense bir kere onun için bir şey yapın.Burada bir arkadaşımızın Sultan Vahdettin padişahımızı vatanı satmak ve vatan hainliği ile suçladığını okuduğumda ise gerçekten de utancımdan kahroldum.Sürgünde iken mahalle bakkalına borç la ölen , cenazesi dahi mahalle halkı tarafından kaldırılan Vahdettin in vatanı sattığını bana ispat etsin o iddiayı yapan bende burdan herkesten özür dileyeceğim.Kendi atasına bu kadar düşmen bir millet daha olamaz.Türk bunu dese Türk düşmanı ne der?Oturun da bir iki tarih kitabı okuyun.

Şuraya bak ya.Bir konuda Atatürk ün resmi yok diye kasıt aranıyor,ve bu bazı kurumlara mal ediliyor ve ihtilaf çıkarılıyor.Bu vatan evlatları Padişahlarıyla da, Atasıyla da gurur duyuyor ve boş laf kalabalığı, ortalığı bulandırmak yerine her alanda, ilimde, fende, eğitimde, ekonomik alanda bu vatanı ve Türk dünyasını dünyada bir numara yapmak için uğraşıyor.Atanın açtığı yolda yürümek budur.Boş laf kalabalığı, toplumu ayrımcılığa sürüklemek değil.

Almanlar Çanakkale Savaşı'ndan bahsederken, savaşın tek kahramanı olarak Liman Von Sanders'i gösterse ve Türk askerinden, Atatürk'ten hiç bahsetmese bu hoşunuza gider mi? Peki Çanakkale'den bahsedilirken onlarca fotoğraf arasında Sevr'e imza atan Vahdettin'in bile fotoğrafı varken savaşın baş kahramanı olan Mustafa Kemal'in HİÇ fotoğrafının olmayışı sizce normal mi? Bir futbol takımı bile herhangi bir başarı elde ettiğinde, futbolculardan önce teknik direktörün başarısı olarak görülmüyor mu?

Ayrıca kendi adıma söyleyeyim, yeterince tarih kitabı okuyorum zaten. Belki gözünüzden kaçmıştır diye size <a href="http://www.ttk.org.tr/templates/resimler/File/ktpbelge/antlasmalar/sevr.pdf">Sevr Antlaşması</a>'nın tam metnini okumanızı tavsiye ediyorum... Yine kendi adıma söyleyeyim, her türlü yanlışına rağmen sonuçta Vahdettin de bu toprakların insanı ve elbette Osmanlı dediğimiz millet bizim ecdadımızın ta kendisidir. Vahdettin gibi bir kaç kötü örnek dışında tarihe insanlık ve medeniyet adına iz bırakmış bir milletin torunlarıyız ve bununla da gurur duyuyorum...

çanakkaleyi gezerken ne isimler geliyor insanın aklına ne rütbeler nede başka şey..önce vatan haini gibi bakıyorsun kendine için ürperiyor...19 yaşında vatanı için ölenleri okuyunca kalakalıyorsun..cephe mektuplarını okudukça sızlıyor için..meydanı boş bulanlara kalmış şehitlikler.sahip çıkmadığımız için , biz gitmediğimiz için onlar o artniyetliler orda..malesef...

Arkadaşlar konu açılalı çok zaman geçmiş, ancak şunu ilave etmek istiyorum.

Çanakkaleyi anlatan sayfanın başına Abulhamit'in fotoğrafını koyup Çanakkaleyi, Vahdettine mal etmeye çalışanların şunu bilmesi gerekir; II.Abdulhamit 1909 da tahtan indirilmişti yani savaş başlamadan 5 yıl önce, Vahdettin ise o savaşlar sırasında hastalıklı, kendi halinde bir şehzade idi. Savaşla pek bir igisi yoktu. Ancak savaşın bitimine 3 ay kala kardeşinin ölümü üzerine tahta çıktı ve Mondros ateşkes antlaşmasını, ardından da Sevr'i imzaladı bunları gözden kaçırmamak gerekiyor.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=44547.msg542841#msg542841

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri