Çanak Modeli.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan irfan57 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,865

irfan57

Kamp I
İyi akşamlar.
Arkadaşlar ben nisan ayında yeni bir karavan almıştım. Üzerinede Türksatı da çeksin diye çanak anten taktırdık. (Megasat Caravanman Compakt). Çanak büyüklüğü: 48 cm.
Faka bu yı Türkiye de sadece 3 defa yayın alabildim. Daha sonra hiç çekmedi. Bugünde çanagı söktüler. Motoru bozulmuş. Yerine gönderdiler tamire.
İçimizde çanak konusunda tecrübesi olan varmı. Bu büyüklükte bir çanak yeterlimi accaba?
Yada önerebileceginiz anten modeli varmı?
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

İrfan Yıldırım

Etiketler
İyi akşamlar.
Arkadaşlar ben nisan ayında yeni bir karavan almıştım. Üzerinede Türksatı da çeksin diye çanak anten taktırdık. (Megasat Caravanman Compakt). Çanak büyüklüğü: 48 cm.
Faka bu yı Türkiye de sadece 3 defa yayın alabildim. Daha sonra hiç çekmedi. Bugünde çanagı söktüler. Motoru bozulmuş. Yerine gönderdiler tamire.
İçimizde çanak konusunda tecrübesi olan varmı. Bu büyüklükte bir çanak yeterlimi accaba?
Yada önerebileceginiz anten modeli varmı?
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

İrfan Yıldırım
Karavan uydu anteni - Yedek Parça ve Aksesuarlar sahibinden.com'da - 453971610
Benim kullandığım ve çok memnun kaldığım anten.

İrfan Bey bize biraz anlatmaniz mümkün mü? Kullanımı kolay mi

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sayın ege_men kullanımı tabiki çok kolay. Düğmeye bastıgın zaman açılıyor arayıp buluyor uyduyu.
Çanakmı ufak geldi başka bir sorunmu vardı bilmiyorum Türkiye de pek istifade edemedim.

Çok pardon soruyu yanlışlıkla irfan beye sormuşum makara 60 sormam gerekirken

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çanak tavanda yatar vaziyette sapıda aracın içine monte ediliyor.android uygulamalarda uydu bulucu programlardan birini telefonunuza indiriyosunuz ve o program istediğiniz uydunun yerini anında gösteriyor.Aracın içindeki sap iki parça,en alttaki döner parça çanağı yukarı kaldırıyor,ana parça çanağın yönünü değiştiriyor.Anlatması uzun sürdü ama kullanımı oldukça pratik.

IMG 20180924 120355
IMG 20180926 160741

Haydar bey, öncelikle Türkiye'de TÜRKSAT uydusu için 48 cm çanak yeterli. Sizin sağlıklı yayın alamamış olmanız muhtemelen anteninizin arızasından kaynaklı olabilir. Diğer bir neden de (her ne kadar eski kullanıcı olduğunuz için bilginiz olduğunu düşünsem de) aracınızı park ettiğiniz yerlerde antenin uyduyu göremeyeceği kapalı bölgelerde kalmanız olabilir.
Not: Antenler ve Uydu yayınları ile ilgili detaylı bilgi isterseniz ulaşabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR