Campervan Park Kliması 220 Volt, Deneyimleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan medical07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,834

medical07

Kamp II
Yer
antalya
blyss 5000 btu 1400 watt mobil klimayı yurddışında 6 a elektrik vrilen campinglerde kullanabilirmiyiz.? 230 volt x 6 amper :1380 watt yapıyor.klimanın etrafı ses yalıtım süngerleri ile kaplansa iç mekanda duyulan sesi azalır mı?.
yoksa truma yada dometic in park klimalarını mı tercih etmeliyiz.
bu arada indel firması indel b cube diye 12 volt 220 volt park kliması üretmiş.
S autoshop5cz2Fprilohy2F192F1217152 2big

Indel B Sleeping Well Cube 950W 12V

Indel B
Obchody2Fprokes autoshop5cz2Fsoubory2Ffavicon
www.prokes-auto.com
SW CUBE - Truck air conditioner - Indel B.
Netde iç mekan duyulan ses degerleri belirtilmemiş.truma için çıkış borusuna silencer ile sesin %50 az hissedilecegi truma tarafından belirtilmiş.
bu konularda deneyimi olanların cevaplaması ricasıyla.

Etiketler
blyss 5000 btu 1400 watt mobil klimayı yurddışında 6 a elektrik vrilen campinglerde kullanabilirmiyiz.? 230 volt x 6 amper :1380 watt yapıyor.klimanın etrafı ses yalıtım süngerleri ile kaplansa iç mekanda duyulan sesi azalır mı?.
yoksa truma yada dometic in park klimalarını mı tercih etmeliyiz.
bu arada indel firması indel b cube diye 12 volt 220 volt park kliması üretmiş.
Ekli dosyayı görüntüle 633359

Indel B Sleeping Well Cube 950W 12V

Indel B
Ekli dosyayı görüntüle 633360 www.prokes-auto.com
SW CUBE - Truck air conditioner - Indel B.
Netde iç mekan duyulan ses degerleri belirtilmemiş.truma için çıkış borusuna silencer ile sesin %50 az hissedilecegi truma tarafından belirtilmiş.
bu konularda deneyimi olanların cevaplaması ricasıyla.

Son yıllarda kampinglerde elektrik ücreti sarfedilen KW/h üzerinden hesaplandığı için amper sınırlaması gittikçe azalıyor. Kamping ve karavanparklarda genellikle bir KW/h için 0,5€ hesaplanıyor.

Türkiyede sistem nasıl karavanparklarda sabit fiyat mı yoksa elektrik gücü kullanım miktarına göre ödeme mi ?

.
Türk karavancılık sözlüğüne “Standart” kelimesi daha alınmadı. :yum:
Laf aramızda, devleti, işleticisi ve karavancısıyla, gerçekten isteyeni de yok !..

Herneyse sorunuza geleyim, az sayısıyla çağdaş sayılabilecek (?) konaklama yerlerinde bile keyfi tarif uygulanmakta.

Foruma hoş geldiniz. :smiley:

tesekkur ederim hoşgordum :smiley:
cevap almışken truma saphir yer tipi kullanan var mı acaba 220 ile katavanparkta kullanmak amaclı .
Arkadaş bize küsmüş 20 ocak tan beri uğramıyor :smiley:)
İşin esprisi bir yana bende 2 yıllık araştırma sonucunda Parayıda denkleştirerek Gecikmeli olarak Şubat 2021 de karavan sahibi oldum. Karavanı alırken klimaya aslında ihtiyaç yok söylemlerinden çok etkilendim. İçerisi bu sıcaklıkta dışarısı şukadar.

Yalnız Mersin de geçen gittiğim kampta pencereler bir kaç saat kapalı kalmıştı. Dışarısı 26 derece ve karavanın yarısı güneş almıştı içerde durulmuyordu.(İç işleri bakanı içerisi toz oluyor diye pencere açma karşıtı idi. Tozlu bir yerdeydik.)

@Campfire arkadaşın bulduğu cihaz iş görür gibi ne dersiniz @ilker 72 @Doğrucu Davut Sizler karavanlarınıza klima taktınız mı?
Karavanlarınıza , marka olarak dometic mi truma mı? Önerirsiniz. Şahsi tecrübelerinizi merak etmekteyim. Klima ses olayı aslında karavanda en önemli şeydir. yatağın altına koyup sesten uyuyamamakta var. Pahalı olsun sessiz olsun .

Selamlar.

Arkadaş bize küsmüş 20 ocak tan beri uğramıyor :smiley:)
İşin esprisi bir yana bende 2 yıllık araştırma sonucunda Parayıda denkleştirerek Gecikmeli olarak Şubat 2021 de karavan sahibi oldum. Karavanı alırken klimaya aslında ihtiyaç yok söylemlerinden çok etkilendim. İçerisi bu sıcaklıkta dışarısı şukadar.

Yalnız Mersin de geçen gittiğim kampta pencereler bir kaç saat kapalı kalmıştı. Dışarısı 26 derece ve karavanın yarısı güneş almıştı içerde durulmuyordu.(İç işleri bakanı içerisi toz oluyor diye pencere açma karşıtı idi. Tozlu bir yerdeydik.)

@Campfire arkadaşın bulduğu cihaz iş görür gibi ne dersiniz @ilker 72 @Doğrucu Davut Sizler karavanlarınıza klima taktınız mı?
Karavanlarınıza , marka olarak dometic mi truma mı? Önerirsiniz. Şahsi tecrübelerinizi merak etmekteyim. Klima ses olayı aslında karavanda en önemli şeydir. yatağın altına koyup sesten uyuyamamakta var. Pahalı olsun sessiz olsun .

Selamlar.

Kamp alanlarında kalacaksanız ve elektrik alma imkanınız olacaksa 12 volt klima bence gereksiz, 220 volt klima kullanın ama 12 volt olsun 220 volt olmayan yerlerdede kullanırım derseniz maalesef yine akü hesapları devreye giriyor. Akü sistemine de hatırı sayılır bir yatırım yapmalısınız.
Bu firma fuarda oldukça iddialıydı isterseniz onlarlada bir görüşün.

.
Ben karavanda klimanın gereksizliğinin üstüne basmadım. Sadece akülerle olan nafileliğine işaret ettim,
Klimam yok. Çünkü emekli olarak sıcaklardan kaçabilme lüksüm var.
Çalışıyor olsaydım alırım da demiyorum. O zaman, karavan da almazdım, almadım da..
Abi yine renk kattın,
Bu şeye benzedi. Ben bekarken evlenmedim, çünkü çocuk istemedim.
İstediğim zamanda evlendim.
Şimdi biz çocuğun Erkek mi kız mı? Olsunundayız zaten evlendik. Yani karavanı aldık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR