Campercontact Programı İle Avrupada Karavanparklara Ulaşmak.!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,817
Ynt: Campercontact Programı İle Avrupada Karavanparklara Ulaşmak.!

Eskiden bunlar yokken saatimde pusula ile binerdim taksilere. Hatta bir keresinda Viyana küfretmiştim taksiciye hafiften amma da dolaştırdı diye, şöför Türk çıkmıştı :smiley:
bartek

Keşki kızmasaydınız kendisine.
Memleket hasreti çekiyorsunuz diye düşünmüşdür köftehor. :D

Etiketler

Sevgili Mesut:yeri gelmiş iken bende bir soru sormak istiyorum.Üç yıl önce ilk çekme karavan ile yurt dışı seyehatimize çıkmadan önce Hollanda'dan ACSI merkezinden avrupa karavankampların yüklü olduğu cd yi yanılmıyor isem 9 yuroya internetten sipariş ile almıştım.Ancak yurt dışında gördümki kalburüstü kampların hemen hemen tamamı ACSI indirim kartlarını kabul ediyor.Bu kartı internetten satın almak istediğimde Türk vatandaşlarını kabul etmedi.Hatta İspanyol vatandaşalarını dahi kabul etmiyor.Acaba benmi yanıldım yoksa gerçekten böylemi.Çünkü bu kartı satın almak istiyorum.Benim için ACSI sitesini kontrol edermisiniz teşekkürler.

Mustafa,

DVD(12,95 €) , ACSİ Camping kartı harici ekstra satılıyor, yani her durumda karta ihtiyacın var ama bu Club kartı değil, kitapla beraber (içinde)verilen ACSİ kartı (24,95 €). Club kartını (4,95 €) verirsen kimliğini kamp yerine bırakmaya gerek yok. Bir kaç daha ufak avantajı filan varmış . Sayfayi okuyabilirsin. Bence gerekli değil. Stellplatzları ('campercontact' karavan park yerleri) olmayan versiyonu daha ucuz (14,95 €). Bu yerlerin hemen hemen hepsinde çekme karavan ile kalmak (Hüseyin istisnalarını mesela fransa için daha iyi bilir) mümkün olmadığından sizin icin bu versiyon uygun olmalı. Ama unutma ACSI kampingleri sadece ara yada diğer tabiri ile yan sezonlar icin gecerli. Çoçukların okulu ile uyumlu olabilir mi bilmiyorum? Bazen Kamplarda ACSİ yazmasi kartı kabul ettiğini değil, sadece ACSİ tarafından kontrol edildiğini gösteriyor. Kartı kabul edip etmediklerini ya kitaptan okumalı yada sormak lazım.

Bilmem türkiyeyi nerede sayıyorlar ama avrupa dışına posta 3 hafta sürüyormus. Yarın hollandaya (merkez orada) tlf. edip daha detaylı ögreneceğim. Ayın 19.da 3,5 aylığına uzakdoğuya kaçıyoruz, yanımda sadece tablet var foruma yazmak zor olabilir. Ama mart başında dönecek ve planımıza göre mayısda türkiyeye geleceğiz.
Başka çözümlerde düşünülebilir.

Bu çok iyi bir başlık oldu. Gezilerimizde kamping ve karavanparkları bulmanın çok değişik teknikleri olduğunu görüyoruz. Biz gezilerimizde çoğunlukla karavanparklarda kalırız. Bu konuda deneyimlerimizden biraz bahsedeyim.

Gecelemek istediğimiz karavanparkları önceden seçeriz. Seçerken tatil aylarında, hafta sonlarında ve havanın güzel olduğu zamanlarda küçük karavanparkları (5 karavandan az kapasiteli) seçime genellikle dahil etmeyiz. Karavanparkın fiyatı, bulunduğu yer güzel bir yer mi, gezme yürüme olanakları var mı, şehir merkezine (şehrin alışveriş yapılacak gezilecek yerleri) yakın mı, duş olanağı, elektriği var mı bizim için önemli kriterlerdir. Karavanparklar listesini navigasyona yüklerken bu bilgileri veren listeyi seçeriz. Navigasyonun bizce önemli tarafı, bu bilgilere yolda giderken, internet bağlantısı olmadan bir kaç saniye içinde de ulaşabilmemizdir.

Bütün bu hazırlığa rağmen seçerek gittiğimiz karavanparkta sürprizle karşılaşmak mümkündür. Karavanpark hoşumuza gitmeyebilir veya dolu olabilir. Bu nedenle gezilerimizde Almanya´dan yanımızda götürdüğümüz karavanpark atlasının yanısıra gittiğimiz ülkeden de bir karavanpark atlası alırız. Gezdiğimiz ülkeden (özellikle Fransa) aldığımız atlasta Almanya´dan getirdiğimizden daha fazla sayıda karavanpark vardır. Böylece en zor durumda bile yakın çevre de bir karavanpark bulmak mümkün oluyor. Tatillerde ve havaların güzel olduğu hafta sonlarında karavanparka akşam olmadan gitmekte fayda var.

Hüseyin abi:bu karavanparklarda ücretsiz olan varmı özellikle Almanya'da kamp ve karavanpark haricinde geceleme imkanları varsa nelerdir.

Citymaps 2go programının en beğendiğim yönü Avrupa'nın tarihi şehirlerinin dar sokaklarında yön ve istikamet göstermesi.Nasılmı?
Mesela tarihi bir kiliseye gitmek istiyorsunuz bu mekanı pin ile haritaya işaretlemişsiniz.Dar sokaklarda yürüyerek kiliseye ulaşmak istiyorsunuz.Ancak istikametinizi şaşırdınız kilise benim neremde kaldı sağımdamı? Solumdamı arkamdamı yoksa önümdemi.Bunun için sokak tabelalarına bakıp matematik problemi çözmenize hiç gerek yok.Cep telefonunuzu göğsünüze dik pozisyonda tutarak yürüyün aşağıdaki resimde görülen fener ışığı eğer sizin işaretlediğiniz pini gösteriyorsa doğru istikamettesiniz yürüyün. Proğram hiç bir hataya yer vermeden sizi kiliseye ulaştıracaktır.
Eğer fener pin istikametini göstermiyor ise fener ışığı işaretlediniz pin doğrultusuna gelinceye kadar gövdenizi döndürün ve yürüyün.Endişlenmeyin ve programa güvenin....

Image

Sevgili Mustafa, önce bu konuya başladığın için teşekkürler. Çünkü kamping ve karavanparkları en kolay nasıl ve hangi teknik olanaklarla bulabiliriz konusundaki bilgiler, gezilerimizde hem stres azaltacak hem de tasarruf sağlayacaktır.

Avrupa´da karavanparkların içerisinde çok sayıda ücretsiz olanları da var. Bir kısmında sadece depoya temiz su doldururken ve elektrik için para ödenir. Karavanpark ücretleri genellikle 0-15 € arasında değişir.

Eskiden biz (4-5 yıl öncesine kadar) Almanya´da sık sık otobanda benzin istasyonlarında, şehirlerde park yerlerinde veya geniş sakin caddelerde yol kenarlarında gecelerdik. Bu türlü yerlerde bir gece kalmaya kimse bir şey demez. Sadece kaldığımız yerde yasak trafik levhası olmamasına dikkat etmek gerekir.
Biz hiç karşılaşmadık ama polis gelmesi halinde, " yorgunuz geceyi burada geçirip yarın yolumuza devam edeceğiz" demek yeterlidir.

Son yıllarda Almanya, Fransa ve kısmen Italya´da o kadar çok karavanpark yapıldı ki, gecelemek isteyince artık yakındaki bir karavanparka gidiyoruz.

Bazi yazılarda karavan kamplarin, cekme karavanları kabul etmediğini anladım

Peki biz cekme karavanla gitmeye kalsak ne tavsiye edersiniz?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazi yazılarda karavan kamplarin, cekme karavanları kabul etmediğini anladım

Peki biz cekme karavanla gitmeye kalsak ne tavsiye edersiniz?

Son yıllarda Avrupa’da motokaravan sayısı gittikçe artsada, sanıyorum halen motokaravandan fazla çekme karavan var. Çekme karavanla yapılan Avrupa gezilerinde konaklamak için ilk önce kampingler akla gelir. Otobanlarda benzincilerde, park yerlerinde geceleyen çok sayıda çekme karavan var. Ayrıca gittikçe artan sayıda karavanparkta çekme karavan kabul ediyor. Bu karavanparkları bulmak için karavanpark sitelerini incelemek lazım. Almanya, Fransa ve Italya’da gezi değeri olan hemen her şehirde bir karavanpark bulunur. Bu karavanparklar için şehir tanıtma sitelerinde detaylı bilgiler var. Buralara ulaşmak için şehrin adının yanına, karavanpark yazarak Google’ye sormak lazım. Karavanpark Almanca:Wohnmobilstellplatz, Italyanca: Area Sosta Camper, Fransızca:Aire de Camping Car, gibi. Ayrıca karavanpark kelimesinin yanına ülke isimlerini yazarak tüm ülkeye ait karavanpark sitelerinide bulmak mümkün. Örneğin: Wohnmobilstellplätze Deutschland, gibi. Bildiğiniz bir çok şeyi tekrarlıyor olabilirim. Ama forumda detaylı açıklama isteyenlerde olabilir diye biraz ayrıntılı anlatıyorum.

Almanya ve bazı Avrupa ülkelerinde çekme karavanların kalabilceği karavanparkları gösteren bir internet sitesi:
Google tercümesiyle :smiley:
Kartensuche

Son düzenleme:

Ayrintili bilgi icin Teşekkür ederim Karadeniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR