Camper için Cam Seçenekleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,758

Etiketler

Ynt: Camper için Cam Seçenekleri

metın kardesım.
camlar gercekten orjınalıne cok benzetılmıs . sanırım bundan sonra acılır kapanır camlar ıle daha bır havadar ortamda yasayabıleceksınız . cok guzel olmus gule gule kullanın.
mehmet.

Merhabalar Ömer bey camlarda sorun yoktu ;tamamen sabit cam idi .Yani arka bölüm hiç hava sirkülasyonundan faydalanamıyordu.Orta camları sürgülü yaptırarak hem seyehat esnasında hemde araç kamptaiken hava alacak çok sıcak olmayacak.Şimdi birde arka kapak açıldığında ;kapak tavan olacak etrafı perde ile çevrilecek soyunma ve duş kabini olarak kullanılabilecek.Sevgi ve saygılar.

Arka kapaga kucuk bir mudahale ile icten acilir yapabilirsiniz. Sabah yatarken sicak oldugunda arka kapagi aralayabilir ve 2 saat daha uykunuzu uzatabilirsiniz.

mebus' Alıntı:
Arka kapaga kucuk bir mudahale ile icten acilir yapabilirsiniz. Sabah yatarken sicak oldugunda arka kapagi aralayabilir ve 2 saat daha uykunuzu uzatabilirsiniz.
İnselin bu projesini ben yaptım. cok iyi oldu :smiley: eeee akıl akıldan üstün :smiley:))9

Değerli dostlara sevgi ve selamlar.Gerçekten çok iyi oldu.Aracın içi daha bir havadar oldu. Arkada seyehat esnasında oturmak yasak fakat Karşıyaka içinde sahile giderken ve kısa yolculuklarda millet isyan ediyordu.Şimdi ise iyi olduğunu belirtiyorlar.Benimde hoşuma gitti açıkçası.İlgilenen dostlara da teşekkürler.Sağlık ve mutlıluklar.

Camper ve alkovenli karavanlar için markalarına göre sürgülü cam seçenekleri....

http://www.autoglassbto.com/html/products.html

Pleksiglass; çizilebilir, zaman içinde güneşden sertleşir çatlar-kırılır(20 yıl gibi), ama normal şartlardada kırılmaz, hafiftir.. Hele birde şimdi, polis kalkanlarında kullanılan, kesinlikle kırılmaz, çizilmez,yakın mesafeden kurşun geçirmez pleksiglaslar çıktıki teknoloji harikası m2'si 200 TL civarı..
Oto camı; çizilmez, temperittir, yani kaza sırasında kırıldığında toz gibi dağılır, tabiki sert bir cisimle vurulursada kırılır, ağırdır..

Anladığım kadarıyla plexiglaslar daha çok izolasyon sebebiyle tercih ediliyor. Normal camın ısı iletim katsayısı çok daha yüksek olsa gerek. Çift cam plexi olursa daha iyi. Terleme yapmıyor, aracın içini göstermiyor ve UV filtreli olanlarından bahsediliyor. Ama bu UV filtre işini anlayabilmiş değilim. Normal pencere camı da UV ışınları geçirmez.
Bana kalırsa aracın içinden dışarıdaki manzarayı daha güzel izleyebilmek adına normal tempered araç camı tercih ederdim. Dışarıya güneş gözlüğü arkasından bakıyor gibi olmak istemem. Ancak terleme sorunu ve ısı kayıpları da dikkate alınmalı.
Normal araç camları ile yerli çekme karavan camı ve ithal karavan camlarını kullanıcıları artıları ve eksileriyle kıyaslarsa faydalı olacaktır.
Bu kıyaslamayı ben de çok merak ediyorum.

Sayın Atiladi dediğiniz polis kalkanından yapılan camları nerden bulurum.
Birde yakında başlayacağım çekma karavanın arka camını tren camından yapsam nasıl olur pleksiglassları pek beğenmedim ,malum yerli almak gerekiyor ve ısı kaybını manzara kaybına tercih ediyorum.http://www.autoglassbto.com/html/train.html
Ben yan camlar için transitlerin yan tarafındaki sürgülü camdan yapmayı düşündüm ve aldım ama biraz bombeli dışarı taşma olacak gibi onuda yan taraflarını mastikle doldurmayı planlıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR