Camper için Cam Seçenekleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,712
Ynt: Camper için Cam Seçenekleri

mebus' Alıntı:
Karavanlarda cift camdan baska birsey dusunmemenizi oneririm. Yogusma oluyor. Ciddi ciddi asagi su akiyor. Ne kadar icerisi sicak olsa da soguk hava geliyor camdan.
Cift cam icin soyle dusunun camin egimi ve olculerini aynisini yani mdfden yapmayi dusunun. Yani evet egim biraz zor.
yarın bir ahşap sıcak preslerin kaç derece ısıya kadar çalıştıklarını öğreneceğim, onlar hem ısıtıp hemde cm2 2,5-5kilo pres yapabiliyorlar. internetten kaç derece ısıyla çalıştıklarını öğrenemedim

Etiketler

İnsel bey anladığım kadarı ile böyle bir kalıp lazım

cam_kal%FDp.jpg

Tam degil. Ust parca alt erkek parcadan 10 mm daha genis olmali
Ki bastirirken pleksi yanlarda sıkısmasin

buralpdi' Alıntı:
yarın bir ahşap sıcak preslerin kaç derece ısıya kadar çalıştıklarını öğreneceğim, onlar hem ısıtıp hemde cm2 2,5-5kilo pres yapabiliyorlar. internetten kaç derece ısıyla çalıştıklarını öğrenemedim
Pleksicinin presi 5 tonlukmus. Yanlis hatirlamiyorsam.

Dışarıdan çok estetik görünmeyeceğinin farkındayım ama bu kadar çırpınmak yerine, daha küçük ebatlı, çekme karavanlara takılan hazır yerli üretim camlar kullanılamaz mı? Ebat küçülünce eğim yine problem olur mu?

Sevgi ve saygılar.WW T3 orta yan camlar ın sürgülüsünü nereden bulabilirim.Yani açılan sürgülü tip camlardan.Olmadı bu yeni tip camlardan yaptıma olanağı varmı?Dahası karavan camı gibi açılanı varmı? Çıkmabulma ihtimali nekadar?Yardımcı oluemusunuz?Teşekkürler.

Metin Bey,
Izmir'de 5. sanayiide teknelere cam yapan bir atolye vardi. olcu vererek istediginiz surgulu cami yapiyordu. yarin telefon ve adresini bulayim.

Merhaba Metin Bey.
kusura bakmayın cevap biraz gec oldu. 4-5 yıl once cam yaptırmıstım telefonu yenı buldum. adres soyle; surgulu camcı Alı Isık tel: 479 12 90 Izmır 5. sanayıı sıtesı. cerceve yaptırırken arabayı mutlaka goturun olcuyu kendısı alsın. elınde cesıtlı arabaların olculerı vardı. arabaları karıstırabılıyor. bır de cerceve alımınyum rengı kalsın sıyaha boyatmayın. T3 un orjınalı boyledır.
Ben Denızlı`deyım yolunuz duserse beklerım.

Sayın Yğur Ergun Bey Sizin mesajınızı şimdi okudum.3/7 da Bandırmaya gittik şimdi okudum ilginize teşekkür ederim.Geçtiğimiz çarşamba o bahsettiğiniz camcı ile tanıştım.Biri beni o na yönlendirdi.Anlaştık bir ara gidip yaptıracağım.Aracın ölçülerini bile ezberlemiş.Ben scoter ile gittim .110/45 dedimo ise 42,5 /108,5 dedi.Adam herşeyi yapıyor.Herkesin bilgisine;Yat karavan gemi teryler vagon.Sizlere sevgi ve saygılamı iletiyorum.Bende gelirsem uğrarım.

Metin bey yaptırdığınız cam modelinin resmi varmı, resim ekleyebilirmisiniz

Bu bahsettiginiz olcudeki cami kac liraya yapiyor acaba?

Sayın Levent bey henüz camı yaptırmadım.Malum bütçe .Önümüzdeki günlerde gidip ölçü aldıracağım.Resimlerinide dost yardımları ile atarım.Aynı cam lastiğine aliminyum 2li kızak hazırlıyor ve biri sabit diğeri sürgülü cam takıyor.Örnek gösterdi.Adam işinin ehli birrine benziyor.IŞIKKAN ŞTİ. Ali IŞIKKAN 0232 4791290 - 0 532 2420875 İZMİR Faydalı olur amacı ile adreside 5. san pınarbaşı /İZMİRHerkese sevgi ve saygılarımla.

Sayın İnsel Bey merhaba ve iyi tatiller. Ben camları daha yaptıramadım ama iki cam için 225 istedi sıkı pazarlıkla 200 tl ye anlaştık.Sevgi ve saygılar.

Fiyat gayet guzel. Fotolarini bekliyoruz. Gule gule kullanin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR