Camper için Cam Seçenekleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,744

Etiketler
Ynt: Camper için Cam Seçenekleri

buralpdi' Alıntı:
arka kapıda iki adet cam var bunlardan bir tanesini açılabilir düşünüyordum, iyiki uyarıda bulundunuz çok teşekkürler eminim bir çok arkadaşın da kulaklarına küpe olur
Yatağı arka bölüme yapacaksanız başucunuza gelen tarafa küçük açılabilir bir pencere açtımanızı öneririm. Ama yatak aynı zamanda oturma grubu olarak palanlanıyorsa pencerelerin daha büyük ve açılabilir olması otururken ferahlık sağlayacaktır.

yatağı sabit şekilde arkaya koyacağım, yatağın üstünede yani tavana camlı havalandırma düşünüyorum

levent kardesım.
henuz camlar ıle bırlesık montajını yapmadım. cercevelerı hazırladım . akrılık sıyah boyamayı dusunuyorum daha sonra sılıkonlu montajını yapacagım. henuz ısı bırakıp geldım . yarın demonte halıyle resım gondermeye calısacagım. daha anlasılır olabılmesı ıcın.
saglık ve mutluluklar mehmet.

Levent abi yaz sıcağında aracın içinde yatmış biri olarak söylüyorum, yatak üzerinde tepede tek havalandırma yetmez. Ben kapılar bile açık yatmak zorunda kalmıştım. İki yanda sineklikli küçük pencereler olursa ferah olacaktır. Sanıyorum Yusuf'un da bu konuda söyleyecekleri olabilir. Ciddi sıcak deneyimi oldu Gökçeada'da.
Hem sürgülü, hem de yukarıya açılabilen cam konusunda zihni sinir procesi geliştirmeye ne dersiniz? Tarifinden yanlış anlamadıysam Mehmet abi bizden önce bu konuyu düşünmüş bile. Elinden de her iş geliyor maaşallah.

Sevgili Cem 10m3 jumper içinde yazın fethiyede bir hafta kaldım güneş gittikten sonra aracın içinde yan kapı açık olursa çok rahat uyunuyor, sabaha karşı üzerinize birşeyler almak istiyorsunuz yan kapıyı kapatıyorsunuz, aracın hiç izalasyonu yoktu çıplak şase panelvan, senin araçta tavan alçak ve hacim dar olduğu için sıcağı daha çok hissediyorsun
12m3 araçta yan camlar açık tavan havalandırması açık olursa ve izalasyonlu olursa geceleri uyumak zor olmaz, yan camlardan gelen hava tavandan çıkacağı için devamlı hava sirkülasyonu olur ve içerideki havayı serin tutar diye düşünüyorum
tabi Yusufun tecrübelerinide öğrenmek lazım

Arkadaşlar karavan içinde yıllardır yatan abilerimiz varken beni anmışsınız ;D teşekkür ederim.
Ben Haziran 23 gibi gittim Gökçeada'ya 12 gün kaldım havalar tam ısınmasada bayağı sıcaktı,benim arabanın üstünde 2 tane havalandırma var ve biliyorsunuz arabanın her tarafı izocamla kaplı gündüz zaten yan sürgülü kapı sürekli açık bu sebeple arabanın içi bayağı serin hiç bunaltmıyor çok rahat içinde oturup dinlenebiliyoruz,gece olunca yan sürgülü camları 4 parmak açık bıraktımmı içerisi o kadar rahat oluyorki hiç rahatsız etmiyor çokda güzel uyku çekiyoruz.
Ada dönüşü Karaburun'a gittik biraz rüzgar vardı inanın gece havalandırmanın birini kapatma ihtiyacı duyduk,anlayacağınız ben hiç klima ihtiyacı duymadım Akdeniz ve Egenin güney taraflarında nasıl olur bilmiyorum ben durumdan memnunum.
Isıtma ile ilgilide geçenlerde yağmurlu bir havada denemek için ocağı yaktım içeride havada bayağı soğuktu buna rağmen içerisi çok güzel ısındı,İzmite gidip geldik 2 hafta önce yolda kaloriferi ara ara açtık sürekli açık kaldığında içeride durulmuyor,demek istediğim izolasyon çok iyi olmuş hem sıcakta hem soğukta bayağı başarılı bir tane D2 ebershpacher çokca yetecek gibi görünüyor.

11721974_aap.jpg

bu gün camcı ile görüştüm, resimdeki cam modeline (açılır pencereli olan) tanesini 375tl'den takacağını söyledi işcilik dahil, iki camın maliyeti 750 tl

Levent abi çok güzel görünüyor keşke benimde bu camdan olaydı o zamanlar Ford transitlerde görmüştüm sorduğumda sizin Ducato için bu modelden yok dediler mecburen çerçeveli sistem takmıştık gerçi teknik olarak fena değil ama görsel olarak fark var ve yaklaşık aynı fiyatlara taktılar ama sonradan gidip gerekeni söyledim onlarda bana 2.havalandırmayı hediye ettiler ;)

http://www.intero.com.tr/index.php?do=catalog/show2&p=107
bu sitede daha ucuza cam var, yeri Bursa'daymış

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri