Camper için Cam Seçenekleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,711

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
arkadaşların forumlarda bu konuların kaynama korkusu nedeni ile cam konusunu burada tartışalım...
orjinal motokaravan camları şuan için çok pahalı ilk tercih olarak bu camları kullanmak isterim ama eğer maliyet benim bütçeyi aşarsa bu camlar hoşuma gidiyor ne dersiniz, bu camlarada artık pencere de açıyorlar ve istediğiniz ebatta artık bulunabiliniyor

11721974_aap.jpg

12446662_9j4.jpg

13773570_f6s.jpg

Etiketler

Ynt: Camper için Cam Seçenekleri

minibus camlari yerine karavan camlarinin yerli uretimlerine ulasabilirsek daha estetik durabilir belki. karavancilarda cam fiyatlari cok yuksek. kampkaravan forumunda karavan cami ve muslugu uretimi yapan emekli teknik ogretmen bir beyden bahsedilmisti. fakat kendisine ulasamamistim. bu konuda bilgisi olan var mi? Avrupa karavanlarda karavan camlari genelde simetrik olarak kulanilmiyor. gereken yerlere aracin cam yerinden daha kucuk olarak serpistiriliyor. bu izalasyon icin daha iyi bence. arac boyle karavana daha cok benziyor.

Uğurlu otocam Denizli'dedir ve kız kardeşimin eşi pazarlama departmanında çalışıyor. Ama hiç karavan plexi glass için üretimden söz etmemişti. Şaşırdım doğrusu...

Yanlış anlaşıldım herhalde. Karavan camı değil ama Ford Transitlerde kullanılan sürgülü kapı camı yapıyorlar. Tempered cam diye geçiyor diye biliyorum. Linkte örneği var.
Oğuz

çift cam olamayan bütün camlar buharlaşma yapıyor temperet camlar dahil

Aldigim mb100 euramobil karavanin iki pleksi cami cok kotu durumdaydi. Bu konu hakkinda cok arastirma yaptim. Yurtdisndan insanlarla maillestim. En sonunda bir oto farcisinda bir usta farlari nasil pleksi camdan yaptigini gosterdi. Cok pahali ferrari gibi arabalarin kirilan farlarin aynisini pleksiden isitarak yapan bu usta saolsun bana camin cok yapilabilir bir sey oldugunu anlatti. Beni ikna etti. Malum bir seramik heykel atelyem var.. Atelyemde seramik firinlari var. Bir pleksi cam aldim, mdfyi camin kaparik kismi kadar kestim ve pleksiyi 135 derecede isitip ustune koyup kenarlarindan isitarak asagi dogru mdfden 10 mm daha genis bir cerceve ile bastirdim. Oldu ama daha iyi bastirmam gerektigini anladim ve birkac kisi cagirarak her tarafina bastik. Yapmistim. Ama yanlarini kesmek dekopajla mumkun degildi. Buyuk camin kenarlarini basmak ise imkansiz olacakti. Velhasil caglayanda presi olan biri buldum. Ve isi anlatinca tamam anladim dedi. Ve ikinci buyuk cami gayet uygun bir fiyata yapti. 200 liraya sanirim mal oldu. Pleksi dagil.
Bu pleksi camlar sadece isin havasi. Ben cift cam pen turu dogramalari cok dogru buluyorum. Unimog turu karavanlara takiyorlar avrupada. Belki camlari temperli bile yaptirilabilir ki hic gerek bile yok.
Bu penlerin icine stor da taktirabilirsiniz. Hem sineklik hem perde super olur.
Ahmet hocam eminim iki foto ekler konuyla ilgili.
Ergun senin bahsettigin emekli ogretmen amca oycuye gore cam yapamiyor. Elindekileri satmaya calisiyor.

Bu arada camin yeniden yapilamasi mumkun. Varolan cerceveye kirik camin aynisini yapmak tamam olabilir. Ama varolmayan cerceveye once cerceve yapmak lazim.

İnsel bey anladığım kadarı ile cam yapabiliyoruz çerçeve ise problem diyorsunuz, alümiyum malzemeden çerçeve kolayca yapılabilir fakat sorun gövdedeki eğim, alüminyum malzeme doğal olarak düz gövde eğimli promlemi bence burada yaşarız, alkovanlı karavan yüzeyleri düz onlarda promlem çıkmaz

birde aklıma gelen bir şey var olurmu bilmem, bize lazım ölçülerde iki adet oto camını çift cam yapan yerlere versek bize çift cam yaparlarmı, sonra onlara alüminyumdan bir kasa yaparak (pen'ler gibi) kullanabiliriz, şık ve kullanışlı olabilir. neticede çift cam yaparlarken araya alüminyum malzeme koyup mastikliyorlar.

Karavanlarda cift camdan baska birsey dusunmemenizi oneririm. Yogusma oluyor. Ciddi ciddi asagi su akiyor. Ne kadar icerisi sicak olsa da soguk hava geliyor camdan.
Cift cam icin soyle dusunun camin egimi ve olculerini aynisini yani mdfden yapmayi dusunun. Yani evet egim biraz zor.

yaybek' Alıntı:
Levent abi son fotodaki cam kenarı çerçeve çok güzel duruyor acaba benim camların kenarına uyarmı.
Yusufcuğum kare camı kesip çerçeveli sürgü camı oturtmuşlar, böyle bir camı yaptırman için senin camı iptal ettirmen lazım, sen şimdi bence karavanını tamamen bitirmeye odaklan herşey bittikten sonra camları değiştirirsin bu işi sonraya bırak, belki bir iki ay sonra daha güzel modeller çıkabilir, tabiki bu bir tavsiye, sen bilirsin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR