Çamkoru Kamp Alanı; Çamlıdere - Ankara

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bulent kocoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,016

bulent kocoglu

Kamp III
Web
www.anadol.org
Arkadaşlar,

Ankarada Rekor sıcak gecen hafta sonumu Çamlıdere Çamkoru da geçirdim.

Çamkoru orman alanını yeni bir işletmeci devr almış. KAravana ve karavancılara ilgili, işletmeci ile görüştüm,(Daha doğrusu kendisi ilgilendi)

Ormanda kendisine tahsis edilmiş alanın bir kısmını karavan için ayıraağını söyledi. İlk etapta elektrik verecek. WC yakın, güvenlik sorunu yok.

En önemlisi ÇAM KOKUSU ve serinliği harika.

Ankara çıkışından tesis 85 km.

Tesisin hemen sınırında Kızılay Gençlik kampı var.

karavan ile hafta sonunu geçirecek arkadaşlara tavsiye ederim.

Bülent Koçoğlu

İşletmeci: Aşkın Bey GSM: 0532 2578735

Etiketler
Ynt: Çamkoru Kamp Alanı; Çamlıdere - Ankara

Bülent bey paylaşım için teşekkürler. Alanla ilgili fotoğraf ve bir internet site adresi varsa paylaşırsanız akıllarda daha kalıcı olacaktır :smiley:

biraz yolu da tarif eder misiniz? otobandan mı e 5 ten mi yakın şu anda kamp yapacakyerimiz nasıl detaylı bilgi verirseniz sevinirim

Kampile ilgili fotoğraf ve diğer görselleri görme imkanımız var mı.?
;D

umutcelikel' Alıntı:
İşaretleyelim ;D

;D

Haber ver diye bir düğmemiz var.
2011'de işaretleme yapanlardan ücret alsak köşe oluruz Umut Bey.
:smiley:

Ankara'lı arkadaşlar hemen bir teftişe gitmeli buraya.

TezzMertek' Alıntı:
;D

Haber ver diye bir düğmemiz var.
2011'de işaretleme yapanlardan ücret alsak köşe oluruz Umut Bey.
:smiley:

Ankara'lı arkadaşlar hemen bir teftişe gitmeli buraya.
Haber verince outlookda gereksiz mail oluyor ;D Bu daha efektif ;D ;D
Valla Ankara'da böyle bir yer eksikliği ciddi sorun, en yakın zamanda teftişe gidebilirim...

Zerrin'e az önce özel mesaj attım.
Cem Zaten konuyu hatalı taşıdığı için rapor etmiş :smiley:
Zerrin de farkeder ama Ankara'lı tüm arkadaşları bu başlığa davet etmeli.

Murat,bu alan ,Kızılcahamam'dan sonra sola girilen bir yolun sonunda...Ben oraya kışın gitmiştim ama yazın gidildiğinde özellikle kamp etkinliği için küçük kalabilecek bir alan bence...Ancak arkadaşların dediği gibi serin ,çam kokuları bol alınabilecek bir yer...Burayı Zerrinin bildiğine eminim...Oraya kadar gidildikten sonra, geçen hafta sonu kalabalık bir grupla gittiğimiz Işıkdağı çok yakın,hem offroad -treeking ve rahatsız edilmeyecek büyüklükte kamp alanına sahip...Küçük gruplarla gidilip her Ankaralının görmesi gereken yerlerden biri bence...

Çamkoruyu bize hatırlattıgınız için teşekkürler...

Çamkoru bölgesini iyi bilirim, kamp olarak güzel yerlerimizden birisidir, orman ve temiz hava sınırsız :smiley: Ferdane, yer olarak güzel anlatmışsın, Kızılcahamam'ı geçtikten sonra, Çamkoru tabelası görene kadar gidiyorsunuz ve sola dönüyorsunuz, içeri ilerledikçe kamp alanına ulaşıyorsunuz. Sadece Çamkoru, çok fazla turistik diyebileceğim bir yer, bütün otobüsler ile piknik yapmaya gelen grupların uğrak yeridir..

Konu yanlış yerdeydi, burası daha uygun başlık için..

umutcelikel' Alıntı:
Haber verince outlookda gereksiz mail oluyor ;D Bu daha efektif ;D ;D
Valla Ankara'da böyle bir yer eksikliği ciddi sorun, en yakın zamanda teftişe gidebilirim...

Raporunu bekliyoruz ;)

Çamkoruya adam gibi çamlıdereden gitmek yerine maceralı yollar arıyorsanız kızılcahamam-gerede arasındaki yaylalardan geçen ilginç güzergahlar mevcut... Hatta bir tanesi direk Çamkorunun içine çıkıyor ilk keşfettiğimde çok şaşırmıştım. Kaybolmazsınız biraz cesaret:smiley:

Google Earth üzerinden işaretleyerek gösterebilirmisiniz?

Bugün Mengen'den dönüşümde buraya uğradım. Saat 4 civarında olmasına rağmen hava sıcaktı (otomobil 27 derece gösteriyordu). Ama buraya komşu tesis olan MEB izcileri geceleri soğuk olduğunu söylediler. Yol ayrımında Garmin GPS koordinatları: N 40 34 884 E 032 30 321. Rakım: 1427.

300820101231

300820101232

300820101235

300820101237

300820101238

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri