Cam Filmi Konusunda Yardım ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 80 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,074
Ynt: Cam Filmi Konusunda Yardım ?..

Ben aracımın cam filmini kendim çektim. Bauhaus'dan aldığım film ile.. 17 liraya mal oldu bana. En dandiği sanırım :smiley: Fakat diğerlerinden bir farkı yok bana göre. En azından 150-200 liralık bir fark yok :smiley:
Sadece arkalara yaptım, daha hoş duruyor bence. Arka cama da yapmadım, hem zor hem de rezistanslar var diye..
Sürücü ve ön cam karanlıkta ciddi sorun yaratır, polisler de kesinlikle ön cama müsama göstermiyor.
Bir de muayenede hafif kusur olarak geçiyor. Bir sorun yaratmıyor. Ancak ön camı bilmem, o ağır kusur olabilir.

Etiketler

fastjunkie' Alıntı:
Ben aracımın cam filmini kendim çektim. Bauhaus'dan aldığım film ile.. 17 liraya mal oldu bana. En dandiği sanırım :smiley: Fakat diğerlerinden bir farkı yok bana göre. En azından 150-200 liralık bir fark yok :smiley:
Sadece arkalara yaptım, daha hoş duruyor bence. Arka cama da yapmadım, hem zor hem de rezistanslar var diye..
Sürücü ve ön cam karanlıkta ciddi sorun yaratır, polisler de kesinlikle ön cama müsama göstermiyor.
Bir de muayenede hafif kusur olarak geçiyor. Bir sorun yaratmıyor. Ancak ön camı bilmem, o ağır kusur olabilir.

Onur sen sadece 2 cam yapmışsın. Normal bir 4X4'de 2 ön 2 arka toplam 4 kapı + 2 arka kelebek + arka cam (normal canım 2 katı) alan var. Yani yaklaşık seninkinin 3.5 katı fazla. Aynı film kullanılırsa 70 TL malzeme tutar. Kalitelisinin malzeme maliyeti 100-150 tutar. Eh bunu yapacak kabiliyetin yoksa ve birisine yaptıracaksan 50-100 TL işçilik alır (hakkını vererek yapanlar, kapı camlarını sökerek tüm cama kaplama yapıyor, bu da işçiliği arttırıyor). Arka cam rezistans ve bombeli olduğu için yine işçiliği daha zor olan bir bölge. yani adam gibi birmalzeme ve işçilik için 150-250 TL anormal rakam değil, bence.

nkurtkaya' Alıntı:
Onur sen sadece 2 cam yapmışsın. Normal bir 4X4'de 2 ön 2 arka toplam 4 kapı + 2 arka kelebek + arka cam (normal canım 2 katı) alan var. Yani yaklaşık seninkinin 3.5 katı fazla. Aynı film kullanılırsa 70 TL malzeme tutar. Kalitelisinin malzeme maliyeti 100-150 tutar. Eh bunu yapacak kabiliyetin yoksa ve birisine yaptıracaksan 50-100 TL işçilik alır (hakkını vererek yapanlar, kapı camlarını sökerek tüm cama kaplama yapıyor, bu da işçiliği arttırıyor). Arka cam rezistans ve bombeli olduğu için yine işçiliği daha zor olan bir bölge. yani adam gibi birmalzeme ve işçilik için 150-250 TL anormal rakam değil, bence.

Abi orası kesin ama, az meblağalara da hallediliyor yani. Tercih meselesi tabi, benim işimi gördü. Ama çok kalitelileri de var tabi, sanki renkli cammış gibi gösteriyor.

fastjunkie' Alıntı:
Abi orası kesin ama, az meblağalara da hallediliyor yani. Tercih meselesi tabi, benim işimi gördü. Ama çok kalitelileri de var tabi, sanki renkli cammış gibi gösteriyor.

Defender için Bauhaus'dan senin aldığın filmden alsam, kampa gittiğimizde beraber kaplar mıyız? Camların hepsi düz, sende de tecrübe var ;D

İşin ehli usta camları kesinlikle sökmüyor . Hadi defendarda sökülebilir belki(ben olsam yine söktürmem gerçi) düşünün bir Disco 3 filmlenecek . Kapı döşemesi sökülecek , cam sökülecek yada s500 bir mercedes de olabilir örnek araç :D

Şimdiye kadar hep sökmeden yaptırdım filmleri . Ve cam ne konumda olursa olsun hiç boşluk görünmüyordu .

Bu arada yaparken arka rezistansa dikkat edilmeli . Tecrübe eksiği varsa elde kalabilir .

ssbman' Alıntı:
İşin ehli usta camları kesinlikle sökmüyor ....

Hımmmm. GV'ye ve Passat'a yaptırdığımda camları sökmüşlerdi.

Sökmek takmak daha zahmetli ve zaman alıcı. Neden bu yolu seçsinler ki? Kapı camlarını da arka camı yapar gibi dışardan gittiği yere kadar yapıp bırakablirler. Ama bu şekilde alt kısımda kapının içinde kalan kısım eksik olacak ve camın yukarı aşağı hareketi ile zaman içersinde kabarma riski yaratmaz mı?

Camları sökücez diyenler oldu ben araştırıken de ... Ama onlara yaptırmadım . Camı söküp tezgaha koyduktan sonra bende yaparım filmi ...

Dediğim gibi hiçbir aracımız söktürmedik . Ve hiçbir aracımızda ne atma ne kalkma nede muhtelif cam pozisyonlarında açıklık görünmesi kesinlikle olmadı .

Benim tecrüben bu yönde hocam .

nkurtkaya' Alıntı:
Defender için Bauhaus'dan senin aldığın filmden alsam, kampa gittiğimizde beraber kaplar mıyız? Camların hepsi düz, sende de tecrübe var ;D

Yaparız abi, ama rüzgarsız bi ortam olmalı. Ben de getiririm malzemeleri, halletmeye çalışırız. Hangi camlara yapmak istiyorsun ?

ssbman' Alıntı:
Camları sökücez diyenler oldu ben araştırıken de ... Ama onlara yaptırmadım . Camı söküp tezgaha koyduktan sonra bende yaparım filmi ...

Dediğim gibi hiçbir aracımız söktürmedik . Ve hiçbir aracımızda ne atma ne kalkma nede muhtelif cam pozisyonlarında açıklık görünmesi kesinlikle olmadı .

Benim tecrüben bu yönde hocam .

Katılıyorum, camı sökmek işin kolayına kaçmak ve becerememekten kaynaklanıyor.

fastjunkie' Alıntı:
Yaparız abi, ama rüzgarsız bi ortam olmalı. Ben de getiririm malzemeleri, halletmeye çalışırız. Hangi camlara yapmak istiyorsun ?

Sağolasın Onur. Kampta iş olmaz. Başka bir sefer İstanbul'da denk gelirsek yaparız inşallah, gusta eşliğinde ;D Arka kapılar arka yan ve arka bagaj kapısı ile yanındaki 2 ufak camı düşünüyorum. Bir taraftan da malum kaşıntı komple camları değiştir renkli cam tak diyor ;D

nkurtkaya' Alıntı:
Sağolasın Onur. Kampta iş olmaz. Başka bir sefer İstanbul'da denk gelirsek yaparız inşallah, gusta eşliğinde ;D Arka kapılar arka yan ve arka bagaj kapısı ile yanındaki 2 ufak camı düşünüyorum. Bir taraftan da malum kaşıntı komple camları değiştir renkli cam tak diyor ;D

Ne demek abi. Açılan camlar çok kolay iş, diğerlerini de uğraşır uğraşır yaparız :smiley: Hiç zor bişeyi yok, alışana kadar biraz sinir bozuyo o kadar ;D
Ben yaparım yani zevkli iş, konuşur ayarlarız.

ben de film kaplattım aracıma ama öyle çok kazık fiyata değil.t5 kısa şase camlı van ve toplam 50 tl.sadeceön kapı camlarını kaplatmadım o da görüşe mani olmasın diye okadar.ustam da çok iyiydi gerçi, arkadaşım oluyor ama fiyat konusunda pazarlık yapmadım sonuçta evinde ekmek bekleyen birileri var değilmi. ;)

bahcivankurt' Alıntı:
ben de film kaplattım aracıma ama öyle çok kazık fiyata değil.t5 kısa şase camlı van ve toplam 50 tl.sadeceön kapı camlarını kaplatmadım o da görüşe mani olmasın diye okadar.ustam da çok iyiydi gerçi, arkadaşım oluyor ama fiyat konusunda pazarlık yapmadım sonuçta evinde ekmek bekleyen birileri var değilmi. ;)

Fiyat iyimiş.. Ön camlara bence gereksiz zaten, görüşü çok engeller gece.
Hayırlı olsun.

merhaba arkadaslar iyi forumlar. arastirdim fakat bulamadim. ben araca cam filmi caktirdim arkalar 4 numara dedikleri eski cam filmlerim de solmustu 1 ve 2 numara kadar inceldi fakat filmci eski filmleri sokmeden uzerine cekti filmi ve ıçerisi bi hayli karanlik oldu. arkadasda da ayni film var onunki içi karanlik değil. acaba filmin uzerine çektiği icin mi aracin içide karanlik bilgilendirirseniz seviinirim tesekkurler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri