Cam Filmi Konusunda Yardım ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 80 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,080
Ynt: Cam Filmi Konusunda Yardım ?..

ARKA VE YAN CAMLARA EN KOYUSUNDAN CAM FİLMİ YAPTIRDIM ÖZELLİKLE UZUN YOLDA ARKADAN GELEN ARAÇLARIN UZUN FALARI HİÇ RAHATSIZ ETMİYOR YAZIN ARACIMIN İÇİNİN FAZLA ISINMADIĞINI DA SÖYLEYEBİLİRİM AMA ÖN CAMA BENCE YAPTIRMAYIN 1 HAFTA SONRA SÖKTÜRDÜM NERDEYSE GÖZLERİM BOZULACAKTI

Etiketler

Bende GC var. Arka çamlar zaten orjinalde bayağı koyu. Ön yan camlarada oldukça şeffaf, galiba 1 numara diyorlar, aynalı film yaptırmayı düşünüyorum. Acaba, ön camada yaptırsam mı?

Ben bir aracımda orta derece diğerinde hafif derece film kullandım. Hafif olandan daha memnun kaldım. Orta derece olan az ışıklı ortamlarda dışarıyı görmeyi engelliyordu. Off-road aracı için bu durum çok daha önemli.

Selamlar, 4-5 ay oldu ama ancak aklıma geldi... ::smiley:
Bilgileri paylaşırsak öğrendiğim ilk resimdeki
gibi olanlara 1 numara, şimdi taktırdığıma 2 numara,
içerisi zor görünene 3 numara deniyor. Markadan
ziyade Amerikan veya yabancı kaliteli film diyerek
daha kaliteli olanlar ayırt ediliyor...

Ben hepsini söküp temizlettikten sonra önlere taktırmadım,
arkalara 2 numara takıldı, hakkaten güneşten ciddi
biçimde koruyor.Resimleri ektedir. ;)

Selamlar...

1

2

merhaba arkadaslar

aracı ikinc el aldım , muayanesi gecmis. henuz ruhsatta cıkmadıgı icin, once yapılacakları yaptırıp ortdan ruhsata isletip ordanda muayeneye gidiyim diyorum.

arka yanlara ve arka cama 3 numara, on yan camlara 1 numara yada arka ve arka yanlar 2 onlere 1 numara da olabilir film dusunuyorum.

bu film olayın, ruhsata isletme yada muayanede bir sorunu var mı acaba, muyanede hafif kusurla geciyor denmis ama, il il istasyon istasyon fark ediyor olabilir mi,
ankarada nereyi onerebileceginiz, kaliteli ve bahsettiginiz gibi cabuk film takan bir yer var mı?

tesekkurler.

Benim GV'de en açık ton film var. Fikir vermesi için dik ve açılı bakış resimleri ekliyorum.

4963541 fps

4963541 job

sanayi de, 50 tl den baslayan fiyatları duymustum, 100-150 liraya en iyisini yaptırım diye dusunurken, en ucuzu icin 150, kore malı icin 270, 3M marka film icin 380 gibi bir fiyat istediler. 3M icin 10 sene, kore icin 4-5 sene renk atmaması gibi bir garanti veriyor. light black - black ve dark black tonları var.

ben mi hayal aleminde geziyorum , yoksa bu fiyatlar kazık mı? hani ziebart da falan anlarımda, standartı gunden gune degisen markalasmamıs isletmeler icin gercekten cok ucuk geldi bana bu fiyatlar. yerin ustalık olarak 1. sınıf oldugu soylendi, fiyatlar biraz yuksek olabilir ama iscilik iyi dendi, 4 camda onlar kontrolu bitirip tamam dedikten sonra hata buldum, 2 sini geri cıkardılar 2 sini idare edecegim, yani iscilikte 1. degil bana gore 3. sınıf, tabiki bu kıyaslama diger esnafa gore degil, orjinal koyu cam olsa, ne olmazdı olarak bakınca.

sizler kaca yaptırdınız?

nejat bey
arka kelebeklerde 1 ton koyu gibi, goz yanılgısımı?

usas' Alıntı:
nejat bey
arka kelebeklerde 1 ton koyu gibi, goz yanılgısımı?

Tüm camlarda aynı ton var. Resimde ışık ve bakış açısından dolayı daha koyu görünüyor. Eğer aracın için koyu ve camın arkasında sütun vs varsa ve dik bakmıyorsanız daha koyu görünür. Araç içi (döşemeler) açık renk ise aynı ton film koyu renkli döşemeye göre daha açık tonda görünür.

Ben 2006 yılının başında 300 YTL vermiştim. neredeyse 4 yıl olacak hiç bir kabarma, çizilme solma vs. olmadı.

3M film için güzel bir uygulama ile fiyat normal . Yine ABD malı Johnson marka var . 3m 380 ise oda 250 falandır sanırım .

Özetle marka filmde fiyatlar ucuz değil ne yazık ki ...

pancarmotorcu' Alıntı:
ben her aracıma film çektiririm, görüntünün haricinde güvenlik içinde iyidir. kaza anında cam dagılmaz tuz buz olur ,suratınıza gelmez filimde yapışıp kalır , bizzat yaşadım. çok pahalı filimde çektirmem, ist aksarayda 50 tl veririm 5 yıl garantili taktırırım zaten, aracı 5 yıl kullanmam, film ide tonlarını orta tonlarda yaparsanız daha iyi olur
Hasan beyin tespitlerine bende eskimiş bir otomobil ustası olarak aynen katılıyorum , öyle çok pahalı şeylere hiç gerek yok hatta bazı büyük bauhause gibi yerlerde metre ile istediğiniz tonlarda satılmaktadır aslında yapılacak iş hem çok kolay hemde bir o kadar da zordur sadece biraz görmeye birde el becerisine ihtiyaç vardır , ben bile yeni sıfır olarak aldığım t-5 transporter aracıma fiyat sorduğumda biraz uçuk rakamlar alınca gidip metre ile alıp bir kaç metresinide israf edip nihayetinde aracı komple flim kaplamayı becerebildim yanlız dediğim gibi çok kolay ve çok zor bir iş hele arka veya bombeli camlar bayağı bir ustalık istiyor ,flim lerin faydasına gelecek olursak yakıt tasarrufundan tutun, cam hasarlarındaki yaralanmalara kadar bir çok konuda faydalı bir işlem ,yabancı ülkelerde sorun olmayan bu işlem, yollarımızdaki tahsilat işlerine bakan görevlilerimiz içinde iyi bir gelir kaynağı ,çok şükürki artık eskisi kadar yolma işleri iyice azaldı eskileri bilenler bilir yıllarca nasıl yolunduğumuzu veya yolmak için herşeyin mübah olduğu yılları.
şimdi size camı flimli aracımın bir hasar halinde camın nasıl dağılmadığını ve yolcu koltuğundaki kişinin nasıl korunduğunu bir resim ile gösterceğim.
[attachment=1]işte böyle havalı cam diye tabir ettiğimiz cam flimli halde olduğu yere yığılır kalır asla patlayarak etrafa saçılmaz.

Cam fliminin faydalar

Ben aracıma arka yanlara çok koyu olmamakla beraber orta koyu ,bagaj ve ön kapı camlarına da orta koyunun birkaç ton açığını uyguladım şimdilik bu resimle yetinelim başka bir gün ön kapı camlarında flimli halini yüklemeye çalışacağım bu resimde ön kapı camları henüz flimsiz çıplak , benim tavsiyem sürücünün görüş alanı olarak kullanılan camların kesinlikle koyu renk olmamasıdır gece çok sorun yaşanabilinir.
[attachment=1]

Cam fliminin faydalar 1

Biraz arşivi karıştırınca aracımın kirlide olsa en son flimli halini bulmayı başardım sizler için ,orta kısımda oturanı dışardaki başını cama dayamassa göremiyor fakat ön kapı ve arka bagaj camından dışarıdan bakanlar aracın içini çok rahatça görebiliyor , ben flimleri alırken göz kararı ile aldım flim nosu sormadım ama her bir flimin açıklık kapalılık nosu elbette var ,maelesef ben bile yıllarca bu işin içinde olan bir eski usta olaraktan benden bile yüksek rakamlar istemeleri beni kendi işimi kendim görmeye teşvik etti ,böyle keyfi işlerde fırsat kollayan meslektaşlarım dükkanlarının önünde boş boş oturup akşama kadar olmayan krizin dedikodusunu yaparak siftahsız akşamı ederler , ne diyim başka Allah selamet versin hepimize.[attachment=1]

not: 2009 model aracımı 1 yıl kadar oldu alalı henüz hiç görevli cam veya başka bir şey için durdurmadı ,dediğim gibi eski yıllardaki yollarımızda yamyamlık artık yok denecek kadar az bilenler biliyor.

Cam fliminin faydalar 2

3m için kaliteli fakat kalın deniyor...

Kalın film, fitilin içine sıkışarak açılan camın mekanizmasını yoruyormuş, bozuyormuş...

Yorumlarınız nedir?

Alfonse' Alıntı:

Kalın film, fitilin içine sıkışarak açılan camın mekanizmasını yoruyormuş, bozuyormuş...

Yorumlarınız nedir?

Bence şehir efsanesi. Kalınlık farkı kaç mikronmuş ki? Koca camı indiren mekanizma o kadar mı hassas ayarlanmış da mikron farkından yorulacakmış. Bana pek mantıklı gelmedi.

Nejat hocama katılıyorum Alfonse , kaç mikron fark olabilir ki?

Şimdiye kadar aktif kullanılan 3 aracımıda 3m fil kullandık . Ne mekanizma bozuldu nede bir sıkışma vs yaşandı . Her araçta ortalama 4-5 sene kullanıldı . Ne bozulma ne kalkma ne çizilme sorunu yaşadık .

Alfonse' Alıntı:

Yorumlarınız nedir?
Alp bey yani öyle bir yorum getiriyorsunuz ki sizi her forumda ünlü yapmaya yetiyor ;D ;D ;D

bencede hiçbir alakası yok cam mekanizması ile , ha fitil çok eskidir içi kum ve çamur kaplıdır ,o zaman cam gibi kaymaz tabiiki ,buna yan sanayi (orjinal olmayan)takılmış cam mekanziması da eklenince ne fitil dayanır nede cam mekanizması

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri