Cam Filmi Konusunda Yardım ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 80 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,076

80

Kamp II
Arkadaşlar, aracımda çok ince, şeffaf bir cam filmi var,
özellikle arka camları söktürüp temizletmeyi düşünüyorum,
bunu yaparken de cam filmini temizletip orj. halemi
getirsem yoksa daha koyusunu mu taktırsam bir türlü
karar veremedim. Daha doğrusu şimdiye kadar hiç cam
filmli araca binmediğim için ne kadar effektif bilmiyorum... ???
Polis olayı sıkıntılımı, güneşte faydası olur ama bulutlu ve
kapalı havalarda görüşü kısıtlarmı merak ediyorum???

Fikirlerinizi duymaktan çok memnun olacağım...

Selamlar. ;)

1

2

Etiketler
Ynt: Cam Filmi Konusunda Yardım ?..

Ailece yapacağınız gezilerde, özellikle uzun yol gezilerinde çok işe yarar. Ancak akşam karanlığında ve kapalı havalardaki manevralarda dezavantaj oluşturur. Karar sizin.

ben her aracıma film çektiririm, görüntünün haricinde güvenlik içinde iyidir. kaza anında cam dagılmaz tuz buz olur ,suratınıza gelmez filimde yapışıp kalır , bizzat yaşadım. çok pahalı filimde çektirmem, ist aksarayda 50 tl veririm 5 yıl garantili taktırırım zaten, aracı 5 yıl kullanmam, film ide tonlarını orta tonlarda yaparsanız daha iyi olur

Arkadaşlar, teşekkür ederim, inanın güvenlik işi ve
camın parçalanması hiç aklıma gelmemişti... ::smiley:
Özellikle de arkada oturan 3 çocuğunuz olunca... ;D

Selamlar.

Hocam selamlar ,
Yaklaşık 5-6 senedir kullandığım araçlar hep filmliydi . Yakın zamanda da yeni adığım GC ye yaptırdım .

Cam filmi zararlı ışınları ve güneşten kaynaklı ısıyı engelliyor . Özellikle yazın klimanın işini kolaylaştırıyor ve uzun olda hayli rahatlık sağlıyor . Birde aracın içinin güneşten kaynaklanan yıpranmasını engellemiş oluyor . Görüntü olarak artı sağladığını düşünüyorum .

Ancak seçilen film bence , kesinlikle kaliteli olmalı(Jhonson, 3m vs...) , yapan yer güvenilir ve işin arkasında duran biryer olmalı . Kaliteli ürünlerde berraklık , solma-bozulma sorunları yaşatmıyor. Ben daha önce iki defa ucuz film yaptırayım dedim biri atma yaptı diğerinin 1 yıl sonra rengi değişti resmen . Birde gördüm ki taiwan filmlerin bile berraklığı amerikan filmler kadar iyi değil . Ben yaptırdım mı en azından 5 sene hiç sorun olmaması gerekir .

Ayrca kazalarda camın dağılmasınıda belli oranda önler .

Bununla birlikte çok koyu yapılırsa geceleri karanlık ortamlarda görüşte bir miktar sorun yaratabilir . Ama açık renklerde sorun olacağını düşünmüyorum . Ayrıca isteğe göre arka camlara daha koyu , ön camalara daha açık uygulamaya yapılabiliyor .

Saygılarımla ...
Barış

Hasan hocam senin yazını , şimdi gördüm ... Benim kötü tecrübelerim 3-4 sene öncesine ait . Belki artık ucuz ve daha kaliteli ürünler vardı piyasada ... Birde İstanbul piyasası farkı var tabi ... Ankara oraya göre hayli dar bir piyasa ...

tabi mutlaka fark vardır ama hem pahalı yapıyorlar hemde aracın camlarını söküyorlar kapı döşemeleri felan akşamı buluyor ben im taktırdıgım yrde hiç sökmeden 25 dk yapıyorlar en son taktırdıgımda 2 ay sonra şöför camı üsten biraz kabardı hemen söküp yenilediler bimem bana daha cazip geliyor
ssbman' Alıntı:
Hasan hocam senin yazını , şimdi gördüm ... Benim kötü tecrübelerim 3-4 sene öncesine ait . Belki artık ucuz ve daha kaliteli ürünler vardı piyasada ... Birde İstanbul piyasası farkı var tabi ... Ankara oraya göre hayli dar bir piyasa ...
ssbman' Alıntı:

3 numara film cam ile geziyorum ve çok memnunum 7 yıl garantili forumdan bir abimizin dükkanı var maslak oto sanayi 2.kısımda Kuzenler oto cam Fevzi usta

aracımda arka camlar orjınal olarak siyah, önleride ben film yaptırdım yaklaşık yarım saatte yaptılar aslında bu güne kadar olan bütün araçlarımda camlar filimliydi, eskiden polisler baya bi sorun çıkarıyolardı ama artık onlarda alıştı hiçbir sorun yaşamadım yaklaşık 4 senedir araçlarımla hiçbir çevirmede ve şu an tüv muayenesinde bile film hafif kusur olarak geçip araca onay veriliyor ben tavsiye ederim çok memnunum ama renk tonlarını bence çok koyu seçmeyin gece baya zorlar çok koyu ton .

aracınızdaki mevcut filmi çıkarırken arka cam reziztansına dikkat edin
genelde film sökülürken reziztansı bozduğunu duyarım

Yazın uzun yolda güneşi kesip araçlarda çok faydası var araç içi serinliği çok iyi..Daha önce filmli araç kullanmadıysanız açık renk veya ön kapı camları ve ön cam hariç komple yaptırmanız daha mantıklı olacaktır... ;)

ozanyur' Alıntı:
evet gerçekten doğru arka camdan reziztans resmen sökülüyor..

ozanyur' Alıntı:

Yardımlar için çok teşekkürler,
bende de çok hafif bir film var ve o nedenle arka cam rezistansı çalışmıyor,
elektrikçiye baktırdım, bacaklara elektrik geliyor fakat buğuyu eritmiyor,
"sanırım eskiliğinden rezistansı bozmuştur" dedi elektrikçi...

merhaba, gerçekten iyi bir film almak isterseniz Ziebartın filmlerinede bakın derim.herhangi bir istasyonuna gidip filmleri inceleyin UV ve sıcaklık testlerini yapmalarını isteyin hatta yanınızda diğer filmlerden örnek götürün ve aynı testleri yapın, iddiaları filmler UV yi %99 kesiyor,en açık tonu(açık gri neredeyse şeffaf) ise sıcaklığı %50 civarı kesiyor,eğer çocuk varsa tayvan filmleri yerine fazla para veririm kaliteli yaptırırım...çocuğumun sağlığının değeri yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri