Çakı ve Bıçak Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan epineprin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 284
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 230,719
admine söyleyelim.. bıçak konusu altında yeni bir konu başlığı açılsın. arkadaşın birisi şimdide nasıl bıçak biliyorsunuz diye sormuş. :smiley: bu ne yaa pala mı alayım yoksa orak mı? balta mı taşıyayım yoksa gürz mü. bence direkt 6 kişi bir biçer-dövere yazılın olsun bitsin. ;D

Etiketler

Kesinlikle bıçak çok gerekli bir alet , bugün yeni aldığım t-shirt'ün etiketini sökebilmek için dakikalarca bıçak aramak zorunda kaldım :D

BTB_Wild' Alıntı:
Kesinlikle bıçak çok gerekli bir alet , bugün yeni aldığım t-shirt'ün etiketini sökebilmek için dakikalarca bıçak aramak zorunda kaldım :D

Yanınızda bundan bir tane bulundurmanızı öneririm ;)
http://www.victorinox.com/ch/product/Swiss-Army-Knives/Category/Classic/Classic-Range-58-mm/Rambler/0.6363

Front rambler

Filmlerde hep böyle cümleler vardır ya ben de bu tipte bir inci yumurtlayayım.: Eğer tanrı alet kullanmamızı istemeseydi bize böyle iyi bir beyin ve böyle güçsüz dişlerle tırnaklar vermezdi.

;D ;D ;D

deserteagle' Alıntı:
Filmlerde hep böyle cümleler vardır ya ben de bu tipte bir inci yumurtlayayım.: Eğer tanrı alet kullanmamızı istemeseydi bize böyle iyi bir beyin ve böyle güçsüz dişlerle tırnaklar vermezdi.

;D ;D ;D

insanların alet kullanmasındaki en önemli faktör baş parmaktır. baş parmağı olan canlılar alet kullanımında diğer canlılara göre her zaman daha öndirler ;)

merhaba yağız bey bende sizin gibi foruma yeni üye oldum hoşgelmişiz :smiley: gerber çok kaliteli bıçaklar üretiyor kuşkusuz fakat linklediğiniz bıçak kamp tarzı aktivitlerde kullanmak için bence yeterli değil.. survival tarzı bişi almak istiyorsanız ki bıçak önemlidir et kalınlığının , 3mm boyunun 20 cm den aşağı olmamasına ve malzemesinin kaliteli olmasına dikkat edin .. konserve açarsınız , dal odun kesersiniz , toprak kazarsınız , korunursunuz vs vs. benim size önericeğim bıçak kendi bıçağım olan gene gerber in beary grllys serisinde ultimate survival knife .. çakmak taşı , kılıfı arkasından vurmak icin kucuk bi çekiç kısmı , düdük ve elmas bileyicisi var fiyatıda çok uygun tavsiyem budur saygılar..

Hoş bulduk :smiley: Hepinize tavsiye ve yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.İstanbul Da oturduğum için Bora bıçak bayisi olan Armer e gittim.Ordan Kendime göre bir bıçak aldım.
http://www.armer.com.tr/asp/product/464/BORA-KNIVES-M-307W-HAVK-AV-BICAGI

Gerçekten Çok başarılı bir bıçak yapmışlar.Baş Parmağın koyularak kullanılmasını sağlayan bölge gerçekten kulanım kolaylığını arttırıyor.Çok hafif bir bıçak.Elinize aldığınızda Sağlam Olduğunu Anlıyorsunuz. Eğer bıçak hakkında sorularınız varsa Sorabilirsiniz :smiley:

zucchero' Alıntı:
Artık Türkiye'de de rahatlıkla bulunabilen Mora bıçaklarını tavsiye ederim. En üst modeli bile 40-50 TL civarlarında. Karbon ya da paslanmaz çelik (üstelik isveç) olan modelleri var. Basit, ucuz ve fiyatına oranla çok ama çok kaliteli. Kutusundan çıktığı şekliyle traş bile olabilirsiniz...

Moraları nereden bulabiliriz? Ankara'da çok gezindim hiç rast gelmedi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR