Çakı ve Bıçak Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan epineprin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 284
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 230,757
meseregan' Alıntı:
Gerber in Ayı griss setine çamur attım ya dün, aynı akşam üstü bisikletle dolaşmaya çıktım ve bıçağı kaybettim duyurulur :(
Ağlamak istiyorum. 220 tl vermiştim....................

Geçmiş olsun.

Etiketler

Vallahi üzüldüm çok geçmiş olsun. Sizinle birlikte bende biraz çamur atmıştım ama inşallah bende kaybetmem koleksiyonda istediğim bir parçadır kendisi. Aldığınız fiyat biraz yüksekmiş daha ucuza temin edeceğiniz yerler var eğer tekrar almak isterseniz site adresini verebilirim size. Tekrar geçmiş olsun...

:D :D :D selam markaların fiyatı inanın okadar pahalı değil aslında üzerine dükkan kirası amortisman ıvır zıvır binince ayyuka çıkıyor ben kapalıçarşıdan arkadaşım yalçının dükkanını yağmaladım columbia çakıyı 19 tl ye satıyor toptancı mağazada 60 tan aşağıya bulamıyorsunuz ben bıçak alırken kulanışına dikkat çekmek isterim bıçakla çakı çak farklı kulanılabilir fakat dağda bayırda araçta kulllanacaksanız mutlaka çakı tek el kulanımlı olmalı bir yere asılırken kesmede yada bir kolunuzu kulllanamadığınız anda açıp kapatabilmelisiniz bu özellği eğer almayı düşünüyorsanız silahtada mutlaka arayın her zaman 2 el müsait olmuyor 1 elinizle yılanın başını tutup bazen 2 ayaklıda olabilir tek elinizle çakıyı açtığınızda şekli değişiyor yada ağaçta tutunurken koparması güç meyveleri kesebilirsinizde aşağıdaki bıçak tek el kullanımlıktır

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87155.msg1147144#msg1147144

buradan yorumda bakabilirsiniz

IMG 9927

Ktılıyoru
ishak77' Alıntı:
columbia çakı sahtedir.yani sahte derken aslında çin malı.ve fiyatı en kazıkçı tezgahta 20 tl yi geçmez
m colombinın çaksını aldım 20 tl ama çakı tam anlamıyla döküldü colombia almayın ne alırsanız alın :(

:D :D :D selam üretim yeri konusunda çin taiwan bir anlam ifade etmiyor prc markasıyla avrupa için abd için başka bir ibareyle üretiyorlar audi toyota ve gm in fabrikalarrıda var önemli olan kalitesi bıçaktan anlayan biriyle almanız taraftarlığıyla bakabilirsiniz ben kulanıyorum ve sıkıntı görmedim aynı fabrikada adidasta üretiliyor qejavada ama kalitesi kontrolde saklı tezgah malı ne kadar güvenilir bilemem ama casio kg ile satan yerde var tanisi 1000$ a satanda hemen hepsi çin alırken kalite fiyat doğru orantılı bence 25 tl lik çakıdan ne beklediğinizde önemli kampta her işimi gördü sıkıntısı yok son 1 tane siyah kaldı olumlu olumsuz tüm yorumları genelden okuyabilirsiniz çin malarıyla ilgili bende çok uğraş verdim gazeteciuyim ama süpermarket gibiler uzaya uyduda var çer çöpte ne isterseniz o yani

Arkadaşımın dediği gibi Çin malları da kalite kalite, bu gün bir çok dev firma işçilik maliyetlerini düşürmek için Çinde fabrika kuruyor. Dedikleri şu; Kardeşim benim kalite standardım bu bu kalite de üretirsen çalışırız. Çinlilerde ok diyor. Yani adamlarda her şeyi mükemmel yapacak güç ve yetenek var. Ama düdüğü çalan nefes hesabı, ne kadar ödediğinize bağlı.

Şimdi adamların haklarını yemeyelim. Eğer onlar piyasaya girmeseydi Bu çakı, bıçak, elfeneri,dürbün gibi ürünlerde ki farklı çeşitliliği bulamazdık. Orijinal AMerikan malı yada Avrupa ürünlere güç yettirip alamazdık. Onların sayesinde uygun fiyatlı hobi ürünlerini alabiliyoruz. Keşke biz kendimiz yapsaydık ama neyse.

Bu arada Piyasada çok uygun fiyatlı Türk yapımı ( Maraş, Osmaniye,Bursa) çakı ve bıçaklar var ben bunlardan aldım ve kullandım çelikleri çok kaliteli boynuz saplı her işte kullanabileceğiniz ürünler. Tavsiye ederim.Ustra gibiler.

Bıçak meselesinde ise tabi ki 20 tl lik çakı da kampta yada gündelik hayatta iş görür. Ama bıçaklarda yada çakılarda kullanılan metali kalitesi uzun süre dayanıklılıgının göstergtesidir. Düşük kaliteli bir bıçak yada çakı ile ağaç kabugunu kaldırırken bile bıçagı kırabilirsiniz. Yada iki üç dal kestikten sonra bıçakta keskinlik falan kalmaz.

İyi kalite bir ürünü ise yıllarca güvenle kullanabilriz.

:D :D :D selam son olarak eger bir ürünün yerlisi var ve ithaliyle %20 fark varsa yerli alırım fakat yerli cakı üreticileri tüm dükkanlar gibi bilgilerini ve sermayelerini harmanlamadıkları için batıyorlar adam bayimiz yok diye tabela asıyorsa bu idam fermanı gibi adam bıcak yapıyor adam sap yapıyor adam mal satıyor 3ü dalının en iyisi ama bir araya gelmeleri imkansız ortak malı köpek bile yemez diyede laf üretiyorlar bunlarla işimiz var avrupa arge dışında seri üretimden çıkalı çok oldu yaptıklarıda cok fiyatlı fakat çin mallarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta taklit ürün iphone cakması 200 tl columbia mont ben 440 tl ye arkadasım sekil olarak aynısını internetten 90 tl ye aldı sonuc 1 ay giydi fermuarları attı ben 4 yıldır sırt cantasıyla kullanıyorum muhabirim yoruyorumda maazaya gidiyorum seri sonunu düşmüş modeli benimkinden farkı rengi parlak fark burada ürünü alırken ne olursa olsun degerinden cok ucuzsa ya cakma yada calmadır ikiside sıkıntı verir bıcak konusunda sümelalı takipcilerimiz topa girerse benim gibi indirimli alıp bizi ve üreticileri memnun edebilirler

Yupiiiiiiiiiiiii :smiley:

Bıçağımı buldum arkadaşlar. Evdeymiş, eşim peşimden odaya girmiş yatak örtüsünü toplamış kirlilerin arasına atmış. Çamaşır maknesinden gelen takur tukur sesleri duyunca " noluyor "demiş makineyi durdurup bakmış ki bıçak makinada. :smiley:
bide müjdemi isterim diyor utanmaz :smiley::smiley::smiley:
Saygılar.

Yok yok makinede hasar yo Allha şükür.
Ben onun işçisi gibiyim. Neden sürekli kamplara kaçıyorum sanıyorsunuz :smiley: Huzuru ve rahatı orada buluyoırum.
Temizlik yap, balkon yıka, ekmek al :smiley::smiley::smiley::smiley: Görev çook :smiley:

Bıçağı da hafta sonu kampta denedim. Gayet iyi iş gördü. Sağlam gibi durmamasına ramen gayet iyiydi performansı.

Artık Türkiye'de de rahatlıkla bulunabilen Mora bıçaklarını tavsiye ederim. En üst modeli bile 40-50 TL civarlarında. Karbon ya da paslanmaz çelik (üstelik isveç) olan modelleri var. Basit, ucuz ve fiyatına oranla çok ama çok kaliteli. Kutusundan çıktığı şekliyle traş bile olabilirsiniz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.