Çadır Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 404
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 320,966

Etiketler
Teşekkür ederim :smiley: Kullanıcı yorumu oldukça az bu çadırla ilgili. Zamanın olduğunda yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum, sizce - leri neler? Şu büyük eksiklik dediğiniz bir sıkıntı oldu mu? :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba. Yüksek irtifa için bir ya da iki kişilik 1000-1200 l arası hangi Çadırı secmeliyim bir türlü karar veremedim, okuduklarım da care olmadı, tavsiyeye ihtiyacım var

Ynt: Çadır Seçimi

merhaba.
çadırların özellikleri arasında yeralan bilmem kaç mm sutünu neyi iafe etmektedir?
aslında teorik olarak ne olduğunu, nasıl bir basıncı ifade ettiğini biliyorum, fakat pratikte ne şiddette bir yağmuru ifade etmektedir, örneğin 6.000 mm ya da 10.000 mm su sütunu?
mesela "bardaktan boşanırcasına" diye tanımladığımız yağmurda kaç mm olmalıdır sütunu? örneğin istanbul'daki dünkü yağmura hangi su sütununa sahip çadır dayanabilir?
bilen varsa, başına gelen varsa ;D yardımcı olmasını rica ederim.
İstanbul da o yasadıgımız yağmurda ben çadırda idim, keyifle kahvemi yudumluyordum. Sorun yasamadım. Neredeyse 2 gün aralıksız saganak yağışta kalan biri olarak, 500 tl ve üzeri olan ve kendini kanıtlamış marka çadırlar işinizi görecektir. Bunlar döt mevsim çadırdır. Oldukça iyi kar yükü dayanımı da vardır. Fotoğraf yüklemeyi bilmiyorum, yoksa size direkt uygulamalı görsel çekimlerimle gösterecektim..

Ynt: Çadır Seçimi

merhaba.
çadırların özellikleri arasında yeralan bilmem kaç mm sutünu neyi iafe etmektedir?
aslında teorik olarak ne olduğunu, nasıl bir basıncı ifade ettiğini biliyorum, fakat pratikte ne şiddette bir yağmuru ifade etmektedir, örneğin 6.000 mm ya da 10.000 mm su sütunu?
mesela "bardaktan boşanırcasına" diye tanımladığımız yağmurda kaç mm olmalıdır sütunu? örneğin istanbul'daki dünkü yağmura hangi su sütununa sahip çadır dayanabilir?
bilen varsa, başına gelen varsa ;D yardımcı olmasını rica ederim.
İstanbul da o yasadıgımız yağmurda ben çadırda idim, keyifle kahvemi yudumluyordum. Sorun yasamadım. Neredeyse 2 gün aralıksız saganak yağışta kalan biri olarak, 500 tl ve üzeri olan ve kendini kanıtlamış marka çadırlar işinizi görecektir. Bunlar döt mevsim çadırdır. Oldukça iyi kar yükü dayanımı da vardır. Fotoğraf yüklemeyi bilmiyorum, yoksa size direkt uygulamalı görsel çekimlerimle gösterecektim..

Örneğin; Ferrino, marmot, the north face ve türkiye sartlarında kendini kanıtlamış olan husky markası ornek verilenilir. Kalite ve fiyat sıralamasına göre ısımleri yazdım. En doğru ölçümler ferrino da güvenebilirsiniz. Lakin fiyat oalrak oldukça pahalı..

Arkadaşlar 3 kişilik bir aile için aşırı soğuklar hariç her mevsim kamp yapabileceğimiz bir çadır tavsiyeniz var mı çıkamadım işin içinden.

Merhabalar, her mevsim kullanabileceğim, ağırlık olarak fazla sıkıntı yaşatmayacak (bisiklet ile seyahat edeceğim) bir çadır öneriniz var mı? Husky ile Marmot arasında kalmış durumdayım. İki kişiyiz o yüzden 3 kişilik almayı planlıyorum, önerebileceğiniz bir modeli var mıdır bu markaların ve ikisinin de artıları eksileri nelerdir?

Merhabalar, her mevsim kullanabileceğim, ağırlık olarak fazla sıkıntı yaşatmayacak (bisiklet ile seyahat edeceğim) bir çadır öneriniz var mı? Husky ile Marmot arasında kalmış durumdayım. İki kişiyiz o yüzden 3 kişilik almayı planlıyorum, önerebileceğiniz bir modeli var mıdır bu markaların ve ikisinin de artıları eksileri nelerdir?
Merhabalar;
Husky Burton 2+1 Kişilik Çadır Tercih Edebilirsiniz, boyut ve kilosu size uygundur, ama daha hafif ve az yer kaplasın derseniz 2 kişilik ama Husky Sawaj 2 Kişilik Çadırı Öneririz Yaklaşık 1.7 kg dır. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz yardımcı oluruz efendim

Merhabalar;
Husky Burton 2+1 Kişilik Çadır Tercih Edebilirsiniz, boyut ve kilosu size uygundur, ama daha hafif ve az yer kaplasın derseniz 2 kişilik ama Husky Sawaj 2 Kişilik Çadırı Öneririz Yaklaşık 1.7 kg dır. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz yardımcı oluruz efendim
Ben 3 kişilik 4 mevsim bakıyordum ama, içindekileri her mevsim barındırabilmesi gerek. Marka olarak Husky düşünüyorum aslında ama 3 kişilik 4 mevsim olmalı.

Merhabalar,

Sizlerden çadır konusunda tavsiye rica ediyorum. Ben ,eşim ve yeni doğan oğlumuzla kullanabileceğimiz bir çadır arıyorum. Yılda ortalama 6-7 kez kamp yapıyoruz ve kamp yapmaya kendi arabamızla veya bir arkadaşımızın arabasıyla gidiyoruz. Yani çadırın hafif olup olmaması bizim için çok önemli değil. Ufaklığın eşyaları ile rahat edebilmek için balkonlu bir model arayışım var. Daha önce burada da paylaşılan Husky Felen modeline baktım. Bu tip zor koşullarda kamp yapmadığımız için aslında böyle bir çadıra ihtiyacımız yok, fiyatı da bizim ihtiyacımız için yukarıda bir de.

İç hacmi geniş, en az 3 kişilik, balkonlu olarak tavsiye edebileceğiniz bir marka / model var mıdır acaba? TR'de olmayan bir model de olabilir, aliexpress veya başka bir internet sitesinden de ısmarlayabilirim.

Balkonsuz fakat çabuk kurulan ve güneş ışığı geçirmeyen bir model olatak fresh and black 2 second decathlon çadırını önerebilirim.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çekirdek aile ve çiftler için halo 6p modelini kalite açısından tavsiye edebilirim. Kurulumu herkes tarafından yapılabileceği gibi ağır kış şartları dışında sorun yaşamanızda pek mümkün olmayacaktır aynı zamanda üst kısmını güzel havalarda açık bırakmanız size eşsiz bir gökyüzü izleme avantajı da sunuyor.

Ucuzun
Yalnızca yazın Ege Kıyısında ve Akdeniz Kıyısında kullanacağım, çabuk kurulan, hafif çadır arıyorum. Ne önerirsiniz

Ucuzundan bir çadır al. Denizin tam kenarına kurarsan çadırı. Çadırın içi nem olur. Biraz iç kesime doğru kur. Sonbahar ve ilkbaharda da kamp atacağım dersen kaliteyi biraz arttırman gerekir. Senin durumunda ucuz bir çadır yeterli. mat almayı atlama çadırda belin kırılır kumda olsa yüzey bel ağrısı yapar. Yaz için şişme yatakta iş görür yerin yoksa. İyi kamplar.

Son düzenleme:

Merhaba, düşük irtifada sonbahar ve hafif kış koşullarında 2 kişi konforlu bir şekilde kullanabileceğim bir çadır arayışı içerisindeyim. Araştırmalarım sonucunda https://www.hepsiburada.com/husky-b...MIuqWmysif3QIVTjPTCh0Z9ALWEAQYAiABEgIiNPD_BwE bu model en çok dikkatimi çekti ancak almadan önce sizlerinde fikrini sormak istedim. Bütçemi 1100 tl’ye kadar zorlayabilirim şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Merhaba, düşük irtifada sonbahar ve hafif kış koşullarında 2 kişi konforlu bir şekilde kullanabileceğim bir çadır arayışı içerisindeyim. Araştırmalarım sonucunda https://www.hepsiburada.com/husky-b...MIuqWmysif3QIVTjPTCh0Z9ALWEAQYAiABEgIiNPD_BwE bu model en çok dikkatimi çekti ancak almadan önce sizlerinde fikrini sormak istedim. Bütçemi 1100 tl’ye kadar zorlayabilirim şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

O parayı çadıra vereceğine uyku tulumuna ver yazıktır çadıra verme. :smiley: Bulabilirsen bu çadır 3 mevsim için iyi bunun 3 kişiliğide var. Artan parayla da bu uyku tulumunu al. yine artan parayla kamp gereçleri al ;-)

Birde bu uyku tulumunu al iş bitsin 3 mevsim kamp için

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR