Çadır Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 404
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 320,967
Ynt: Çadır Seçimi

Ahmet Selim' Alıntı:
Husky kaliteli bir markadır. Fiyatları da çok uygundur. Eksik yönleri vardır ama yüksek irtifa dağcılığında eksik yönleri ortaya çıkar. Mesela sırt çantası ile aktivite yapıyorsanız ağırdır, hacmi de büyüktür. Aşırı sert esen rüzgarlarda polleri sorun çıkarabilir. Ama kampçılık için çok uygundur. Ülkemiz kampçılarının çoğu ihtiyaçları doğrultusunda Husky modellerini tercih ederler.

Cevaplarınız için teşekkürler. yukarıda linkte verdiğim campus marka çadır hakkında ne forumda ne de internette kullanıcı yorumu bulamadım bu çadır hakkında bir bilginiz var mı?

Etiketler

Aklıma yeni geldi sıcak havalarda kamp yapacaksanız havalandırmanın iyi olması açısından çadırın çift kapılı olması iyi olacaktır. Husky nin çift kapılı 3-4 kişilik modellerini tercih edebilirsiniz.

Ben hiç duymadım o markayı. Husky Campus den çok daha kalitelidir. Marka olarak kampçılık için Husky den şaşmayın.

Ahmet Selim Bey'e katılıyorum. Husky çok iyi bi marka bence. Ayrıca Ahmet Selim Bey, sizin yazınızı da okudum, Huskynin sorunları yüksek irtifada ortaya çıkıyor demişsinizya. Husky Flame tam da sizin düşündüğünüz sorunları ve eksik yanları gidermek için yapılmış :smiley: Benim aracım yok, sırt çantamda taşıyorum çadırımı ve Flame çok hafif, tek kişilik, yüksek irtifa 5 mevsim extreme bir model. Buraya yazalımda arkadaşlar bilgilensin. Eğer tek veya 2 kişiyseniz, bisiklet, motor ya da yaya olarak seyahat ediyorsanız, karlı hava şartlarında ve yüksek irtifada kamp yapıyorsanız, Husky Flame'in pollerini değiştirip kalın pol alarak vurun gitsin :smiley: Ben Kırgızistan - Bişkek'te Tanrı Dağlarında kullanacağım yakın zamanda, bakalım nasıl bi sonuç verecek :smiley:

Evet Husky'nin yüksek irtifa çadırları da var ama arkadaşa normal kamp çadırı tavsiyesi yaptım. Eksi yönleri neler deyince Husky'nin 4 mevsim çadırlarını kastederek bunlar yüksek irtifada sorun çıkarabilirler demek istedim. Husky de her türlü çadır var ve hepsi de kalitelidir. Ama yanlış model seçilirse o zaman eksik yanlar ortaya çıkar. Normalde eksik yönü yok ama yanlış model olunca sorun çıkarabilir demek istedim. İlginiz için teşekkür ederim.

arkadaşlar eşim ben ve 9 yaşındaki oğlumla deniz kenarlarında izmir gölcük ve karagölde kısa süreli kamplar yapmak için
Husky Boston 5 Kısılık Cadır ilgimi çekti bu benim için kullanışlı olurmu bilgilendirmenizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekürler

selamlar

bu çadır bahsettiğiniz aktiviteler için işinizi fazlasıyla görür. çadırı kurarken gerdirmeleri lütfen iyi yapın ve şiddetli rüzgarda bu yükseklikteki bir çadırın her ne kadar duralüminyum polleri olsa da biraz daha labil olacağını unutmayın. ilk kullanımdan önce bir kaç kez bahçede deneme kurulumu yapmayı ihmal etmeyin. iyi kamplar :smiley:

Merhabalar.

Mayıs ayından beri bisiklet turlarımda Quechua T2 çadırını kullandım.
3.5 kilo olduğundan bisiklette ciddi ağırlık yapıyor. Ve biraz soğuk havalarda içinde üşüyorum.

Şu anda ihtiyaçlarım da değişti ve yeni bir çadır almak istiyorum.

Çadırı bisikletli turlar dışında, sırt çantalı gezilerimde ve doğa sporlarında kullanmak istiyorum.

Haliyle hafif ve dayanıklı olması gerekecek.

Ayrıca bisikletli turlarda günlük çadır kurulup kaldırıldığından ve konulacak yer her için bir kesinlik olmadığından yere sabitlemeden kolay kurulması büyük bir kolaylık olacaktır.

Şu anda aklımda 3 tane seçenek var. Bunun dışında tavsiyeniz olursa onları da araştırabilirim.

1) Ferrino Lightent 1

Hafif bir çadır. Sırt çantasıyla gezerken de rahat edeceğim. Yalnız kışın yapacağım dağcılık veya kampçılık gibi konularda yeterli olur mu bilemiyorum. Sanırım çadırın kurulması için yere sabitlenmesi gerekiyor. Bu da biraz daha zahmet isteyecektir.

http://www.n11.com/ferrino-lightent-1-P15261056

tx7gv.jpg

2) Ferrino Bivy HL

Ekspedisyon çadır olarak görülüyor. Maksimum 1.2 kg. Yalnız fiyatı biraz yüksek.

http://www.n11.com/ferrino-bivy-hl-cadir-P15261017

tx7h9.jpg

3) Loap Berg 2

Hem yazın hem de kışın konforla kullanılabilecek bir çadır yoksa 3 mevsimlik ucuz bir çadırla devam edeceğim. T2'den yaklaşık 1 kg daha hafif.

http://www.n11.com/loap-berg-2-cadir-sportholster-hediye-P13549175

tx7ff.jpg

arkadaşlar öncelikle merhaba; paylaştıgınız bilgiler için hepnize teşekkür ederim.çadır konusunda gerek forum da yazılanları gerkse farklı kaynakları uzunca bir süredir okuyup araştırıyorum forumda husky agırlıklı tavsiyeleri okudum fakat ögrenci oldugumdan bütçem kısıtlı ve husky çadır için imkanları bayagı zorlamam gerekiyor.ben ise bunun yerine yine çek markası olan Loap Sande almayı düşünüyorum.form da loap sande ile ilgili pek aydınlatıcı bilgi bukamadım sizin fikirlerinizi ögrenebilirmiyim?

http://www.k2outdoor.com.tr/Sande-2-Kisilik-3-Mevsim-Cadir,PR-3230.html

ayrıca geçenlerde ingilterede okuyan bir arkadaşımla görüştüm.Yıl başı dolayısıyla büyük indirimler oldugunu söyledi ve biraz araştırdım ingiliz menşeyli Karrimor X Lite X2sg marka çadır kafamı karıştırdı. karrimorun x lite x1 modeli formda solo yürüşler için öneriliryor acaba Karrimor X Lite X2sg nasıldır ?

http://www.atlaskamp.com/karrimor-x-lite-x2sg-cadir-kr2225/

Kardeşim öncelikle çadırı hangi şartlarda kullanacaksın onu yazarsan sana daha iyi yardımcı oluruz, ya da çadırda aradığın özellikler neler ? yağmurlu havalardamı kullanacaksın, sahil kenarınamı kuracaksın ? bunları bize yazarsan daha iyi yardımcı oluruz sana...

mcer' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle merhaba; paylaştıgınız bilgiler için hepnize teşekkür ederim.çadır konusunda gerek forum da yazılanları gerkse farklı kaynakları uzunca bir süredir okuyup araştırıyorum forumda husky agırlıklı tavsiyeleri okudum fakat ögrenci oldugumdan bütçem kısıtlı ve husky çadır için imkanları bayagı zorlamam gerekiyor.ben ise bunun yerine yine çek markası olan Loap Sande almayı düşünüyorum.form da loap sande ile ilgili pek aydınlatıcı bilgi bukamadım sizin fikirlerinizi ögrenebilirmiyim?

http://www.k2outdoor.com.tr/Sande-2-Kisilik-3-Mevsim-Cadir,PR-3230.html

ayrıca geçenlerde ingilterede okuyan bir arkadaşımla görüştüm.Yıl başı dolayısıyla büyük indirimler oldugunu söyledi ve biraz araştırdım ingiliz menşeyli Karrimor X Lite X2sg marka çadır kafamı karıştırdı. karrimorun x lite x1 modeli formda solo yürüşler için öneriliryor acaba Karrimor X Lite X2sg nasıldır ?

http://www.atlaskamp.com/karrimor-x-lite-x2sg-cadir-kr2225/

Yaklaşık iki sene önce Sande'yi aldım ama adam gibi kullanmak nasip olmadı, araziye çıktığımızda ihtiyacı olan arkadaşlarıma verdim ben başka çadırda kaldım yada büyük çadırı olan arkadaşlarla kalıp açmakla uğraşmadım. Anca bir kez kalabildim, birde kalan arkadaşların yarumlarını alabildim. Özellikle yazlık olarak iyi bir çadır, iki büyük ve bagajlı girişi var, tek kişi için gayet uygun. İki iri kişi için uygun değil, bir buçuk kişilik kabul edebilirsiniz. Fiyatına göre gayet iyi bir çadır.

http://www.hepsiburada.com/liste/karrimor-elite-ridge-2-expedition-cadir-kr2220/productDetails.aspx?productId=outvd24336&categoryId=19102&navq=categoryid%3d19102%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3doutvd24336%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f214156%253d%257b220ki015filik%257d%252f163577%253d%257b520mevsimlik%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431_19102%257d%26fh_refview%3dlister bu nasıl

uzun zamandır çadır arayışındayım ve sonunda husky falcon ve evolite k-2 arasında kaldım aslında husky daha tanınmış ve güvenilir bir marka ama hem ağırlık hemde genişlik ve yükseklik açısından evolite daha iyi. sorun şu ki evolite k-2 modeli hakkında sadece 1 tane yorum bulabildim. eğer bu modeli kullanan varsa acil yardımcı olsun lütfen.

EVOLİTE K-2

Model : Evolite K2 - 5 Mevsim
Ürün Kodu : EVO-05
Kapasite : 3 Kişilik
Ölçüler : 210 x (180/120+45)+55x120 cm
Üst Kumaş : Polyester Diamond Ripstop 5000mm.
Alt Kumaş : Breathable Polyester
Zemin : Polyester 100D / 10000mm
Poller : Duraluminium 9.5mm
Ağırlık : 3.80 kg

Ürün Açıklaması: Evolite K2' çadır modeli, 2 kapılı ve bagajlı, 5 mevsim bir çadır modelidir. Bu model,tam bir zirve çadırıdır, yüksek karlı dağlarda,yüksek fırtınalarda bile en iyi konfor sağlar. Bununla birlikte, sizi her zaman ve her yerde olumsuz hava koşullarına karşı korumaya karşı hazırdır. Bu modelin üç-kanal 9,5mm duralumin yapısı, çok sert rüzgârlar olsa bile, yüksek seviyede bir dayanıklılığı veya kırılmazlığı temin eder. Keşif seferleri, dağ gezileri, ve treking turları için ideal bir modeldir.

DIŞ YAPI İLE İLGİLİ OLAN DETAYLAR: Dış yapı her zaman çadırın dış yüzeyine uyum sağlamaktadır. İlk olarak, çadırın dışı yerine konulur ve daha sonra çadırın içerden olan bağlantısı gerçekleştirilir. Çadırın toplanması halinde çadır içi bağlantının tekrar çözülmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Bu durum, çadırın kurulmasının ve toplanmasının çok kolay ve pratik olarak yapılabildiği anlamına gelmektedir. Böylece, havada çok ani bir değişiklik olursa, çadırınızı bütünüyle tek hamlede yerine koyma imkânınız olacaktır. Dolayısıyla, yağmurun çadırınızın içine kadar girmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Ripstop kaplama materyali: Ripstop (yırtık önleyici) kaplama materyali benzersiz mekanik dayanıklılığı ile yüksek bir dereceye ulaşmıştır. Yırtılmaya karşı dayanıklılığı, özel tırtıklı yapısı sayesinde önemli ölçüde artış göstermiştir. Bununla beraber, eğer materyal zamanla tahriş olursa, Ripstop kaplama ilerde kendiliğinden meydana gelecek yırtılmaları önleyecektir. Ripstop materyali, üretimi yapılan tüm 4 ve 5 mevsim Evolite çadır modellerinde kullanılmaktadır.

Çadırın içi: İnce iç çadır nefes alabilen polyester materyalinden yapılmaktadır 5000 mm/cm2 su basıncına dayanıklıdır.. Polyesterden yapılmakta olan çadır tabanı 10000 mm/cm2 su basıncına dayanıklıdır. Yüksek kalite çift bantlı dikiş sistemi dikiş yerlerinde 100% su geçirmeme garantisi sağlamaktadır. Çadır içi boşluğu temin eden bağlantı ipi, özel çengelli yapısı sayesinde çadırın kurulmasını ve toplanıp kaldırılmasını hızlandırmayı garanti altına alır.

Kar muhafaza eteği: Kar muhafaza eteği, 30cm genişliğinde kar etekleri zorlu kış koşullarında çadırın dayanımını ve ısı izolasyonunu arttırır. 2 kapılı ve bagajlı yapısı havalandırmayı artırırken kötü hava şartlarında alternatif çıkış imkanı sağlar.

13

12

Çadır önerisi, yorumu, şu çadır nasıl gibi sorulara verilecek cevaplar sizin kullanım amacınıza göre değişiklik gösterir.
Bence Çadır tavsiye,yorum isterken nerde, nasıl, kaç kişi ne kadar süre kullanacağınıza dair bilgiler ile paylaşırsanız daha verimli yorumlar alabilirsiniz.

Evolite ürünlerini hiç kullanmadım. Çinde fason üretim yaptıran bir türk markası. Kalite, kullanım hakkında kullanan kimseye rastlamadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR