Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,520

Çadır Alırken Tercihlerimizi en çok neler etkiliyor?

• Kullanılan toplam oy
    310
Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

parking' Alıntı:
Değerli arkadaşlar northface ve 25 bir çadır aldım kış performansı zaten malum ama yazın acaba kullanabşlecekmşyşm. Bu konuda tecrübesi oln varmı selamlar

Merhaba,

Bu çadırı yazın kullanırsanız yazık edersiniz.Benim tavsiyem 3 mevsimlik bir çadır alıp yaz aylarında bunu kullanmak daha mantıklıdır.

Selamlar,

Murat

Etiketler

5 yıldır Coleman marka alman yapımı bir çadır kullanıyorum..çok kullanışlı ve iyi dizayn edilmiş...her türlü ayrıntı düşünülmüş...iki hafta önce yaylada yoğun yağış ve rüzgara maruz kalmasına rağmen içeride gayet huzurluyduk..

18042010251

adventure41' Alıntı:
5 yıldır Coleman marka alman yapımı bir çadır kullanıyorum..çok kullanışlı ve iyi dizayn edilmiş...her türlü ayrıntı düşünülmüş...iki hafta önce yaylada yoğun yağış ve rüzgara maruz kalmasına rağmen içeride gayet huzurluyduk..

Merhaba Ahmet Bey,

Benimde yaklaşık 6-7 yıldır kullandığım 3 mevsim bir coleman marka çadırım var.Kış hariç bir çok faaliyette yıllarca kullanmama rağmen banamısın demedi.3 mevsim bir çadır düşünüldüğünde tercih edilebilecek bir marka.

Saygılarımla,

http://www.huskyeu.eu/tent-extreme-fighter-3-4-prs--green-117_dst.html
bu link te husky markasının fighter modeli çadır var 5 mevsim. Bu çadır everest te kullanılabilir mi ?
The North Face markasının Mountain 35-25 ve VE 25 modellerinden aşağı kalır bir yanı varmı?

Öncelikle iyi günler...

Ben bu yaza girmeden önce büyük bir marketten (hadi ismini vereyim Kipa) 50 TL gibi komik bir fiyata çadır aldım...
Markası TESCO 4 person dome tent (4 kişilik kubbe tavanlı çadır) diye geçiyor...
İlk aldığımda keşke almasaydım dedim daha açmamıştım şimdi kesin şu çocuk çadırları gibi bir şey çıkacak, ne 4 kişisi 2 kişi içine zor sığılır diye düşünüyordum...
Ama bu yaz kurduğumda keşke 1 tane daha alsaydım demiştim...

İlk kurulumum olduğundan biraz zorlandım 2 parçadan oluşmasına rağmen... :smiley: dışında yağmurluk kısmı ve içinde cibinlik kısmı vardı en zor iş ise cibinliğin düğmelerini yağmurluğun iplerinden tek tek geçirmekti...

İçinde 3 kişi kaldık ve vücut ölçülerimiz normal insan vücudu gibi değildi üçümüzün de :smiley: buna rağmen içinde daha 2 kişilik yer çok rahat vardı...:smiley:

Ne rüzgar geçirdi ne su hatta ilk yattığımız gün sabaha karşı bir yağmurda yağdı şansımıza... Ve su geçirgenliğini kontrol etme fırsatımız oldu... Su giren tekyer tepesinde hava almak için bırakılan boşluktu ve bununda üzerinde kılıfı vardı ama biz takmamıştık... :smiley:

En büyük sorun ise sabah içerisinin hamam gibi olması (gerçi bu bütün çadırlar için geçerli...)
Ve yanımızda 2 tane sünger yatak getirmiştik tek kahır bunları taşımaktı...

Ama uyku tulumu kullanmak kesinlikle gerekli...

Size bu çadırı her türlü tavsiye ediyorum...

3-4 hatta 5 kişilik bir aile sadece bu çadırla çok rahat tatil yapabilir...

Çadırı aldığımda içinde:

*Dış yağmurluk kısmı.
*İç cibinlik kısmı.
*İçinden geçirilen çıtalar.(ismi aklıma gelmedi)
*Bağlamak sabitlemek için ipler.
*İpleri zemine bağlamak için çok sayıda kazık.
*En üstündeki hava boşluğunu kapatmak için yağmurluk.

Ama en büyük eksiği hiç penceresi olmamasıydı gerçi pencerede çok lâzım bir şey değil...

Birde fotoğrafını internetten buldum çekmemiştim o yüzden internetten koyuyorum...

Dışının Görünümü...

[attachment=1]

Buda kroki şeklinde ölçüleri...

[attachment=2]

Buyurun buradan da linkini vereyim:
http://direct.tesco.com/q/R.100-4441.aspx

Sevgiler Saygılar...

SS08100 4441TPS302326

SS09100 4441TPS470721

merabalar eren ben kafkas üniversitesi veterinerlik fakültesi öğrencisiyim.
çadır tavsiyeleri ve yeni başlıcaklar için ekipman önerileri başlıklarının altınada belirttim ama şansımı birde
bu topikte denemek istedim ilgili olduğunuda düşünüyorum.
kaldı ki çoğunlukla aynı fikirde olmam çadır seçimi konusunda beni cesaretlendirdi ve çokta boş araştırma
yapmadığımı gösterdi :smiley:
öncelikle ben ilkbahar ve sonbahar aylarında çadır konaklamalı trecking yapmayı düşünüyorum.
ilkbahar ve sonbahar aylarının bol yağmurlu rüzgarlı geçebileceğini düşündüğümden ve gecelerininde 0-5 derece
civarında olucağını tahmin ettiğimden dört mevsim çadır almayı düşünüyorum.
300-400 tl civarıda bütçe ayırabilirim çadır için. kendimde şöyle bir araştırdıktan sonra marmotın limelight 2
modelini almayı düşünüyorum fakat yeterli bilgim yok bu konuda su bariyelerinde bahsedilen mmlerin neyi
ifade ettiğini anlamıyorum mesela 2000mm mi yoksa 8000mm mi iyi bilmiyorum ama polellar 8.5-9.0 mm aralığında ve duraliminyum
olmalı anladığım kadarıyla çadırın mümkün derecede hafif 3 kg altında olmasında fayda var ki ben uzun
mesafeler yürümeyi düşünüyorum. birde iki kişi olacağız ve çadırın içinin birazda ferah olması için iki kişilk bir çadırmı tercih etmeliyim
yoksa üç kişilik bir model mi kaldı ki yanlış bir seçimde hem bütçem hemde fazla ağırlık taşımaktan ben zarar görebilirim.
sizlerin bana önerebileceği çadır modeelleri ve markaları varmı seçim yaparken başka hangi hususları göz önünde
bulundurmalıyım birde şeye dikkat ettim sanırım marmot marka çadırların
çadır polleri satılmıyor ayrıca böyle markalarda bulunuyormu herhangi bir aksilikte çadır ekipmanlarını ayrıca edinebildiğimiz? (husky vbiri sanırım)

karderen' Alıntı:
merabalar eren ben kafkas üniversitesi veterinerlik fakültesi öğrencisiyim.
çadır tavsiyeleri ve yeni başlıcaklar için ekipman önerileri başlıklarının altınada belirttim ama şansımı birde
bu topikte denemek istedim ilgili olduğunuda düşünüyorum.
kaldı ki çoğunlukla aynı fikirde olmam çadır seçimi konusunda beni cesaretlendirdi ve çokta boş araştırma
yapmadığımı gösterdi :smiley:
öncelikle ben ilkbahar ve sonbahar aylarında çadır konaklamalı trecking yapmayı düşünüyorum.
ilkbahar ve sonbahar aylarının bol yağmurlu rüzgarlı geçebileceğini düşündüğümden ve gecelerininde 0-5 derece
civarında olucağını tahmin ettiğimden dört mevsim çadır almayı düşünüyorum.
300-400 tl civarıda bütçe ayırabilirim çadır için. kendimde şöyle bir araştırdıktan sonra marmotın limelight 2
modelini almayı düşünüyorum fakat yeterli bilgim yok bu konuda su bariyelerinde bahsedilen mmlerin neyi
ifade ettiğini anlamıyorum mesela 2000mm mi yoksa 8000mm mi iyi bilmiyorum ama polellar 8.5-9.0 mm aralığında ve duraliminyum
olmalı anladığım kadarıyla çadırın mümkün derecede hafif 3 kg altında olmasında fayda var ki ben uzun
mesafeler yürümeyi düşünüyorum. birde iki kişi olacağız ve çadırın içinin birazda ferah olması için iki kişilk bir çadırmı tercih etmeliyim
yoksa üç kişilik bir model mi kaldı ki yanlış bir seçimde hem bütçem hemde fazla ağırlık taşımaktan ben zarar görebilirim.
sizlerin bana önerebileceği çadır modeelleri ve markaları varmı seçim yaparken başka hangi hususları göz önünde
bulundurmalıyım birde şeye dikkat ettim sanırım marmot marka çadırların
çadır polleri satılmıyor ayrıca böyle markalarda bulunuyormu herhangi bir aksilikte çadır ekipmanlarını ayrıca edinebildiğimiz? (husky vbiri sanırım)

MErhaba

öncelikle 3 mevsim yada 5 mevsim tercih ederim 4 mevsimden ziyade. Ara modellerde kalmayın. Anlttığınıza göre 3 mevsim de işinizi çözebilir.

2000 / 8000 diye bahsettiğiniz kumaşın hava alabilirlik derecesi ile ilgili olup suya ne kadar dayanklı olduğunu da gösterir bir anlamda.

kesin en az 3 kişilik alın ağırlık için yapılacak her şey maliyeti artıracaktır. İyi bir Husky modeli işinizi görür, The north face, marmot'un bahsettiğiniz modeli gayet güzeldir.

ÇAdırların yedek parçasını bulmak pek kolay değil genelde zordur. kipmanlar bizim en değerli eşyalarımız sahip çıkıp korumak daha ii olur. Daha çok model ve bilgisi için www.altrec.com adresini inceleyebilirsiniz?

Selamlar

Ender

2 kişi için 2 kişilik yerine üç kişilik çadır almak daha iyi olur yani anladığım kadarıyla teşekkür ederim.
peki sizin için husky beast çadırmı marmot limelight mı tercih edilebilir?

LOAP VENAS 2+1 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
HUSKY BEAST 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
MARMOT LİMELİGHT 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
EUSEBİO TROLL B 3 KİŞİLİK 5 MEVSİM ÇADIR

uzun uğraşlar sonucu yukarıda ki çadırlara indirgeyebildim seçenekleri
fakat hala 68d 70d gterimleri ne ifade ediyor bilmiyorum :smiley:
sizce fiyatları hemen hemen birbiriyle aynı olan bu dört çadırdan hangisini
almalıyım? siz olsanız hangisini alırdınız?

karderen' Alıntı:
LOAP VENAS 2+1 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
HUSKY BEAST 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
MARMOT LİMELİGHT 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR
EUSEBİO TROLL B 3 KİŞİLİK 5 MEVSİM ÇADIR

uzun uğraşlar sonucu yukarıda ki çadırlara indirgeyebildim seçenekleri
fakat hala 68d 70d gterimleri ne ifade ediyor bilmiyorum :smiley:
sizce fiyatları hemen hemen birbiriyle aynı olan bu dört çadırdan hangisini
almalıyım? siz olsanız hangisini alırdınız?

Merhaba

MARMOT LİMELİGHT 3 KİŞİLİK 4 MEVSİM ÇADIR benim tercihim olurdu

ama marmot susütünü değerleri diğerlerinin çok altında kalıyo
mesela en yükseğinin zemin su sütünü 10000mm iken marmotunki 2000mm
bu büyük bir fark değilmi?

Proesyonel bir iki arkadaşla tartıştık Fiyat/performans olarak en iyisi bu olabilir dediler ama senin çadırlarla arası 150-200 TL farklı seçim senin.rast gelsin....
Ferrino Aral 3 K Çadır
Geniş ön bagajlı 3 kişilik geniş bir çadır.Polyester-Oxford taban ısı yalıtımını arttırır .Kar etekleri zor şartlarda yalıtım ve havalandirmayi sağlar.Metal fermuarlar kum girişini ve kum taneleri ile oluşacak bozulmaları önler.Çöl koşulları için elverişli bir çadır. * Isı yalıtımlı Aluminised Polyester dış tente * Su tutmayan,nefes alabilir Nylon-Ripstop iç tente * 3 adet esnek kordon ile birbirine bağlı duraluminium pol * Aluminyum sabitleme kazıkları * Su geçirmezlik için tüm dikişler iç kısımdan bantlıdır * Ayarlanabilen ve toplanabilen kar etekleri * Ayarlanabilen gerdirme perlonları ile gerdirme ve sabitleme * Dış tentede fırtına sabitleme slotları * Lamba askısı * Sağlamlığı ve su geçirmezliği artırmak için 3 katmanlı taban köşeleri * Dış sineklikli kapılar * Kapanabilen havalandırmalar * Tavana eklenebilir cepler * Kuma dayanıklı metal fermuarlar * Pratik çantası kopçalar ile çadıra asılarak malzeme cebine dönüşür * Bagaj: ön:90cm Arka:65cm

çok teşekkürler fakat benim bütçemi fazlasıyla aşar ben hani daha bir 350 tlye yakın tutmaya çalışıyorum 300 lira fazla zorlar beni ;D

karderen' Alıntı:
ama marmot susütünü değerleri diğerlerinin çok altında kalıyo
mesela en yükseğinin zemin su sütünü 10000mm iken marmotunki 2000mm
bu büyük bir fark değilmi?

Ben su sütünü değerlerini göz önünde bulundurmadan dikiş kalitesi fermuar gibi önceliklerime göre söyledim. Tabiki son karar sizin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR