Bürstner Premio Life 430 Ts Mi Yoksa Weinsberg 390 Qd Mi? Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozen_12 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 215
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,028
Bürstner Premio Life 430 ts modelinden biz de sipariş ettik. Weindberg 390 daha albenili görünüyor ama bizim 2 küçük çocuğumuz var, 390 modeli bize küçük olur diye Bürstnere yöneldik.

Ön cam opsiyonunu almak konusunda da çok fazla camı olduğu için almamayı düşünüyoruz. Belki tecrübesizliğimizden dolayı yaptığımız bir hatadır ama yaşayıp göreceğiz artık. :smiley: Karar veremediğimiz tek opsiyon yatak üzerine 50*70 heki uygulaması. Yaşam alanında sadece oturma grubu üst çaprazında 40*40 heki mevcut. Bunun heki etkisi yaşatıp yaşatmayacağından emin değilim. Bu sebeple belki yatak üzerine 50*70 heki opsiyonu alırız.

Son olarak Bürstnerin bu modelinde zemin ısıtma opsiyon olarak alınamıyor. Küçük çocuğu olan bizim gibi aileler için bir dezavantaj.
Öncelikle siparişiniz hayırlı olsun. Umarım bir an önce karavanınıza kavuşur, sağlıkla huzurla keyifle kullanırsınız. Bizde 2020 model 6 aylık Bürstner 430 TS modelini ikinci el olarak satın aldık. Bende yatağın üzerine heki düşündüm ama güneş paneli var. Şimdilik keyifle kullanıyoruz. Karavan fabrikanın otoparkında ve hafta içi karavanda kalıyoruz. Henüz kamp yapmadık, tecrübe etmedik. Kullandıkça neyin gerekli veya yeterli olup olmadığını anlayacağız.
Herkese Sağlıklı Günler Dilerim.

Etiketler
cekerden , 4 ceker e gecmek sart. 2000 cc bir dizel 4 çeker . 420 yi , 2 ceker ve

430 TS de ön cam yok ama hem başucu hem ayakucunda cam olması ışık açısından yeterli gliyor.390 QD içinin ferahlığına bir şey diyemem bana göre 430 TS nin oturma grubunun arkaya tam oturması ayrı bir ferahlık kattığı kesin. Alugas -15 dereceye kadar etkilenmeyen ve tüplü arabalar gibi doldurma izni olan bir tüp tankı diye düşünün.12 kg tüplerde en az 1 kg tüp içinde kalır .Bu öyle değil kullandığın gaz kadar ödeme yapıyorsun. Çok güzel olduğu için tavsiy ettim. Genelde youtube kanalında da karavancıların önerdiği bir gereç. Diğer konuda inanın hiç bir bilgim yok .Hiç karavan kullanmadım.

Alugas 27 Litre Valfli Dolumlu Gaz Tüpü

Bu arada biz sanırım biz çıtayı biraz yükselteceğiz. Ya HOBBY DE LUXE 460 UFe yada Bürstner Premio 460 TS modelini doğru yön değişikliği oldu biraz.
Aslında şöyle bir durum oldu:
Bundan bir sene önce hayalimde hiç karavan falan yoktu. Tekne diye tutturmuştum. Genelde ikinci el bakıyordum. Yatıyorum tekne kalkıyorum tekne .Sahibinde favoriye ekle görüş v.s Hatta tekne bakmak için taa 1000 km yol bile gittim. o du şu du bu du derken yanı başımda bir arkadaşın teknesini almak nasip oldu. Güzel bir tekne Neta-S (Rota 660 eskisi) 2018 model Yanmar motorlu 100 saatte tertemiz bir tekne aldım. Gerçekten çok temiz bir tekne. Balığa çıktım mı? Hayır. Gezmeye çıktım mı? Komple yaz boyunca 10 kez. EEE neden aldım bu kadar binecektim madem al bi arkadaşın teknesini yada kirala bak işine değil mi;? Yok Takıntı mı nedir . İllaki benim olacak ya . Neyse aldık Marinada bağlı. Bir de kira öde yıllık 8.000 tl . Neyse uzatmayayım. Karavan işinde de böyle bir tutku mu diyeyim saplantı mı diyeyim aldı başını gidiyor bende. düne kadar 15.000 €-17.000 € bandında karavan bakarken bugünlerde 20.000 €- 25.000€ bandında karavan bakmaya başladık hayırlısı bakalım.
@Merküryapı yaş kaç bilmiyorum. İhtiyaçlarınızı tahmin edebiliyor olmalısınız.
Gözlemleriniz çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim. Özellikle weinsbergte duş perdesinin geniş olmasına çok sevindim.

25.02.2021 de weinsberg 390 QD yi teslim aldım. Mersinden geldiğim için,(hep telefon trafiği) aldığım karavanın banyo pencereli olduğunu sandım. Bir anlaşmazlık olmuş. Hatta burada da 390 qd de banyoda pencere var diye yazmıştım. Meğer yokmuş. Bu arada istemiş olduğum opsiyonlar üzerine takılmış ve verdiğim vekalet sayesinde ruhsat çıkmıştı. Karavandan vazgeçme şansınız yok buna rağmen vazgeçtim dedim ,herkes nefesini tuttu. Parada pulda gözüm yok para kalsın başka karavan alırız dedim. Hanım çok şaşırdı ve beni karavanı almaya ikna etti. Bende buna çok şaşırdım.

Sol arka tarafa dış duş taktırdım. ENDURO MOVER, Çeki demiri takıldı, boiler taktırdım. city water. Kaplin kilidi , big-foot .v.s ıvır zıvır.20000 avroyu sanırım geçti.

Geçen sene hobby deluxe edt 460 ufe yi opsiyonlu hali ile 28000 avroya pazarlık kesmiştik. Seat ibiza çekmez diye alamadım o zaman arabaya göre karavan aradım buldum içine sığamadım. Ehliyet aldım arabayı değiştim. 4*4 suzuki scross 1.6 ddis

Şimdi karavanlara zam gelmiş 1 zam daha mayıstan sonra gelecekmiş. Elinizi çabuk tutunuz.

Karavanı temizledik yolda sürdüm 250 km. Ve neden insanların paraya kıyıp moto karavan aldığını anladım. :smiley:)

Arkadaşlar acemi karavancı olarak o ayakları indirmek eğilmek zor geldi. Bildiğin spor yapıyorsun. Ayrıca lastiklerin havası inik olunca karavan zıp zıp zıplıyor.41di 51 psig bastım.Tabi 50 km zıpladıktan sonra inanın frenler bozuk sandık önce. Çekme karavan gerçekten çok kolay bir iş değil alışmamız zaman alacak.

Gelelim ilk izlenimime ,
İyiki almışım. Evet oturma grubu biraz dar ama benim için dert değil 2 kişiyiz. 1,87 m 110 kg yum banyosuna girdim perdeyi çekmeden rahatça duş alabileceğimi fark ettim. Perde de sıkıntı çıkarmaz sanırım. Evet buzdolabı küçük ama 2 kişiyiz yeterli.
1)Köprü geçişlerinden otobüs parası alınması çok koydu.
2)Benim gibi Hızlı araba kullanmayı seviyorsanız, kamyoncu olmayı öğrenmeniz gerekiyor.

Garaj kapısından dar manevra yaparak kesinlikle girmeyin ben sıfır geçmişim görenlerin yüreği düştü yerden topladık.

Çekme karavan kullanmak onu bir yerlere çekip götürmek onu bir yere oturtmak gerçekten sorumluluk sahibi olmanızı gerektiriyor. Dışarıdan anlatırken (bilmeyenler) işi çadırdan kolaymış gibi anlatıyorlar. Al ko nun geliştirdiği 4 bacağı indirip su terazisi gibi karavanı oturtan parçayı benim gibi tembelseniz mutlaka taktırın tatile çalışmaya gidiyoruz resmen.

O kadar çok karavan videosu izledim ki. Hemen her marka yabancı karavana yabancı değilim hepsine uyum sağlarmışım gibi geliyor.

Aldığınız segmente uygun opsiyonları mutlaka taktırın.

Rahatlık her zaman iyidir. Nerdeyse nickimi TEMBEL KARAVANCI ya çevireceğim.

Bu arada kararımı verdim Weinsberg 390 QD aldım pişman değilim. Mutfak dolapları iç dekorasyonu benim hoşuma gitti. Yatakta henüz yatmadık uzandık ama güzel gibiydi.

ENDURO taktırdım iyiki taktırmışım. Birde karavanı itmekle uğraşmadım.
Şimdilik mutluyum Salı günü ALTIN KAMPa gidiyorum.
Gezenbilir sitesini bizlere kazandıran arkadaşa ,
ayrıca bilgilerini bizimle paylaşmaktan çekinmeyen
@Doğrucu Davut @omnitemporal @mustafaatk @yugun @pasolvon arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Artık karavancı olduk. Genelde kamplarda takılacağım görüşmek üzere.

Öncelikle siparişiniz hayırlı olsun. Umarım bir an önce karavanınıza kavuşur, sağlıkla huzurla keyifle kullanırsınız. Bizde 2020 model 6 aylık Bürstner 430 TS modelini ikinci el olarak satın aldık. Bende yatağın üzerine heki düşündüm ama güneş paneli var. Şimdilik keyifle kullanıyoruz. Karavan fabrikanın otoparkında ve hafta içi karavanda kalıyoruz. Henüz kamp yapmadık, tecrübe etmedik. Kullandıkça neyin gerekli veya yeterli olup olmadığını anlayacağız.
Herkese Sağlıklı Günler Dilerim.
Hafta içi karavanda kalıyormuş sunuz. Nasıl 430 TS ? Banyosu özellikle ? Ve sizce kullanışlı mı?

Çarşamba oradaydım.Şimdi azmakbasindayim kimse Yok burada. Bugün gece neredeyiz Allah Kerim. Ben son derece planlı insanım normalde. Araç karavan çekince 10 lt/100km yakmaya başladı. Yokuşlar olunca. Hiç bir yere zamanında yetisemiyorsun. Kaç para ceza yedim e devletten bakmaya korkuyorum.
Bu mevsimde orası boş olur, sadece orman kampları(katrancı,gökova) ve ada camping,altın camping vs yıl boyu açık olan bilindik kamp yerlerinde kısmi şekilde kampçı olur

Öncelikle herkese selamlar siteye yeni üye oldum. Çadır kampından karavancılığa geçme niyetine girdim ve Bürstner Premio Life 430 Ts tasarım ve fiyat performansından dolayı dikkatimi çekti. Ancak karşılaştırmada karavanın ön tarafında cam olmadığından bahsedilmiş ancak u karavanın sitesinde karavanın ön tarafına opsiyonel olarak cam eklenebilir gözüküyor. Acaba kıyaslamayı yapan arkadaş u karavan ile görüştü de Türkiye ye getirmedikleri bilgisi mi aldı yoksa standart üzerinden mi yorumladı.

Öncelikle herkese selamlar siteye yeni üye oldum. Çadır kampından karavancılığa geçme niyetine girdim ve Bürstner Premio Life 430 Ts tasarım ve fiyat performansından dolayı dikkatimi çekti. Ancak karşılaştırmada karavanın ön tarafında cam olmadığından bahsedilmiş ancak u karavanın sitesinde karavanın ön tarafına opsiyonel olarak cam eklenebilir gözüküyor. Acaba kıyaslamayı yapan arkadaş u karavan ile görüştü de Türkiye ye getirmedikleri bilgisi mi aldı yoksa standart üzerinden mi yorumladı.
İsterseniz ekletebiliyorsunuz. Biz iki karavanı kıyaslarken Agus karavanın Agus Edition paketini ,U Caravanın da U Edition paketini baz aldık.Biz kıyaslamaları yaparken bunlar üzerinden değerlendirdik. Dikkatinizden kaçmış olabilir. Benim değerlendirmelerimin birinde Bürstner de ön cam olmadığı , benim için de olmazsa olmaz olmadığı şeklinde belirtmiştim. Bütçeniz müsait ise Karavanımıza istediğiniz özellikleri ekletebilirsiniz.

İsterseniz ekletebiliyorsunuz. Biz iki karavanı kıyaslarken Agus karavanın Agus Edition paketini ,U Caravanın da U Edition paketini baz aldık.Biz kıyaslamaları yaparken bunlar üzerinden değerlendirdik. Dikkatinizden kaçmış olabilir. Benim değerlendirmelerimin birinde Bürstner de ön cam olmadığı , benim için de olmazsa olmaz olmadığı şeklinde belirtmiştim. Bütçeniz müsait ise Karavanımıza istediğiniz özellikleri ekletebilirsiniz.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim bütün yorumları tek seferde okuyunca kaçırmış olabilirim. Bu ürün fiyat performans olarak beklentilerimi karşılayan bir ürün. Karavana camlar ferahlık kattığı içinde bütçeyi zorlayarak da olsa ekletmek gerekiyor gibi. Özellikle sky windows camlı karavanlarda ayrı bir güzel ama onlarda malum 200 bin bandının üzerine çıkıyor. Yerli karavan alayım diye çıktığım bu yolda geldiğim son nokta Bürstner Premio Life 430 Ts :smiley:

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim bütün yorumları tek seferde okuyunca kaçırmış olabilirim. Bu ürün fiyat performans olarak beklentilerimi karşılayan bir ürün. Karavana camlar ferahlık kattığı içinde bütçeyi zorlayarak da olsa ekletmek gerekiyor gibi. Özellikle sky windows camlı karavanlarda ayrı bir güzel ama onlarda malum 200 bin bandının üzerine çıkıyor. Yerli karavan alayım diye çıktığım bu yolda geldiğim son nokta Bürstner Premio Life 430 Ts :smiley:
Hayırlı olsun

Perişan derken aslında ayakların indirilmesi , karavanın araca bağlanması alışık olmayınca gayet yordu.
Aslında Ergonomik bir karavan aldığımı fark ettim. 2 kişi için güzel ki biz önceden niewiadow a bakmıştık.
Niewiadow 2 kişi kısa olan insanlar için iyi. Max 1,70m.
390 QD niewiadow a göre saray

Ben Weinsberg 390 almayı tercih ettim, çünkü bürstner kasıma anca gelicekti. Eğer ikisi aynı anda gelseydi Bürstneri tercih ederim. İç yapısını daha çok beğendim
Hayırlı olsun. Siz teslim almadiginiz için Ufak noktaya dikkat çekeyim. Eğer siz ekleyin demezseniz 220v elektriğe karavanı bağlandığınız da akunuzu şarj edecek otomatik redresör bağlantısı yapmıyorlar. Kışın lazım oluyor. Ya firmaya yaptırın(ücretli). Elinizden geliyorsa siz yapın. Yoksa benim gibi bulunduğunuz şehirde yaptıracak yer ararsınız.

Merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Öncelikle ne kadar çok şey öğrendim ki anlatamam.

Ben buraya bir 3. seçenek eklemek istiyorum ancak bu seçeneği netleştirebilmek adına öncesinde hikayemden kısaca bahsetmeliyim. 2 yetişkin 1 çocuk hem yaz hem kış konaklama ihtiyacım var. Hanım misafirimiz olabilir diyor ancak benim fikrim sabit çadırı seven başım üstüne.. Biz şile / Ömerli' de ikamet ediyoruz. Hatta neredeyse hepiniz bilirsiniz Ömerli de ki karavan kampına yürüme mesafesindeyiz. Doğayı çok seviyoruz. Aynı zamanda çalıştığımız için kaçamak zamanlarımız hafta sonları, bayram tatilleri ile kısıtlı. Her şeyden önce ana amacım çevik olabilmek adına 750kg altında kalan bir karavandı. Ancak kar kamplarında kızımızla beraber içinde konforlu da olmalıydık. Yakın zamana kadar tüm odağım yerli ürünlerdeydi. Malum 1-2 marka dışında içinde standartları karşılayan donanım olan ürün yok. Bu nedenle ocak, evye musluk, tuvalet artık ne varsa her şeyin fiyatını öğrenmek zorunda kaldım. Yerli bir ürüne üzerine bunları eklediğimizde de yaklaşık 150k TL (vergi dahil) varılıyor. 9700euro + kdv baz (boş!) fiyatı. Bu fiyat tamam artık ben bunu alıyorum dediğim Carpendo 410 için geçerli. Şöyle ki bu olay o kadar taze ki bu son kapanma olmasa siparişi vermiştik.

Ben bu noktaya kadar Niewiadow dışında hiç Avrupa karavan bakmamıştım. 2. el de olsa hala ilk göz ağrımdır ancak kızım tüm planlarımı bozuyor :smiley: Diğer yerli üreticiler de genelde ürünleri boş verdikleri için bom boş olan bu ürünün yaklaşık 10k (vergi hariç) euro fiyatı o kadar normal gelmişti ki oysa. Bizim için ihtiyaç olan donanımlar ile %50 lik bir maliyet ekleniyor bu ürüne. Yanlış anlaşılmasın ürünü kötülemiyorum bakın almak üzereyken vazgeçtim. Ve vaz geçme sebebim sadece avrupa karavan fiyatlarını öğrenmem ile oldu. Bazen hata tam gözümüzün önündedir bu sebeple göremeyiz. Benim için bu yaşandı.

Çok uzattım kusuruma bakmayın. Ne parayı ne de tecrubeyi hiç kolay kazanmıyoruz. Sonra kriterlerimi netleştirdim.
Kış ortamı için ısıtıcı olmazsa olmaz. Sıcak suyu olacak ama donanım ekonomik olacak.
Mümkünse webasto olmasın tek tip yakıt ile her ihtiyacı çözmeliyim. Yanımda birde mazot taşımak onu takip etmek istemiyorum.
3 Sistem Buzdolabı en az 90lt şart
mümkünse 3.60mt uzunluk ama en fazla 4mt olsun. Çevik olmalı imkan verdikçe manevra kabiliyeti yüksek olmalı ki illa kamp alanı aramak zorunda kalmayayım.
Mümkünse ranza olmamalı aslında bence sabit yatak hiç olmasa da olur. Oturma alanları yatağa dönüşsün.
Ana oturma alanı tavanı, önü arkası her açıda cam olmalı oturan herkes dışarıyı görebilmeli. Ferah olmalı.
Aracımı değiştirme imkanım yok. 1750 devirde 230nm tork üreten 2 çeker bir aracım var idare etmeli. Bu sebeple 900kg üstüne çıkmak istemiyorum. Bunun bir diğer sebebi başlangıçta moverda almak istemiyorum. 1k euro az para değil.
50lt daha az su tankı olmalı.
Ocağı 2li olur 3 lü olur tekli olmadığı sürece çok önemli değil. Tezgah çalışmaya müsait olmalı mutfak önünde mutlaka cam olmalı.
Güvenlik, diğer standartlar falan filan saymıyorum hiç.

16-18k euro maks bütçe var ki aslında o da yok teslimat geç ya o arada biraz daha toparlarız inşallah.

Şimdi bu seçeneklere ben kendimce Adria 360 DD ekledim. Neden DK değil malum ranza. O alanın sabit yatak ile ziyan olması hiç işime gelmiyor. Bu konuda da deneyimlisiniz. kullanışlı olanı bu mudur Sabit yatak olmalı mı illa? Ranza olayını ben mi abartıyorum?

Bu üç avrupa marka / model benim incelediklerim. Hiç birinin gerçeğini görmedim dokunmadım. Alternatif markalara da açığım. İlk sahibi olma takıntım yok ancak 1 yaşından da fazla olsun istemem hevesimiz büyük.

Evet üstadlar. Bana bir reçete çizin.

Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri