Bürstner Premio Life 430 Ts Mi Yoksa Weinsberg 390 Qd Mi? Yardım Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozen_12 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 215
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,347

Etiketler

donanımlar arası bu modelin fazlalığı nedir? extraları çok iyi demenize istinaden soruyoryum. Satıştaki donanımları arası fark göremedim??

IMG 0934

Fiyata göre baktığımızda donanım avantajı yok gibi? sahibinden sitesinden baktığım kadarı ile gönderdiğiniz resimdeki donanımlar fiyata dahil edilip paket yapılmış.

Bu arada paket altında derli toplu olarak sunmaları çok hoş olmuş. Güzel günlerde kullanın hocam

Fiyata göre baktığımızda donanım avantajı yok gibi? sahibinden sitesinden baktığım kadarı ile gönderdiğiniz resimdeki donanımlar fiyata dahil edilip paket yapılmış.

Bu arada paket altında derli toplu olarak sunmaları çok hoş olmuş. Güzel günlerde kullanın hocam
ŞÖYLE BİR TABLO VERSEM ÖZETLMİŞ OLABİLİRMİYİM ACABA
1613494725282

BU TABLO İLE DE WEINSBERG 390 Q
1613496761187

Hocam okuyana kadar gözleri bozuyordum:smiley: elinize sağlık güzel bir karşılaştırma olmuş.

burada benim için karar aşamasında 2 önemli faktör olurdu(donanımlar arası farksız olarak yorumladım).
1-Ön cam ve heki iç aydınlık ve yaşam alanına katkısı ne kadar ve bu benim için ne kadar önemli?
2-Aradaki iç uzunluk farkı ne kadar?

Ekleme: Sitesinden baktım iç uzunluk belirtilmiyor ama weinsberg de 402cm ise bürstner de 420cm. fark 18cm gözüküyor.

aradaki fark 18cm ise weinsberg ama dıştan dışa bakarsak 91cm kabul ettiğimizde ön cama tercih sebebi olarak bürstner tercih edilebilir.

Bizim önceliğimiz de tercihimiz weinsberg den yana oldu ama sizler için cam önemli değil ise bürstner daha doğru bir tercih gibi gözüküyor.

Son düzenleme:

Hocam okuyana kadar gözleri bozuyordum:smiley: elinize sağlık güzel bir karşılaştırma olmuş.

burada benim için karar aşamasında 2 önemli faktör olurdu(donanımlar arası farksız olarak yorumladım).
1-Ön cam ve heki iç aydınlık ve yaşam alanına katkısı ne kadar ve bu benim için ne kadar önemli?
2-Aradaki iç uzunluk farkı ne kadar?

Ekleme: Sitesinden baktım iç uzunluk belirtilmiyor ama weinsberg de 402cm ise bürstner de 420cm. fark 18cm gözüküyor.

aradaki fark 18cm ise weinsberg ama dıştan dışa bakarsak 91cm kabul ettiğimizde ön cama tercih sebebi olarak bürstner tercih edilebilir.

Bizim önceliğimiz de tercihimiz weinsberg den yana oldu ama sizler için cam önemli değil ise bürstner daha doğru bir tercih gibi gözüküyor.

Yarın bende sırasıyla , Dolasacagım. Agus weinsberg daha makul duruyor. En belirleyici etken teslim tarihi. Ucaravan eylül ekim diyor. Dolayısıyla bir yazı atlamak anlamına geliyor. Teslime kadar olan sürede ehliyet be arac değiştirme işlerini halletmeyi planlıyorum.
Agus editionda bulunan gunes paneli , akü vb markalar belirtilmemis. Bilgisi olan ?

ben tv paketi hariç herseyi eklemeyi planlıyorum. Gazlı boiler ekleyince ,220 ile çalışan atıl duruma düşer sanırım .gene bilgisi olan varsa.

weinsberg de herhangi bir kontrol paneli yok sanırım , yada var mı :smiley:) yarın bu sorularıma yanıt bulurum umarım.

Yarın bende sırasıyla , Dolasacagım. Agus weinsberg daha makul duruyor. En belirleyici etken teslim tarihi. Ucaravan eylül ekim diyor. Dolayısıyla bir yazı atlamak anlamına geliyor. Teslime kadar olan sürede ehliyet be arac değiştirme işlerini halletmeyi planlıyorum.
Agus editionda bulunan gunes paneli , akü vb markalar belirtilmemis. Bilgisi olan ?

ben tv paketi hariç herseyi eklemeyi planlıyorum. Gazlı boiler ekleyince ,220 ile çalışan atıl duruma düşer sanırım .gene bilgisi olan varsa.

weinsberg de herhangi bir kontrol paneli yok sanırım , yada var mı :smiley:) yarın bu sorularıma yanıt bulurum umarım.
Selamlar
Yukarıdaki listelerde de belirttiğim gibi Agus rakam olarak daha cazip. Ön cam ve 50x70 heki den dolayı ( benim için bunların önemi yok çünkü olsa da olur olmasa da olur)
Yalnız bu gelen 390 QD de banyoda yan cam yok. Yani tanıtımdaki gibi değil, bu da bir eksi Agus için. Zaten Bürstnerde hiç cam pencere yok
Daha öncede belirttiğim gibi en önemli faktör kullanım rahatlığı
Bu da demekki iki karavanı da şöyle oturup elimizle dokunmadan karar veremiyeceğimiz? Tabii ki en büyük etken karavanı daha çok kullanacak olan eşim!
Onunla birlikte incelememiz lazım.
Bu nedenle yarın Allah izin verirse ikisini de incelemek için İstanbula gidiyoruz. Dönüşümden sonra yorumlarımı ve kararımızı size buradan yazarım

Selamlar
Yukarıdaki listelerde de belirttiğim gibi Agus rakam olarak daha cazip. Ön cam ve 50x70 heki den dolayı ( benim için bunların önemi yok çünkü olsa da olur olmasa da olur)
Yalnız bu gelen 390 QD de banyoda yan cam yok. Yani tanıtımdaki gibi değil, bu da bir eksi Agus için. Zaten Bürstnerde hiç cam pencere yok
Daha öncede belirttiğim gibi en önemli faktör kullanım rahatlığı
Bu da demekki iki karavanı da şöyle oturup elimizle dokunmadan karar veremiyeceğimiz? Tabii ki en büyük etken karavanı daha çok kullanacak olan eşim!
Onunla birlikte incelememiz lazım.
Bu nedenle yarın Allah izin verirse ikisini de incelemek için İstanbula gidiyoruz. Dönüşümden sonra yorumlarımı ve kararımızı size buradan yazarım
Bizde yarın gidiyoruz ıstanbula :smiley:)

Zaten canlı görmeden karar vermek doğru olmaz diye düşünüyorum. Ki canlı görüp karar verince dahi insanın kullandıkça, deneyimi arttıkça daha farklı beklentileri oluşur. Bu da çok normal diye düşünüyorum.

Ahkam kesiyorum gibi anlaşılmasın, biz de Bürstner 430 ts siparişi vermiş, teslimatı bekliyor olan bir aileyiz. Karavan deneyeçimimiz yok ama hayatta herşeyin teorisi ile pratiğinin farklı olduğunu ve bir malı/hizmeti uzaktan görüp okumakla yakından görmenin, ellemenin çok farklı olduğunu biliyorum. Amiyane bir tabir olacak ama alacağınız malı her zaman elleyin öyle karar verin, hele de büyük paralar bağlayacaksanız. 🙂

Bürstner Premio Life 430 ts modelinden biz de sipariş ettik. Weindberg 390 daha albenili görünüyor ama bizim 2 küçük çocuğumuz var, 390 modeli bize küçük olur diye Bürstnere yöneldik.

Ön cam opsiyonunu almak konusunda da çok fazla camı olduğu için almamayı düşünüyoruz. Belki tecrübesizliğimizden dolayı yaptığımız bir hatadır ama yaşayıp göreceğiz artık. :smiley: Karar veremediğimiz tek opsiyon yatak üzerine 50*70 heki uygulaması. Yaşam alanında sadece oturma grubu üst çaprazında 40*40 heki mevcut. Bunun heki etkisi yaşatıp yaşatmayacağından emin değilim. Bu sebeple belki yatak üzerine 50*70 heki opsiyonu alırız.

Son olarak Bürstnerin bu modelinde zemin ısıtma opsiyon olarak alınamıyor. Küçük çocuğu olan bizim gibi aileler için bir dezavantaj.
sözleşme tutarınız ne kadar?

sözleşme tutarınız ne kadar?
Bizim aldığımız donanım paketi şu an ilan edilen paketlerle tam olarak aynı değil ve kalem bazında aksesuar fiyatlarını bilmiyorum. Bu sebeple benim sözleşme fiyatı paylaşmam yanıltıcı olabilir kıyaslama açısından.
Ucaravan’ın hem sitesinde hem de sahibindende fiyatları mevcut sanırım. Yaklaşım olarak da sıkıntılı değiller diyebilirim. Yerli firmalarla görüşürken yaşadığım kazıklanma hissini yaşamadım ucaravanda. 🙂

Yeri gelmişken şu anekdotu paylaşayım; Sakarya firmalarından birine 30 aralıkta telefon ettim. İlk defa bir yerli karavan ilgimi çekmişti ve canlı görüp sipariş vermeyi düşünüyordum. Geçen yıl fuar fiyatı 45+kdv olan şirin bir karavanları var. 30 aralık itibariyle fiyat internette 75 görünüyordu. Kdv internette yazılı değil tabi. Ve telefonda şunu söyledi: 1 ocakta fiyat 85 + kdv olacak. Yani 2 gün sonra. Bu cümle kurulurken döviz 2 aydır düşmekteydi ve bunu söylediğimde bir açıklama yapmak yerine “böyle” dedi. Bu telefon görüşmesi sonrasında aynı akşam internette bürstneri gördüm, yılbaşı geçer geçmez gittim ve canlı olarak yerinde baktığım ilk karavan olan bürstner karavanı beğenip siparişi verdim.. bu da böyle bir anımdır. Ha bua rada döviz bir hayli düştü ocaktan bu yana da ama firmanın ilanı hala 85 (artı kdv). Demekki satışları iyi.

Bizim aldığımız donanım paketi şu an ilan edilen paketlerle tam olarak aynı değil ve kalem bazında aksesuar fiyatlarını bilmiyorum. Bu sebeple benim sözleşme fiyatı paylaşmam yanıltıcı olabilir kıyaslama açısından.
Ucaravan’ın hem sitesinde hem de sahibindende fiyatları mevcut sanırım. Yaklaşım olarak da sıkıntılı değiller diyebilirim. Yerli firmalarla görüşürken yaşadığım kazıklanma hissini yaşamadım ucaravanda. 🙂

Yeri gelmişken şu anekdotu paylaşayım; Sakarya firmalarından birine 30 aralıkta telefon ettim. İlk defa bir yerli karavan ilgimi çekmişti ve canlı görüp sipariş vermeyi düşünüyordum. Geçen yıl fuar fiyatı 45+kdv olan şirin bir karavanları var. 30 aralık itibariyle fiyat internette 75 görünüyordu. Kdv internette yazılı değil tabi. Ve telefonda şunu söyledi: 1 ocakta fiyat 85 + kdv olacak. Yani 2 gün sonra. Bu cümle kurulurken döviz 2 aydır düşmekteydi ve bunu söylediğimde bir açıklama yapmak yerine “böyle” dedi. Bu telefon görüşmesi sonrasında aynı akşam internette bürstneri gördüm, yılbaşı geçer geçmez gittim ve canlı olarak yerinde baktığım ilk karavan olan bürstner karavanı beğenip siparişi verdim.. bu da böyle bir anımdır. Ha bua rada döviz bir hayli düştü ocaktan bu yana da ama firmanın ilanı hala 85 (artı kdv). Demekki satışları iyi.
daha büyük karavan ihtiyacı ile arifiyedeki yerli üreticilerin davranışları ve izmir firmalarının fiyat politikalarından dolayı bizde istemeyerekte olsa avrupa üretimi karavan almak zorunda kaldık:smiley: bu saatten sonra artık yerli çekme karavan üreticilerine güvenim kalmadı. euro bu seviyeler ve altına düşer ise yerli üreticilerin bu yukarıdan bakan tavırlarını görmek çok istiyorum. asıl önemli olanın tüketici ve ihtiyaçları olduğunu hatırlayacaklar ama malesef yerli üreticiler açısından sancılı bir süreç olacak. İnşallah yanılırım canım ülkem açısından bir fırsattır bu:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri