BURSA mustafakemalpasa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pesimist79 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,279

pesimist79

Ana Kamp
Yer
almanya
Bursa Mustafakemalpasa suuctu selalesi

Selale

Etiketler
Ynt: BURSA mustafakemalpasa

Slmlar

Gercekten cok güzel biryer en son 2 sene önce ordaydim mangal yapmistik gezilip görülecek kadar güzel bir yer simdiden cok özledim hatta orad fotofrafim bile var

CIMG1315

3 yıl Mustafakemalpaşa'da çalıştım, Şimdilerde çok özledim doğrusu oraları
Suuçtu, Tümbüldek, Kirmasti görülmeye değer.
Köy arası yollardan, ormanlardan geçip Orhaneli'ye geçilebilir. Çok güzel bir yoldur.
Ayrıca gölün güneyinden Bursa'ya geçen eski Bursa yolu inanılmaz Ulubat Gölü manzaraları sunar ama yol mermer kamyonları yüzünden bozuktu eskiden,
Kemalpaşa'nın tatlısı en güzel Güllüce köyünün oradaki tesislerle kışın kaymakla yazın dondurmayla yenebilir. Kemalpaşa'da yediğim kemalpaşa tatlısını bir daha bir yerde yemedim. Taze peynirle yapılıp taze günlük satılır. kısa sürede pişirilmezse küflenir, Ancak dondurularak uzun süre saklanabilir.
Kemalpaşa beyazı denilen mermeri de ünlü ve değerlidir.
Ayrıca MKemalpaşa'da çok güzel kelle peyniri ve helva yapan yerler vardır. Ayrıca kelle paça çorbası çok güzel yapan yerler vardır. Bir de köprüye çıkan yolun köşesinde bir ünlü tatlıcı vardır sıcak hoşmerim yapar taze, sıcak sıcak satar inanılmazdır. İçerdeki köftecilerin köftesi de çok lezzetlidir. Yani Mustafakemalpaşa doğası kadar tam bir lezzet durağı olmasıyla da görülmeye değerdir.
Ayrıca Değirmen denilen mesire yeri de çok güzeldir.

benimde görme şansım oldu, çok güzel bir yer, ayrıca fotolarda çok güzel, ellerinize sağlık.

Kemalpaşa da yaşamış olan arkadaşıma ve bütün doğa severlere kötü bir haberim var o bahsi geçen değirmen bölgesi şuanda mermer atık suları ile bembeyaz bir görüntü içerisinde balıklar falan hepsi telef oldular.Ama gereken mücadeleyi yapmaya çalışıyoruz.

Nasil yani su uctu selalesimi mermer ocaklarinin atik sulariyla mahfoldu ama o su icme suyu olarak kullaniliyor. Bilgilendirebilirseniz sevindiririm. selamlar

ceruto' Alıntı:
Nasil yani su uctu selalesimi mermer ocaklarinin atik sulariyla mahfoldu ama o su icme suyu olarak kullaniliyor. Bilgilendirebilirseniz sevindiririm. selamlar

Mustafakemalpaşa'nın doğusunda o türden sıkıntılar; Suuçtu'da sorun yok...

Cavid Sezen

Değirmen diye bahsetdiğiniz yerleri yani Kabulbaba civarlarını söylemek istemiştim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR