Bursa Çevresindeki Hafta Sonu Kaçış Noktaları...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taiga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,660

Etiketler

Ynt: Bursa Çevresindeki Hafta Sonu Kaçış Noktaları...

Alabalık tesislerine kadar gitmiştim bir kaç yıl önce. Yolu çok kötüydü. (Sert toprak zemine gömülü sivri taşlar.. Hava yağışlı olsa da çamur derdi olmaz. Ama lastik yarmak, blumum somun, civata gevşetmek ve böbrek taşlarına birebir.) Umarım yol düzelmiştir. Haberleri bekliyoruz.

berkcantp' Alıntı:
Hadi bir keşif yapalım

Keşif yapıldı.

Cep telefonu çekimleri.

Bursa kent ormanı Cumalıkızık yakınlarında Deliçay üzerinde bulunan Kürekli Şelalesi

Photo 0064

Photo 0061

Photo 0065

Saitabat Şelalesi

Derekızık köyü yol üzeri Kadın Yardımlaşma Derneği ve etrafı sosyal tesislerle çevrilmiş, piknik alanı var

50 araça yakın kamp yeri bulduk, wc ve su var.

Bu arada kalyona karşı bizde nasiplendik.

Photo 0069

Photo 0070

Photo 0073

Haldun ile beraber başladığımız bu keşife çıkmışken yola Ericek göleti'nide görelim deyip yolumuzu Gürsu merkeze çevirdik. Off-road ve paraşüt atlama istasyonları yakınlarından geçip, 19 km. katettikten sonra Katırlı Dağları merkezinde dağ köyü olan Ericek Köyü ve göletine ulaştık. Bu mevsimde bile T5 araçla rahatlıkla ulaşıldığına göre Haziran başından itibaren gidille bilirler listemize ekledik.

Photo 0075

Photo 0076

Photo 0078

Photo 0080

orsaalabanda' Alıntı:
Alabalık tesislerine kadar gitmiştim bir kaç yıl önce. Yolu çok kötüydü. (Sert toprak zemine gömülü sivri taşlar.. Hava yağışlı olsa da çamur derdi olmaz. Ama lastik yarmak, blumum somun, civata gevşetmek ve böbrek taşlarına birebir.) Umarım yol düzelmiştir. Haberleri bekliyoruz.

Haberler güzel reis...

Cidden çok keyifli yerler var...

Bursa çevresindeki yerlere ikişer kere gitsek, gene de ilkbahardan sonbahara kadar bitiremeyiz...

İlhan abiyle gezerken cidden sersemledik, çünkü çık yüksek rakıma in Ankara asfaltına, çık in çık in, bünyeler resmen afalladı... :D

Diyeceğim Bursa tayfası Mudanya-Trilye-Gölyazı üçgenine mahkum değil, inan her hafta kaçılacak tonla yer var bu şehirde...

İlhan abi zaten hazır kıt'a, ben ise Sbs den sonra tamamen özgürüm, nereden baksan hafta sonları 3+ karavan turlarız diye düşünüyorum...

Süpermiş valla.. :D Benim Uludağ rotalarını da eklersek gez gez bitmez. :D Elinize ayağınıza sağlık. T5'i ilk görüyorum. İlhan abi keşif sponsoru olmuş galiba. Ayrıca telekkürler bu konu için de.

Bu sayfaya kadar katkı sağlayan herkese teşekkürler, gerçekten çok yararlı bilgiler ve ve harikulade fotoğraflar paylaşılmış, ellerinize sağlık, arşivlik bir çalışma olmuş bence, çıktı alıp torpidoda tutmak lazım.

orsaalabanda' Alıntı:
Süpermiş valla.. :D Benim Uludağ rotalarını da eklersek gez gez bitmez. :D Elinize ayağınıza sağlık. T5'i ilk görüyorum. İlhan abi keşif sponsoru olmuş galiba. Ayrıca telekkürler bu konu için de.

Bundan sonraki sponsorluğu Gezenbilirden bekliyoruz o vakit... ;D

teos' Alıntı:
BU yerler tabanvay gidilebiliyor mu ? :smiley: ;) :D

Oğuz abi,

Kürekli şelalesine zaten araçla gidilmiyor, yaklaşık 300 mt kadar dar bir patikadan yürüyerek ulaşılıyor, gerçi araçla gidilebilen yeri de öyle kolay değil, geri geri çıkmak zorundasınız, dönülecek manevralık alan yok... Lakin gitmeye sonuna kadar değecek bir yer...

teos' Alıntı:
Haldun'cum sorumdan amaç, karavansız gidilebiliyor muydu ? espri mahiyetinde ...

Farkındayım abi, benim cevap verme amacım ise çok az kişinin bildiği Kürekli şelalesini öne çıkarmaktı...

Gezdiğimiz yerler aslında birbirine yakın yerler, ancak yolları sıkıntılı olduğundan hızlıca birinden diğerine gitme şansımız olmadı.

Açıkçası çok sayıda karavanın toplanabileceği yer var mı diye Saitabat köyü civarında dolanırken ilginç enstantenelere de denk geldik, uygun bir sohbet ortamında ayrıntıları anlatırız... ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri