Bursa Çevresindeki Hafta Sonu Kaçış Noktaları...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taiga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,665
Ynt: Bursa Çevresindeki Hafta Sonu Kaçış Noktaları...

asma köprü süper . orda olmak gerek.

Etiketler

3 tane fotoğraf ta asma köprü var .yoksa onlar köprü değilmi?

Feyzullah hocam,

Ne zaman biraraya geliyoruz, hala bakıp not vereceksin benim pejoya... ;)

Bu köprü Büyükorhanın bir köyündeymiş...

Yaz sonu topluca gider, hep birlikte geçeriz köprüden Indiana Jones tadında...

Burunca'ya gitmişken, yakındaki Görecik Yaylası'nda kalmadan olmaz...

Cavid Sezen

Haldun bey, çok güzel bir çalışma yapmışsınız, inanın içim giderek izledim. Ahhh, aahhh! şimdi oralarda olmak vardı.
Ben de bu gün bana bağlı olan dağ köylerine haftalık ziyaretimi yaptım. İnanın oralardan dönmek içimden gelmedi, üstelik oralara benim kocaoğlanla gidiyorum. Karavan oluverse, oralarda geceleyiversem... ::smiley: ::smiley: ::smiley:
Bu arada değişik yörelerde yaşayan bizlerin bu tür çevremizi tanıtıcı yazılar yayınlamamızı öneriyorum. Böylelikle hepimiz yeni yöreler hakkında bilgi sahibi oluruz. Benim kafamdaki başlıksa "Aydın'ın göletleri" Yakında bu çalışmayı yapıp sizlerle paylaşacağım ;) ;) ;)

taiga' Alıntı:
Feyzullah hocam,

Ne zaman biraraya geliyoruz, hala bakıp not vereceksin benim pejoya... ;)

Bu köprü Büyükorhanın bir köyündeymiş...

Yaz sonu topluca gider, hep birlikte geçeriz köprüden Indiana Jones tadında...

gündüzleri 14 kadar vaktim var ne zaman istersen ok

Dağyenice Göleti...

Ayağımızın ve tekerleğimizin çamuruyla Dağyenice'den taze taze bir kaç fotoğraf sizlere..

Yollar genelde aşağıdaki şekilde:

[attachment=1]

[attachment=2]

Manzara gerçekten inanılmaz.

[attachment=3]

[attachment=4]

Ayrıntıları blogumuzda..

PIC 1646

PIC 1662

PIC 1612

PIC 1629

Bu ayki atlas dergisinin ilave kitapçığı,tanıdık gibi geldi kapağı 8)

[attachment=1]

Kutsal topraklar

Selam, Ben Bursa dan Nurettin Bursalıyım. 50 yaşındayım.

yeni yüksek tavan panelvan bir ww transporter araç aldım. İçini yaptıracağım. şimdilik ailemle birlikte hafta sonu yakın yerleri günübirlik piknik gezileri yapıyorum. Ancak hayalim uzak yerlerde konaklamalı gezmek. Birlikte bir oganizasyonda olmak isterim. Ailece olursa 25 yıllık eşimi ayıramacağımdan sizlerle olmak isterim.

Sezar1673' Alıntı:
Selam, Ben Bursa dan Nurettin Bursalıyım. 50 yaşındayım.

yeni yüksek tavan panelvan bir ww transporter araç aldım. İçini yaptıracağım. şimdilik ailemle birlikte hafta sonu yakın yerleri günübirlik piknik gezileri yapıyorum. Ancak hayalim uzak yerlerde konaklamalı gezmek. Birlikte bir oganizasyonda olmak isterim. Ailece olursa 25 yıllık eşimi ayıramacağımdan sizlerle olmak isterim.

Selam Nurettin bey buyrun size fırsat.
16 -17 Nisan Sapanca Buluşması

Hoş geldiniz.

mayıstosböce' Alıntı:
Bu ayki atlas dergisinin ilave kitapçığı,tanıdık gibi geldi kapağı 8)

[attachment=1]

Öyle kapak fotolarıyla kandıramazsın bizi, Adapazarı çevresi kaçış noktalarını beklemekteyiz senden... :D

Not: Yoksa Poyrazlar dışında başka mekan bulunmaz mı sizin orada? ;D

Orhaneli - Sadağı Kanyonu

İ.S. 117-138 yılları arasında hüküm süren Roma İmparatoru Hadrianus yerleşimler kurmasının yanı sıra çok gezmesi ile de ünlü. Edirne’ den Antalya’ ya, Bolu’dan Kudüs’ e kadar gidip görmedik yer bırakmamış.

Tüm Anadolu’ yu arşınlayan imparator bu arada Bursa’ya da uğramış ve bugün şehrin 58 km. uzağında bulunan dağ ilçelerinden Orhaneli’ni avlak olarak kullanmak amacıyla kurmuş. Hadrianus, Adranos, Adırnaz derken Orhangazi tarafından fethedilmesiyle Orhaneli adını almış.

İmparator Hadrianus yörede avlanırken sevgili karısı için ilçe merkezine 6 km. uzaklıktaki Sadağı köyü yakınlarındaki bir sıcak su kaynağını değerlendirip bir hamam yaptırmış.

Bu kaya hamamından halen sıcak su çıkmaya devam ediyor. Ancak Hadrianus’un kaya hamamı romatizma, soğuk algınlığı ve kısırlıktan muzdarip hastalardan çok doğa severlerin ilgisini çekiyor.

Orhaneli ilçe merkezinden 6 km. uzaklıktaki Sadağı bir Yörük köyü.

Not: Sıcak su bir firmaya kiralanmış.

Bilgi: wowturkey.com

7c20e7324ba29cdf1e8f8c7952ae5be9.jpg

8cc5a0b87c65658a3252f25dd757a458.jpg

sadag.jpg

1812011_281.jpg

9.jpg

Sadagi kanyonu

Sadagi kanyonu 2

Bursa Kent Ormanı

Orman bakanlığına bağlı olan Bursa Kent Ormanı, Nilüfer sınırları içerisindeki Atatürk kent ormanı ile karıştırılıyor çoğunlukla.

Nasıl gidilir:

Otosansit i geçtikten sonra cumalıkızık - hamamlıkızık tabelalarının olduğu yerden sağa giriyoruz sonra hiç sağa dönmeden sol taraftan ilerliyoruz. ( Sağ taraf cumalıkızık ve hamamlıkızık köylerine götürüyor ) Aras alabalık tesisleri diye yönlendirmeler var onu takip ediyoruz zaten hep sol taraftan gidiyoruz. yaklaşık 4-5 km sonra Bursa Kent Ormanı girişine geliyoruz.

Bilgi ve fotolar: WOWTURKEY.COM

BKO 10

BKO 9

BKO 8

BKO 7

BKO 6

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri