Bursa Çevresindeki Hafta Sonu Kaçış Noktaları...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taiga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,677

taiga

Arkadaşlar,

Bursa çevresinde hafta sonu kaçamakları için nereleri tercih edebiliriz sorusuna yanıt için bu topiği açtım.
Hep birlikte bildiğimiz, duyduğumuz yerleri ve deneyimlerimizi yazarak bu kaçış noktalarını çoğaltabiliriz.

Etiketler
Ericek Göleti

Ericek göleti Bursaya yaklaşık 34 km uzaklıktadır. Bölgeye Gürsu dan ulaşılır.

Bursa valiliği göletin çevresinin piknik alanı yapmak için çalışmalar başlattı.

3-4 sene önce bir offroad gezisi sırasında burayı görmüş çok beğenmiştim.

Mayıs başından eylül sonuna kadar gidebileceğimiz güzel bir bölge.

Eklediğim fotolar Gezenbilir ve wowturkey.com forumundandır.

Ericek1

Ericek2

Ericek3

Ericek4

Baraklı Göleti

Baraklı Göleti Bursa çevresindeki en güzel yörelerden biridir.

Ne yazık ki kendim gitmedim, ancak en az 3 arkadaşımdan harikalığı konusunda görüşlerini dinlemişliğim var.

Kelese 10 km kala olan Baraklı köyünün için geçerek 7 km stabilize yolla varılır gölete.

Mayıs başından itibaren gölete sorunsuz ulaşılabileceğini düşünüyorum.

Fotolar wowturkey forumundan.

Barakl1

Barakl2

Barakl3

Barakl4

Barakl5

Ynt: Bursa Çevresindeki Hafta Sonu Kaçış Noktaları...

faydalanacağımız güzel bir başlık, ellerinize sağlık :smiley:

Kocayayla

Kışın offroad tayfasının, yazın ise piknikçilerin popüler mekanlarındandır Kocayayla...

Yaz aylarında pek çok şenliğin düzenlendiği bu devasa yayla, Kelese 4 km uzaklıktadır.

Bungalowların bulunduğu su gibi ihtiyaçların karşılanabileceği Kocayayla, çok kalabalık olmayan dönemlerde biz karavancılar için enfes bir kaçış noktası olabilir.

Kocayayla2

Kocayayla3

Kocayayla4

Kocayayla6

Kocayayla1

Gercekten faydalı bir iş yapmışsınız sn Haldun.katkıda bulunan bütün arkadaşlara teşekürler.Fotoğraflarda gercekten güzel.Laf ola demiyorum.Bazıları ota bota iyi deyip sallıyorlar.işim ve gereği biri olarak.yazıyorum.Çok çok iyi olmuş,sağol iyi paylaşımlar.

Bursa denince,iskender kebap ve uludağ dan başka çağrışım yapmayan ben gibiler için güzel bir başlık.Forum formatı nedir nasıldır bilmem ama,devam ederseniz benim gibi seyahatlerinde transit geçiş yolu olmaktan çıkacaktır Bursa. Baktığım pencereden yararlı bir paylaşım olduğu ortada.Teşekkürler paylaşımlarınız için.Katkılar'ın artması dileğiyle.

Gelemiç Köyü

Sorun çözüldüğü için kaldığım yerden devam ediyorum.

Bursaya gelenlerin en merak ettikleri yerlerin başında Cumalıkızık gelmekte. Yanılmıyorsam iki Tv dizisi orada çekildiğinden, birara otobüslerle pek çok ilden kadınlar gelir, köyü tavaf ederlerdi. :D

İşin doğrusu, Cumalıkızığı kendi adıma 90 ların sonuna kadar sevdim. Sonrasında misafirlerimin ısrarı üzerine gittik bir kere, o da herhalde 4 yada 5 sene olmuştur. Artık çoğu Bursalı gibi oraya gitmeyi hiç istemiyoruz. :-X

Oysa ki Bursamızın çevresinde otantik güzelliği bozulmamış ve dahi popüler olmadığı için yozlaşmamış çok köyümüz vardır.

İşte onlardan biri Kelesin Gelemiç köyü.

Gelemic1

Gelemic3

Gelemic4

Gelemic5

Gelemic6

Gököz köyü ve göleti- Maremşah yaylası

Büyük sanatçı Müzeyyen Senar'ın doğum yeri olan Gököz köyü, bu civarı bilen Bursalıların kaçış yerlerinden biridir.

Köyün Maremşah yaylası ve göletinde Haziran ayında şenlik yapılır.

Yayladaki baraj göletinde balık avlandığı söylenir.

Gokoz1

Gokoz6

Gokoz7

Gokoz9

Gokoz10

Dudaklı-Kestel

Aslında "yol" topiğine çok daha yakışacak olan bu yöreyi Mayıstosböceği-Bülent arkadaşımız için ekliyorum... ;)

Dudaklı-Kestel, Gölbaşı göletinin batısındaki ağaçlı yoldur... (Dudaklı köyüne gelirken)

Dudakl4

Dudakl6

Dudakl8

Dudakl7

Ynt: Dudaklı-Kestel

taiga' Alıntı:
Aslında "yol" topiğine çok daha yakışacak olan bu yöreyi Mayıstosböceği-Bülent arkadaşımız için ekliyorum... ;)

Dudaklı-Kestel, Gölbaşı göletinin batısındaki ağaçlı yoldur... (Dudaklı köyüne gelirken)

40 yıldır Bursa ile sürekli yollarım kesişir, üstelik yaşadım da; burasını görmediğime öyle çok hayıflanıyorum ki!... :( :'(

taiga' Alıntı:
İşte onlardan biri Kelesin Gelemiç köyü.

Yapabilir miyim bilemiyorum ama istediğim şeylerden biri, Gelemiç'ten (Keles) İnegöl'e inmek... (Kuşkusuz mayıs-eylül arası bir zaman diliminde) Aracım buna izin verir mi diye kuşkularım var ama sanırım yollar iyi, en kötüsü stabilize; durum böyle ise sorun olmaz değil mi?.. Sen bu işleri bilirsin; ne dersin, inilebilir mi?

Cavid Sezen

Gölbaşı göleti

Cavid abi,

İnebileceğimizi düşünüyorum.
Denedik, inemedik, en kötü geri döneriz, aslolan keşfetmek değil mi? ;)

Gölbaşı göletine, Bursadan giderken Yenişehir rampasında U dönüşü yapıp gölet yoluna girilerek ulaşılıyor.
Tabela var yol üzerinde.
Hafta sonu kaçılası yerlerden. Yakınında Gölcük göleti de mevcut.

Golba2

Golba4

Golba5

Golba6

Golba8

taiga' Alıntı:
Cavid abi,

Gölbaşı göletine, Bursadan giderken Yenişehir rampasında U dönüşü yapıp gölet yoluna girilerek ulaşılıyor.
Tabela var yol üzerinde.
Hafta sonu kaçılası yerlerden. Yakınında Gölcük göleti de mevcut.

Biliyorum, hayıflanmam da o yüzden ya!... :( :-[

Cavid Sezen

Karagöl-Fevziye Köyü

Bir offroad etkinliği sırasında keşfetmiştim Karagölü...

Kış ayı olmasına rağmen çok beğenmiştik...

Lakin şu an bir çalışma yapılıyor gölette...

Hesapta Haziran 2011 e kadar bitirilecekmiş...

Eğer doğru çıkarsa bu haber, sonbahar kaçamakları için güzel bir alternatif olur...

Karagl1

Karagl2

Karagl3

Karagl5

Karagl7

Haldun kaçış noktaları çalışman harika kutlarım,Çoğu görmediğimiz yerler.
Koca yaylaya büyülendim,Bir organisasyon yaparsan hemen oradayım,Mutlu geziler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR