Burası Neresi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6,175
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 470,840
Ynt: Burası Neresi?

Sizi kutlarım; ne şanslısınız orada doğduğunuz, yaşadığınız için... :smiley:

Biz de çok seviyoruz eşimle burasını. Zaman zaman gittiğimiz, söylediğim gibi çok hoş saatler, günler geçirdiğimiz olmuştu, bundan sonra da olacak.

Ben yanıtlanmış olarak görmüyorum; önemli olan, bu başlık aracılığı ile bilgimizi artırmak. Arkadaşlar bulsunlar derim ben. ;)

Söz, daha sonra soracağım; zaten genelde kendi fotoğraflarımı kullanıyorum.

Cavid Sezen

Etiketler

peki burası?

100 1609

scaled.php

Piyango'ya bile konu olmuş..Bimarhane tabirini ilk kez duyuyorum.Güzel soruydu..Teşekkürler Nursel hanım.

Tebrikler :smiley: Bimarhane (Darüşşifa) şifa yurdu anlamında. Hastaların müzikle tedavi edildiği ilk akıl hastanesiymiş. Hikayesiyle olduğu kadar mimarisiyle de etkilendiğim bir yapı :smiley:

Çılgın Türkler,yurdum insanı...Ne kadar ilginç,dünyanın hiçbiryerinde böyle restorasyon olmaz olamaz..

anerkad' Alıntı:
Çılgın Türkler,yurdum insanı...Ne kadar ilginç,dünyanın hiçbiryerinde böyle restorasyon olmaz olamaz..

bir gezide tur rehberinin birisi bana, eski yapılarda bu şekilde yapılan kısmi restorasyonlar birebir orjinali ile aynı olmamalıdır demişti. bizimkilerde zaman zaman öyle bir yapıyorki orjinalinden ayırt edilemiyor :D
gerçi bu fotoğraftaki restorasyonda ne kadar kalitelidir oda tartışılır gibi duruyor...

benim evime sadece 30 sn uzaklıkta bir mimari yapı bimarhane.. gerçi şu anda ben istanbvulda yaşıyorum ama ailemin evi hala orada.. bu yapının restorasyonu yapılırken orada çalışan işçilere sormuştum kim yönlendiriyor sizi diye ama net bir cvp alamadığımdan eleştirilerimi iletememiştim restorasyon komitesine..

Gerçi uzun yıllar oldu ama restorasyonla ilgili gözüme batan bir durum yoktu. (uzmanlık alanım hiç değildir) Beni daha çok üzen bu tarz eski yapıların bakımsız kalması ki, Bimarhane diğer örneklere göre kesinlikle bakımsız bir yapı değildi. Daha önce de dediğim gibi mimarisini çok beğendim. Bir Yeni Camii, bir Haydarpaşa bakımsızlıktan dökülüyorken Bimarhane yine de iyi durumda. Çalıştığım işyeri binası 2.sınıf tarihi eser, tarihi olan sadece orjinal kapısı. Diğer tüm katlar modern ofisler olarak yeniden düzenlenmiş. Bu çok acı veren bir durum. Bir de böyle bir durum var ??? Üniversitelerimizin restorasyon bölümleri var ama nereleri restore ettiklerini anlamış değilim. Ya bölümler yetersiz ya da revaçta değiller.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri