Bungee Jumping

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,811
Ynt: Bungee Jumping

Lunaparklarda Gondol, Kamikaze, dönen, sallanan, zıplayan herşeye bindim. Artık kesmiyor doğrusu :D

flynaked' Alıntı:
Aynen! Bir ara sağ ayağım banttan kurtuluyor sandım. Bari şehadet getireyim dedim. Eşh eşh diyip kaldım. Gerisini getiremedim korkudan :D ;D

İnip beni bağlayan adama çıkıştım. "Gevşek bağlamışsınız, çıkıyordu ayağımdan!" falan diye, o da "Hep öyle derler" dedi ;D :D

İkincisinde daha çok korktum. Sanırım her defasında daha çok korkutuyor...

Beni en çok korkutan kısmı kabinin içinde yukarı çıkmaktı. Aşağıdan o kadar hızlı olduğu belli olmuyordu. Çıkmaya başlayınca pişman olduğumu hatırlıyorum :D Yukarı çıkınca görevli bana kabinin kenarına gitmemi söyledi. Gittim. Yüzümü atlayacağım tarafa dönmemi söyledi, döndüm. Sırtımdan klips gibi bir şey çıkardı. Ellerimi bırakmamı ve o 3'e kadar sayınca atlamamı söyledi. Ben o sayarken o kadar korktum ki 2 dediğinde atladım bir an önce bitsin diye :D Atladıktan sonra da havada aklıma "ya acaba 3'te bir şey mi yapacaktı? erken atladım diye yapamamış olabilir mi? belki bir şey falan takacaktı!" gibi korkunç şeyler gelmişti :D ;D :D

(not: Ben birkaç sene önce Alanya'da yapmıştım. Şu an nerelerde var bilmiyorum).

Durumunuza çok güldüm :D Türkiye'de yapabilecek bişey buluruz da biz de bu heyecana erişiriz işallah.

Etiketler

Yatay bungee jumping çok keyifli görünüyor, ama kadın arkadaki çatıya çarpsaydı pek de keyifli olmazdı :D

Arkadaşlar bu arada Ankara'da bungee jumping yapılan bir yer var mı ?

Çok istiyorum bunu zaten bunun sevdasına ben üye oldum bu siteye bunge jumping yapmadan ölmek istemiyorum.

Sanırım Türkiyede sabit bir yerde yapılmıyor. Ankarada gören duyan olursa ne olur koca koca harflerle duyursun :smiley:)

Ben dikey alayım :D Kalbi sağlam olmayanlar denemesin.

http://www.dailymotion.com/relevance/search/bungee+jumping+/video/x52pmb_worlds-highest-bungee-jump_sport

2001 yılında üniversitemize gelen vinç sayesinde bungee jumping yapma fırsatını yakalamıştım. Başlangıçta hiç heyecanım yoktu, taa ki ayağımdaki halatların yerden kesilmesi ve beni aşağıya doğru çekmesiyle farkındalığımın arttı. Bir adrenalin bombardımanına tutuldum. O andan itibaren bildiğim bütün duaları ettim. Yukarı çıktığımda ben şu andan itibaren ölüyüm dedim. Kısmen bu doğrudur. Aşağıda iki şahidin imza attığı bir feragatnameyi imzalamıştım.
İçinde bulunduğum kafes en yüksek noktaya gelmişti. Arkamda ki şahıs bana neler yapacağımı ve neleri yapmama gerektiğini anlattıktan sonra vincin üst noktasında ki bir halatı tuttu. Geri sayıma başladı. Ayaklarımın yarısı o kafesin dışarısındaydı ve atlama pozisyonu almıştım. 3 - 2 -1 geri sayımdan sonra kendimi boşluğa bıraktım. O anda her şey durdu. insana uzun bir üsre gibi geliyor ama bu süre halatın gerilmesi ve havada bir kaç takla atmayla sona erdi. Bir kaç kontrolsüz düşüşten sonra durdum. Beni aşağıya indirdiler. Hayatımda ki en güzel anlardan biri budur.
Herkesin bu sporu kesinlikle yapmasını tavsiye ederim ama kurallara uymamanız bu sporda canınıza mal olur. Benden sonra bir arkadaşım atladı. Kurallara ve ikazlara uymayan arakdaşım halatı tutmaya çalıştı, o esnada halat gözüne vurdu ve büyükçe bir morlukla uzun bir süre gezdi. Morlukla kurtarması çok büyük mucize idi. Neden derseniz atlayış sırasında halatı tutma veya benzer bir hareket halatın boynunuza dolanmasına ve boynunuzun kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden size feragatname imzalatıyorlar......

Lütfen kurallara uyarak adrenalin sporlarını yapalım....

atlamak için bu aralar bilinen bir yer var mı konuyu görünce canım çekti tekrar uzun süre oldu atlamayalı.
iyi günler.

34sel'in eklediği videoyu görünce...şunu gönül rahatlığıyla garanti edebilirim ki ben o yükseklikten düşersem yolda korkudan ölürüm. Bazen yolda basamak olduğunu görmeyip bi an boşluğa düştüğümde ödüm ......a karışıyor :smiley:) yok...

Son atlayan adam suya girdi çıktı...off off...ya kulağına su kaçsaydı! :smiley:) :p

Yapmak isteyip de korku yüzünden yapamadığınız aktiviteler varsa bence korkuyu yenip denemek lazım. Bungee jumping benim için bunlardan biri. Denemeden bu hayattan ayrılmak istemem :D Aşağıdaki örnekde yaşanan durum ise her zaman geçerli :( Tabii bu korku çok ciddi boyutlardaysa zorlamamak lazım ;)

http://www.mailce.com/bungee-jumping-yapan-yapmayan-herkesin-aklindaki-tek-soru-gerceklesti.html

Ynt: Bungee Jumping Festivali İstanbul

Arkadaşlar İstanbul Beşiktaş ta 2010 Eylül ayında 2 günlük Bungee Jumping Festivali düzenleniyormuş, katılımcılar önceden bilet temin ederek rezervasyonlu şekilde atlamaya gidiyor.
ilgisini çekenler için aşağıda linkleri paylaşıyorum.

http://www.kampist.org/bungee-jumping/bungee-jumping-basvurulari (başvuru formu burada var)

http://www.facebook.com/event.php?eid=151715154841741&ref=ts

Bir de fikri olan bilen duyan var ise lütfen paylaşsın İstanbul'da atlayış yapabileceğim başka yer var mı?

İSTANBUL JUMPING PROFESIYONEL KADROSUYLA ISTANBUL / ISTINYE 'DE 1o ve 11 EYLUL 2010 'da SIZLERI ISTANBUL JUMPING ACILISINA BEKLEMEKTEDIR. REZERVASYONLARINIZI 0542 453 86 89 veya 0541 455 92 18 Telefonlarıyla iletişime geçerek yada Online MSN hattımız olan ( info@istanbuljumping.com ) adresini ekleyerek Ön rezervasyon yaptırınız.

Ayrıntılı Bilgi için ( www.istanbuljumping.com - www.bangijumping.com ) adreslerini ziyaret ediniz.

Giris

istanbuljumping' Alıntı:
İSTANBUL JUMPING PROFESIYONEL KADROSUYLA 15/04/2012 TARIHINDE ISTANBUL / KAZLICESMEDE ILK BAHAR SEZON ACILISI ICIN SIZLERI ISTANBUL JUMPING ACILISINA BEKLEMEKTEDIR. REZERVASYONLARINIZI 0542 453 86 89 Telefonlarıyla iletişime geçerek yada Online MSN hattımız olan ( info@istanbuljumping.com ) adresini ekleyerek Ön rezervasyon yaptırınız.

Ayrıntılı Bilgi için ( www.istanbuljumping.com ) adreslerini ziyaret ediniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri