bu pajero alınır mı? yardım lütfen..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teachmania Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,673

teachmania

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben de bir 5 kapı pajero alıp aranıza katılma arefesindeyim.hem aile aracı hem de kısa süreli kamp,doğa gezisi vb amaçla kullanmayı düşünüyorum. maksimum 20.000 tl bütçem var. sahibinden.com sitesinde gördüğüm bu aracın fiyatı uygun mudur? alırken nelere dikkat etmem gerekir? yardımcı olursanız sevinirim.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-acil-satilik-pajero-arazinin-krali-63426266/detay/

bir de bu araç var http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-cok-temiz-pajero-64935859/detay/

siz olsanız hangisini alırdınız? neden?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Etiketler
Ynt: bu pajero alınır mı? yardım lütfen..

Ben hiçbirzaman pajeronun 2.6 sını tercih etmedim ve sevmedim.Bence 3.0 veya 3.5 bakın ama illakide bu sınıfı tercih edecekseniz Motoru ve yürüyeni en düzgününe bakın sonradan 3.5 fiyatına gelmesin:smiley:

yanıtınız için teşekkür ederim tamer bey. dediğiniz gibi çok dikkatli olmak lazım. astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

2.6 Pajero 1,5 yıl kullandım devirsizdir o motor o araca yetmiyor ağır arazide pek bişey anlamazsınız ama uzun yola çıktığınızda keşke 3.0 alsaydım dersiniz aralarında yakıtta pek fark olacağını zannetmiyorum hem 3.0 veya 3.5 olanların donannım özellikleride daha iyidir

aynen 3.0 yada 3.5 kesinlikle tavsiye ederim ben 2.6 kullandım bir müddet sonra doğru yolu bulup 3.5 kısa şasi aldım gayette memnunum (gerçi şimdi satıyorum 4.2 almak için :smiley:) fakat yinede) pajero pajerodur......

b u kadar kötümü bu 2,6 lar abiler bende daha yeni aldım hevesle 2,6 1985 model 5 kapı pajero hevesle yükseltip kilit takıp silverstone 31 extereme lastik takıcagım yoksa yanlışmı yaptık? yoksa pajero ile dogru yolu mu bulduk yoksa 2,6 isabetsiz bi kararmı ne dersiniz

O kadar da kötü değil 3.0 V6 ile yakıtta pek fark yok aralarında 3.0 V6 ya istediğini yaparsın ama 2.6 ya mesela 31 lastik falan takarsan kalkışlardaki pratiklik falan kaybolur geri söktürmesin sonra ilk önce emanet bir takım jant lastikle dene derim

hagurel' Alıntı:
O kadar da kötü değil 3.0 V6 ile yakıtta pek fark yok aralarında 3.0 V6 ya istediğini yaparsın ama 2.6 ya mesela 31 lastik falan takarsan kalkışlardaki pratiklik falan kaybolur geri söktürmesin sonra ilk önce emanet bir takım jant lastikle dene derim
teşekkürler bakalım ofsetli jantlarımızın siparişini verdik 31 den aşagı lastik takdıktan sonrada arac pek işimize yaramaz buralarda 33 inç takmışlar ama performansın düştügü yakıtın yükseldigi rampalarda bayıldıgı fakat arazide agır devirde iyi oldugunu söyleyen arkadaşlar var bende 31 inç silverstone ile arazide gezdirirse sıkıntı olmayacagını düşünüyorum inşallah yanılmam arazi dönüşü jantlarla beraber asfalt lastigimi takacagım inşallah 31 inç ile hüsrana ugramam tavsiye ve görüşleriniz için teşekkür ederim hagurel :smiley:

Pajero kullandıktan sonra terkedilemeyecek bir araç ,1994 model 2.6 uzun şase aracım vardı ,şimdi L200 kullanıyorum 2001 model ama ailem ile bir yere giderken herkez pajero istiyor ,2.8 tubo dizel 7 kişilik olanlarına bakıyorum ama gücüm yetmiyor fiyatlarına inşallah bir gün yine kavuşurum .
Size tavsiyem aracınızın kıymetini bilin, 1,5 senede 27000 km yol yaptım, genelde köy yollarında hiçbir yerine anahtar değmedi, iyi araçlar kim ne derse desin boşverin araziye davet edin

alii38' Alıntı:
aynen 3.0 yada 3.5 kesinlikle tavsiye ederim ben 2.6 kullandım bir müddet sonra doğru yolu bulup 3.5 kısa şasi aldım gayette memnunum (gerçi şimdi satıyorum 4.2 almak içinfakat yinede) pajero pajerodur......
Ali Bey,
Selamlar,
Aracınızı hala satmayı düşünüyor musunuz.

Saygılarımla,

Burak Dirican

Uzun süredir gezenbilire yazmıyorum pajero konusu görünce dayanamadım. 1990 3 kapı 2.6 1993 2.6 e kapı ve ali abinin suanki aracı 3.5 v6 3 kapı kullanmış biri olarak bence 2.6 da gerekenler yapıldığında tatminkar bir araç. Ben 93 2.6 yı kullanırken aldığım zevki 3.5 ten bile alamamıştım. Bizdeki 2 2.6'nında karburatorlerının ikinci bogazı calışmıyordu ve bunlaarı mekanıge cevirmiştik(vakumlu idi) Ateşleme sistemi ise yanlış hatırlamıyorsam galantlarınki direk uyuyordu ve elektronik ateşleme. Onun haricinde temiz bir pajeroyu bozamaz kıramazsınız:smiley: Gerçi bu güne kadar kırılan pajeroda görmedim ama:smiley: Bu arada 4. süde tamer abininki oalcaktı ama kısmet olmadı. Ama ilk fırsatta off-road a ve pajeroya geri döneceğim.

[SIZE=78%]
34393_1566300491913_1667434509_1340621_6247476_n.jpg

6924_1166255811046_1667434509_422177_5677620_n.jpg

24574_1334247810741_1667434509_799127_8102815_n.jpg
[/SIZE]

batuhan bey verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim bende 1985 model 5 kapı modeli var yeni aldım arkaya difransiyel kilidi düşünüyorum nasıl veya nerede bulabilirim bu konu hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim? 5 kapı modellerinin 3 kapı modellerine göre arka difransiyel kovanı vede karpuzu degişik diyorlar ne kadar dogru acaba net bilgiyi nasıl temin edebiliriz teşekkürler

Merhaba forumu takip etmeye çalışan bir doğa sever olarak siz değerli arkadaşlarımdan bu araç hakkında
fikir almak istiyorum. Bu araç alınır mı

Mitsubishi / Pajero / 2.6 / 2.6 Otomatik Vites Pajero Montero 4x4 sahibinden.comda - 775031248
Tavan sepetinide vermeyecek yıl düşük hocam para çok istiyo ben 93 modelini daha yeni aldım 52ye lastikleri jantları sıfır warn vinç vardı üstünde vinç tavan demiri hay jek kriko vs vs herşey vardı. Bence biraz daha bekle ve ara

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR