Bu Kez Haberdar Olun Arkadaşlar.Kimseye Haber Vermeden Demeyin!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cesuregelim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,207

cesuregelim

cesur adımlarla..egeden..
Yer
İZMİR-Güzelbahce

Kimseye haber vermeden gideverdiniz demeyin.! Bayramdan iki gün önce , bütün Bayramı kapsayan,ve sonraki iki gün dahil, bir İğneada gezisi düşündüm.
Rotam İzmir, Dikili, Bergama, Çanakkale, Keşan, Tekirdağ, Kırklareli ve İğneda.
İki gün süre ile sayfalarımızdan; yemeden gitmeyin bölümlerinden, görmeden gitmeyin ayrıntılırına kadar inceliyorum. Olur ya, Ben de o günlerde orada olurum diyor iseniz, haber vermeden gitmemiş olayım.
İstanbul'dan Karavancı arkadaşım ki hayli kalabalık bir misafirleri ile geliyorlar.Çadır da açacaklarmış, Bizler de İzmir'den...
Onlar eğitimci. Eğitim kampı büyük bir olasıllıkla kalacağımız yer olabilir. İl özel İdare veya Benim kafamda Beğendik'e kadar bir uzanmak ta var hani..
Önerisi olanlar için sayfama devamlı göz atacağım.
Haber vermedi demeyin.!
saimsimsir,

Etiketler
Ynt: Bu Kez Haberdar Olun Arkadaşlar.Kimseye Haber Vermeden Demeyin!

Beğendik iğneada 15 km. beğendikten 2 km sonrasıda bulgaristan sınırı sakın görmeden dönmeyin.

Saim Bey,

Yurdumuzun doğası ve insanıyla çok güzel olan yörelerinden birkaçını gezeceksiniz; ne mutlu sizlere. Şimdiden iyi yolculuk ve güzel dinlenceler dilerim.

Bilindiği gibi, ülkemizde ve karavancı tayfasında, özellikle "yaz mevsimi-gezi-dinlence-karavan" dendiğinde, Çanakkale-Mersin kıyı şeridi dışında olan yerler pek akla gelmiyor nedense. Bunun bazı haklı nedenleri olsa da, karavancılar yeni geçekler yaratmalılar bence derim. ;)

Cavid Sezen

Saim bey bilgilendirme için teşekkür ederim,

Gurubunuz hakkında detay bilgi verebilirmisiniz,katılmak isteyen arkadaşlara faydası olacaktır.
Sizin Bitki Bilimi konusunda hobi olarak ilgilendiğinizi öğrenmiştik,gezinizin konusu bu olabilirmi?

Selamlar.

Güngör Bey,
İstanbul grubu, Citroen Hymer Karvanı olan,Abdurrahman Taşbaşı ve EŞİ ,Onların bir arkadaşı olan Yavuz UYSAL ve EŞİ yine Karavanları ile birlikte katılacak, ve de Bu üç karavanın bayağı da misafirleri var tabi..
Şimdi daha önce denenmiş bir kamp yerleşimimizi (L idi) bu kez U şeklinde gerçekleştirmeye çalışacağız. Yani Karavanların kapılarını birbirine bakan şekilde bir U yaparak ortada masalarımız ve ateşimiz ve müziğimiz , Benim dışımdaki bu iki karavancı arkadaşları mızı Gezenbilir le tanıştırıp onları da katılımcı aktif üyemiz yapmayı planladım..Her ikiside İstanbul'da yoğun bir çalışma temposunda olduklarından bu kez bunu fırsat bilip üye olmalarını sağlayacağım..Çünki İstanbul Maltepe grubu bu iki üye ile daha aktifleşecektir.
Bayram günü dahil, Üç gün yada dört gün olabilir, İğdelik Öğretmen kampı yada çevresinde ki kamq alanlarının birinde müzik ve ateş ve U karavanlı bir birlikteliğe gelebilen arkadaşları davet ediyoruz...
Benim tlf.her zaman açık ..Bu U genişce bir U'ya dönüşebilir yada bir daire oluruz .. kimbilir...
Hoşçakalın ..geze kalın..

Sevgili Karagozlers,
İnternet bilgilerini oldukça inceledim. Sizlerin de tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Resimlerimi yayınlayacağım. Geçen sene maçahal ve Gürcistan sınırlarını görmüştük. Bu sene bu sınırı da resimlemek isterim. Sevgiyle kalın...

karagozlers' Alıntı:
Beğendik iğneada 15 km. beğendikten 2 km sonrasıda bulgaristan sınırı sakın görmeden dönmeyin.

Sevgili Gezmen,

Düşüncelerinize oldukça katılıyorum.. Oldukça diyorum çünki karar verirken grub arkadaşlarının da ortak düşünceleri hakikaten kıyı şeridi tercihli oluyor.. İğneada gezimizde de bu kez yine böyle oldu..
Aslında karavancılar bilirler..Deniz flan bahane dağ olmuş, yada yaylalar...birilkte neşeli bir ortam oldumu keyfini yaşamak ister..
Yayla gezilerini ben kendi adıma mutlak tercih ederim. Sevdigim bir hobim bitkidir. Tanımayı ve tanıştığım insanlardan faydasını mutlak öğrenmek isterim..
Görüşmek dileklerimle..Mutlaka bir gün bir köşe başında..Sevgiyle kalın...

gezmen' Alıntı:
Saim Bey,

Yurdumuzun doğası ve insanıyla çok güzel olan yörelerinden birkaçını gezeceksiniz; ne mutlu sizlere. Şimdiden iyi yolculuk ve güzel dinlenceler dilerim.

Bilindiği gibi, ülkemizde ve karavancı tayfasında, özellikle "yaz mevsimi-gezi-dinlence-karavan" dendiğinde, Çanakkale-Mersin kıyı şeridi dışında olan yerler pek akla gelmiyor nedense. Bunun bazı haklı nedenleri olsa da, karavancılar yeni geçekler yaratmalılar bence derim. ;)

Cavid Sezen

Saim bey, arkadaşlarınızla keyifli bir kamp olmasını diliyorum. Sizinde söylediğiniz gibi
büyük bir U düzeni oluşacak kadar kalabalık olmanızı dilerim. Katkılarınız için teşekkür ederim.

Selamlar.

Eveet..İğneada gezimizi bitirdik..Gidenler bilirler ancak gidecek olanlar için birşeyler yazmak isterim.Hani memnun musunuz? diye soran olursa ve not vermemi isteseler 100 üzerinden doğası için 99 ancak yeterli tesis olmaması bakımsızlığı ve nereye nasıl gidilebilir sorusuna
60 bile fazla olacak.
Bunu gidip görmenizi tavsiye etmem bakımından gayet te net söylüyorum. Beni üzen bir diğer husus, Öğretmenevi kampüsünün kapatılması ve icinde bir nöbetçi arkadaşı bırakarak, gelen gidenen çok güzel bir tesisi mevsimi olduğu halde hiç bir şekilde kullanıma açılmaması.
Buradan bunu şiddetle kınadığımı ve düşüncelerinin ne olduğunun açıklanması beklerim. Bitki bakımından oldukça zengin.Benim Doğu Karadeniz dağlarında acaba o mu dediğim Tavşanotu'nu burada buldum.
Bitki konusunda , pek çok çeşidi olması bakımından ne nedir bu mudur? aşamasındayım.Kimseciklere bunu şunun için kullanabilir gibi bir tavsiye edebileceğim bilgiden yoksunum ve de buna girişmek istemem..Ancak hangi bitkinin nerelerde bulunduğunu bilmek gayet te önemli sanırım..
Resimlerin altında bazı açıklamalarımı belki resimleri göremeyen olur gerekçesi ile buradan açıklamak isterim. Ormanlar sık ve gayet yeşil ve ihtişamlı. Girişte sizi bilgilendiren Km bilgisinden başka bir bilgi yok.Harita veya kroki yok..Ormandan kaybolan kaybolana. Ve güzelim var olan beş gölden hiç birini göremeden hadi ya...diyip ormanı terkediyorsunuz..Var mı böyle bir hizmet..

İkinci gün dayanamadık. Ve onlarca insanların yaptığı gibi güzelim bu çababıza son veriyoruz..
Silivri Semizkum kampında bir hafta geçirdik..
Görüşmek ümidiyle...Resimleri bir şekilde zaman bulduğumda göndereceğim..

Hoşgeldin Saim Bey. Biz bayram seyran demeden,gece geç saatlere dek çalışalım, sen gez.

Ne desem bilmem ki. (Ne diyeceğime fotoğrafları görünce karar vereceğim).
Selamlar,Sami...

Fotoğrafları bekliyoruz.. :smiley:

Cavid Sezen

İgneada ögretmen kampını il özel idaresi iki seneden beri çürümesini bekliyor ne yazık ki.
Söylenen bu yerin işletmesinin kiralanacagı idi fakat en son gördüğümde hali perişandı.

Söz konusu iğneada Öğretmen kampı bu bölgenin ciddi en güzel bir kamp yeri. Denizinden yerleşim yerinde ki o göz alabildiğince yeşilliğin ortasında sahipsiz. Ve insan bu durumda bir yaptırım eksikliğini duyuyor. Elinizden bir şey gelmiyor. Bu acı veriyor işte.. Ancak kaçınılmaz olarak birçok şeyleri kaybetmekte olduğumuzu ve bunun da aşırı bir şekilde ivme kazandığını artık görmek gerek..
Bu gün kamp yeri yarın park yeri bulamamak gibi..
Yine de Öğretmen Kampı'nın perişan halini görsem bile 80 yılda neler neler yapmışız helal olsun dedik..
Gelecek yılların bu durumları düzeltmesi temennilerimle....sevgiyle kalın..

İğneada'nın orman içerisinde var olduğunu bildiğimiz gölleri ve km'leri. Ancak ulaşmanın mümkün olamadığı bir durum..Orman içinde kaybolan kaybolana..
Resimleri takip ederseniz..bunu açıklıkla göreceksiniz..

Idelik silivri gezisi 018

Saim Bey, nerede bu fotoğraflar. Sadece bu gezi değil;diğerleri de lütfen.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri