Bu Bir Sevda İle Doğu Karadeniz Turu 2013

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TUGAY58 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 97
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,174
Ynt: Bu Bir Sevda İle Doğu Karadeniz Turu 2013

Kapı cıkışı sonrası verilen kısa bir moladan sonra başladı gezimiz.

20130814 182019

20130814 182224

20130814 182722

Etiketler

Tugay Abi güzel anlatmış ve fotoğraflarla desteklemişsiniz. Merakla izliyorum.

TUGAY58' Alıntı:
Karar verildi dayandık sarp sınır kapısına.
Rezil bir sınır kapısı hem bu taraf hem o taraf girdik sıraya gectik bizim tarafı
Ayak bastık topraklarına gördük,ki ükela bir polis kitlesi karşımızda ükela kelimesi inanın cok iyi hitap şekli cok ağır sözler yazacam ama burda olmuyo.

Merhaba Tugay Bey,

Malüm yaz dönemi, hem tatil hem iş hepsiyle uğraş derken ben buralardan biraz uzak kalmıştım. İlk gezinizin keyifli geçmiş olmasına sevindim. Ancak sınırdaki rezil durum neydi???
Devamını bekliyoruz...

( Kıpkac70 ) Kardeşim cok teşekkürler.

Alpaslan bey dilim neler neler söylüyor ama gel görki eller yazamıyo burda , Anca özelden yazabilirim.

TUGAY58' Alıntı:
( Kıpkac70 ) Kardeşim cok teşekkürler.

Alpaslan bey dilim neler neler söylüyor ama gel görki eller yazamıyo burda , Anca özelden yazabilirim.

Merhaba Tugay Bey,

Çok üzmüşler sizi besbelli...
Ancak ben neden böyle yaptıklarını hiç mi hiç anlamadım. Politik, siyasi veya benim kaçırdığım bir başka nede mi var?
Sıkıntılarınızın bir kısmını paylaşarak, oraya gitmeyi düşünenlere fikir verebilirsiniz gibi geliyor bana. Ve Gürcistan seyahati yapıp ta memnun yada memnuniyetsiz olanlar acaba bir sayfa açıp orada mı bu konu paylaşılsa??? Batı Karadeniz turu yapanların, gelmişken hadi görelim güzergahını oluşturuyor bu seyahat noktası. Belki adamlar kendilerini düzeltir, belki de boykot eder gitmeyiz...

Mesajınız ve ilginiz için teşekkürler.

Yeni gezilerinizi bekliyoruz....

Alpaslan bey bakış acıları nedir bilmiyorum da nası olursa olsunlar bize farklılar sadece bize.....
Evet karadeniz turu yapan arkadaşlara gürcüştan konusunda yardımcı olmak amacı ile bi sayfa acılsa cok cok iyi olur
Selamlar

İyi günler
Tugay bey
Güzel ve özel gezinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
Gümrük kapısında olanlar için üzüldüm,2012 mayıs ayında sarp sınır kapısından geçmiştim.
Gümrük kapısına giriş ve çıkışım yaklaşık 6-7 dakika sürmüştü ve çok yakın ve güler yüzlü davranmışlardı.
( http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87034.0)
Gezinizin sorunsuz geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan

Teşekkürler, Batuhan bey

Sanırım siz gecerken vali , bakan filanmı vardı acaba hani böyle bi teftiş esnasında herşey gül pembe olurya bilirsiniz.

Demek,ki sizi aracdan indirip gömleğinizin yakasını düğmelet,tirip geri bindirmemişler.

Tercumanla eşinizin hasta olduğunu ve bunu belgelediğiniz halde eşinizi aracdan indirip ( Diğer gürcü araclarında şoför yanında bir yolcuya izin verirken gözüne baka baka) yürüme kanalından gecirmemişler.

Kah....gür....devam

20130814 190008

20130814 193914

20130815 084200

20130815 084244

İyi günler
Tugay bey
Gümrük işlemleri sırasında ne aracımız arandı ne de araçtan indirildik.( Gürcistan dan çıkış Türkiye ye giriş süremiz 5-6 dakika sürmüştü)
Türkiye de Gürcülerin çalışma izni almadan çalışmalarını engellemek için Türkiye de vizesiz kalış süreleri azaltıldı.
Seçim sonrası gelen iktidar, önceki iktidar kadar Türk vatandaşlarına sıcak bakmadıklarını duymuştum.
Gezinizin sorunsuz geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan

2013 Ağustos ayında Batum'a gittim. Kemalpaşa'da bir esnafın önerisiyle sabah 06.30 da gümrüğe yanaştım . 20 dakikada geçtim. Dönüşte ise 14.30 da çok kalabalık ve birbirinin önüne saygısızca geçilen bir ortamda gıdım gıdım 2.5 saatte çıkabildim. Arama konusunda ve yan koltuktaki yolcu konusunda sıkıntı yaşamadım. Muhatap olduğunuz olumsuz davranışlara üzüldüm . Tekrarlanmamasını umar mutlu geziler dilerim.

Hüseyin Işıl

Değerli dostum aslında sen gitmeden biz batumu paylaşmıştık senin gözünden kaçmış biz oraya 4 karavan gittik ve hiç zorluk çekmedik.Ayrıca girerken hiç zorluk görmedik biz Tiflise kadar gittik döndük dönüşte her zaman yaptılakları şey eşinizi indirip yan yoldan içeri alıyorlar bu her zaman olmuyor ama olsada fazla bir önem taşımıyor araç arama işine gelince oda şansa bırakmak lazım derim eğer bir fazla bir şey getirmiyorsanız saten bır sıkıntı yok ama benim gibi araca 250 litre mazot yüklerseniz onu nasıl geç,ririm diye proje üretmeniz lazım ama proje lazım olursada ozaman veririz Saygılarımla

Kah... Gür.. dönüş Cennet memleketimizden Karagöl

20130816 112820

20130816 112937

20130816 113050

20130816 113323

Beton saldırısına maruz kalmış uzun göle alternatif harika bir yer,

Yeni düzenlemeler umarız uzun göl gibi betonlaştırmaz Karagölü ,

Diğer bir konu girişdeki park alanının afaki bir ücreti park alanı boş giriş sağlı sollu arac Giriş= 20 Tl

Bana göre 5 Tl al gelen her araçdan al yoksa hepsi yol kenarına park eder

20130816 114556

20130816 113925

20130816 114158

20130816 114856

Kemal abi ve Değerli eşi Nursen hanım,la doya doya yaşanan bir Doğa gezisine devam

20130816 113625

20130816 115030

20130816 124144

20130816 115030

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri