Bozcaada

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,300
Ynt: Bozcaada

Bu mevsimde Bozcaadaya giden varmı ?
Havası, insan yoğunluğu nasıldır bu mevsimde ?
Çiftler rahatlıkla (göz tacizi vb olmadan) gezebilirlermi acaba ?

Etiketler

bozcaada harika gezilecek yerlerden biri. Bozcaada Geziden resimller,

DSC01379

DSC01378

DSC01396

DSC01411

DSC01414

Merhabalar,
Bozcaada herzaman gidilebilecek biryerdir.Tek sıkıntı vapur saatlerini kaçırmamak.Kaçırınca ne olur biraz beklenir ben bazan özellikle kaçırıyorum ve tüh be yine vapura yetişemedik diyorum halbuki hanıma numara yapıyorum tabi oda yemiyor ya ben kendimi avutuyorum.
Kalın sağlıcakla.

pixgen' Alıntı:
Çiftler rahatlıkla (göz tacizi vb olmadan) gezebilirlermi acaba ?
Böyle bir şey hiç bir mevsimde söz konusu değil. Rahatlıkla gidebilirsiniz.
Yalnız dönüş feribot rezervasyonunu yaptırmayı ihmal etmeyin.
Giderken gidiş dönüş için tek bilet veriyorlar, dönüşünüz belli ise gidiş biletini alırken dönüş rezervasyonunu da yaptırın, belli değilse Bozcaada'ya vardığınızda dönüş zamanı belli olur olmaz rezervasyon yaptırın. Bu söylediklerim sezon içi için geçerlidir ama yine de tedbirli olmak lazım.

Bu yıl Bozcaadaya gitmek istedim ama olmadı, ada küçük olduğundan adaya araçsız geçmek ve bisiklet kiralamak mantıklı olur mu? Aracımızı adaya götürmeden Geyikli vapur iskelesinde veya bir başka emin bir yerlere bırakma imkanı var mı acaba? Bilenler ne önerirler? Vapurda yayalar için rezervasyona falan gerek yok değil mi?

Merhaba arkadaşım,
Aracını iskelenin bitişiğinde belediye (Geyikli Belediyesi) tarafından işletilen otoparka bırakabilirsin ücret gayet makul dikkat edilmesi gereken şey vapur saatlerini iyi bilmek, vapurda rezervasyona gerek yok.
Kal sağlıkla.

CelalS' Alıntı:
Böyle bir şey hiç bir mevsimde söz konusu değil. Rahatlıkla gidebilirsiniz.
Yalnız dönüş feribot rezervasyonunu yaptırmayı ihmal etmeyin.
Giderken gidiş dönüş için tek bilet veriyorlar, dönüşünüz belli ise gidiş biletini alırken dönüş rezervasyonunu da yaptırın, belli değilse Bozcaada'ya vardığınızda dönüş zamanı belli olur olmaz rezervasyon yaptırın. Bu söylediklerim sezon içi için geçerlidir ama yine de tedbirli olmak lazım.

Bozcaada o kadar da ufak bir yer değil. Bence arabanızla gidin. Arabayla gezilecek çok yer var. Temmuz ve Ağustos aylarında gitmeyin, anlatılanlara göre çok kalabalık oluyormuş.

yılda bir defa giderim arkadaşlarla yaz ayında 2 yada 3 gün kalırım gerçekten muhteşem ve güzel bir yer kafa dinlemek için.. tavsiye ederim

101 5421

Merhabalar,
Yaz kış fark etmiyor herzaman gidiyorum bana yakın belkide o nedenle.
Yazın kalabalık günlerde orman içleri harika oluyor.PAVLİ ÇAMLIĞINI öneririm, tek şart ateş yakmamak ve sigarayı iyice söndürmek.
Aslında hiç içmemek bence en iyisi (30 sene günde 3 paket içen biriydim 2006 da bitirdim).
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

İyi günler
Açıklayıcı bilgiler ve ada fotografları için teşekkür ederim.
Saygılar

Merhabalar,
Yukarda arkadaşımızın paylaştığı fotoğraflardaki çan kulesi tamamen harabe haldeydi ve o görüntü ülkemize hiç yakışmıyordu.
Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatlarıyla aslına uygun olarak restore edilip bugünkü görüntüsüne kavuşmuştur.
Fotoğraflarda görünmese bile bu bilgileri anlatan plaket kulenin üzerinde görülmektedir.
Bu tür kültür miraslarımıza sahip çıkan devlet büyüklerimize teşekkürler.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri