Böylesi Henüz Yok..gökçetepe Tabiat Parkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,262
selamlar,konu geçen temmuz ayında açılmışve çok şey değişmiş...
.keşke anlatılanlar kadar olsaydı,şuan durum hiçte öyle değil.
tabiat parkından çok mesire alanına dönmüş.her köşede mangal yanıyor.alanın yerleşimi belli bir düzende ve sayıda olmalı bence.istiap haddini fazlasıyla aşmış bir vaziyetteydi bu haftasonu gidişimizde.hayal kırıklığıydı bizim için.işletme sahibinin herşeyi ben bilirim tavrı ve saçma bir fiyat mantığıda cabası.çadıra ayrı arabaya ayrı ücret istemesi başka bir uyanıklık.2 gece 2 çadır bir araba 160 tl.görende botanik parkta okaliptusların arasında yatacaksın sanır.

kusura bakmayın biraz sert yazdım ama kapıda bizimle dalga geçer gibi konuşan yaşlı beyfendinin tavrına hala inanamıyorum.

çadırı anladım araç için neden 20 tl alıyorsunuz dediğimde 'ya ne bekliyordun demesi benim için son noktaydı.parkı dolaşabilirmiyiz dediğimde nesine bakacaksın deniz orman işte cevabını kapıya yazıp asmalılar...
sonuç; gökçetepe milli parkını geç arka taraflarda 10 numara sessiz sakin koylar var...

İşin para kısmını paylaşmayı unutmuşuz geçen yıl. Dediğiniz gibi tek gece için 45 TL vermiştik Üstelik gece 12 den sonra giriş yaptık sabah olur olmaz kaçtık. Sabah ayrıca cafesine erzak getiren kamyonet gıda,ekmek, içecek vs. cafeye ürünleri boşalttıktan sonra çöpleri toplaya toplaya geri dönmüştü..

Etiketler
aynısı Kabatepe Orman Kampı'nda yaşamıştık. Sonra da kapandı zaten... Orman Bakanlığı na dilkçe ile yaşadıklarınızı yazabilirsiniz. İlla ki müfettiş gönderirler. Üstelik habersiz.

yani inanılır gibi değildi,tabiat parkı tabelalarını hemen indirsinler bence...
kapıdaki 5 dakikalık konuşmamızı yazsam inanamazsınız,işletme anlayışı yerlerde.mesire alanı olmuş...
girişin hemen sağından 3-4 km ilerleyin,tabiat parkını bitirir bitirmez deniz tarafına inen sayısız yol var,koy var sessiz sakin kampınızı yapın,paranız cebinizde kalsın,tavsiyemdir.

bayramda gittiğimde gökçetepe feci durumdaydı mahşer yeri gibiydi,, kamp işletmecisi kamp etrafındaki tüm koyların girişlerini kepçeyle hendekler kazdırtmişti herkes onlara gelsin yani,,,ben bile defenderla geçemedim ,,dolayısıyla mecburen oraya gidiyorsunuz ,,tabi yinede gitmedim sazlıdereye kadar gittim başka yer buldum

valla ben varım,,yalnız şöyle bir durum var ormanın içinde o hendekler iş makinası ile açılmıştı orman koruma memurları o kepçe oraya girerken nerde bilinmiyor tabi?

bayramda gittiğimde gökçetepe feci durumdaydı mahşer yeri gibiydi,, kamp işletmecisi kamp etrafındaki tüm koyların girişlerini kepçeyle hendekler kazdırtmişti herkes onlara gelsin yani,,,ben bile defenderla geçemedim ,,dolayısıyla mecburen oraya gidiyorsunuz ,,tabi yinede gitmedim sazlıdereye kadar gittim başka yer buldum
Insanlarin tesislerine gelmesi icin kaliteli hizmet uretmekten ziyade diger koylari kapatarak mecbur birakmayi tercih etmisler. Boyle bir isletmecilik mantigi olabilirmi. Diger koylarin girisini kapatmasi ilgili makamlara sikayet edilmeli.

an itibari ile çok istememize rağmen henüz planlı bir kampımız yakın tarihlerde yok. Bayram için güney sahillerinin tadını çıkarmayı düşünüyoruz. Devamında "Hoşgeldin Yaz" dediğimiz gibi "Hoşgeldin Kış" da diyebiliriz (ki çok istiyoruz aslında).

Konuya dönecek olursak zaten o hendeklerin kazılması için bir ton alet edevat lazım ki, kuş uçurtmayan ormancıların bunu atladığını sanmıyorum şahsen. demek ki organize işler durumu var...

selam,çok haklısın.bizde ailecek pişman olduk ve kendimize bir koy aradık ve gördükki her yol ya hendekle ya kocakoca kayalarla kapatılmış bilinçli bir şekilde.bir yolu kayalardan temizledim aracımla çekerek. ve harika bir kamp bölgesi yarattık kendimize.şikayet edilmeli,sahiller kapatılamaz.

selam,çok haklısın.bizde ailecek pişman olduk ve kendimize bir koy aradık ve gördükki her yol ya hendekle ya kocakoca kayalarla kapatılmış bilinçli bir şekilde.bir yolu kayalardan temizledim aracımla çekerek. ve harika bir kamp bölgesi yarattık kendimize.şikayet edilmeli,sahiller kapatılamaz.
Kesinlikle şikayet edilmeli. Zaten işleten şahsiyet tamamen para kazanma derdinde. Hizmet vs. umrunda değil. Girişte parayı cebe indirsin de ne olursa olsun. Cafesine Gıda taşıdığı kamyonetle çöp toplayan zihniyetten ne beklenebilir ki.

Inadına Yanındaki koy da 20 araçlık kamp atalım. Yüreğine iner kesin :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

süpermen,ben 20 araçlık efsane koylar gördüm biliyorum,kış gelmeden yapalım derim vallahi...
hatta tabiat parkı girişini bir doldurup mola verelim,sonra gözünün önünden geçip gidelim.. : )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR