Botaş İhale

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saitnuh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,352
Ynt: Botaş İhale

biraz öyle olacak daha doğrusu araçları ve dosyayı görmek lazım

ama ihale sonucunu öğrenmeye çalışacağım büyük ihtimal bir kişi komple toplar dediler

Etiketler

DEKLASE: Teknolojik gelişmeler sonucu, yeni teknolojilerdeki tip ve modele uygun olmayan ve kullanabileceği tipteki makine ve tesislerin faaliyetlerinin durması nedeniyle kullanma yeri kalmayan veya kullanılması ekonomik olmayan her türlü sabit kıymet ve malzemeyi,
HURDA : Eski, deklase, ihtiyaç dışı malzemeler, yedek parçalar, bilgisayar ve ek donanımları, atıl tesislere ait makine ve ekipman, ekonomik ömrünü doldurmuş veya ihtiyaç dışı taşıt ve iş makinelerinden; hiçbir şekilde kullanma imkânı kalmamış olanlar ile ambalaj atıkları, ağaç, hurda tahta ve ahşaplar ile imalat artıklarını,

Bu durumda araçlar büyük ihtimalle trafikten çekme belgeli kullanılabilir yıpranmış-kazalı vs durumda.
Detaylı bilgi ihale şartnamesinde vardır.

Mercedes G düşünen arkadaşlara bir kaç tavsiye.
1-Botaş çıkışlı G'lerde genellikle def.kilidi bulunmamaktadır.Bunu sonradan taktırmak ta ortalama 3000 e gibi bir maliyeti bulmaktadır.
2-Kişisel tavsiyem,eğer motor değişikliği düşünmüyorsanız 230G ve 240GD'lere pek yanaşmamanız.Çünkü motorlar o kasalara biraz hafif kalmaktadırlar.Özellikle 240 ve250GD motorları çok hantaldırlar.
3-Bundan evvelki Botaş G'leri çekme belgeli idiler ve büyük kısmını İvedik ve Ostim hurdacıları almıştı.Tamamına yakınının trafiğe çıktığını biliyorum.
4-Araçlara niyetlenenler,mutlaka araçları görsünler ve bu işten anlamayanlar yanlarında mümkünse bir dizel ve benzinli motor ustası götürsünler.
5-Geriye kalan(kaporta,boya,lastik v.s)unsurlar çok önemli değil.Yürürüne bakın.
6-Bunlar yerme değil,kişisel tecrübelerim.Belki bir faydam dokunur diye yazdım.Biraz da güzel şeylerden bahsedelim.
Neticede almayı düşündüğünüz araç bir Mercedes,yanı kısaca YILDIZI var.Def.Kilidi olmasa bile ağır devri ve iyi bir lastik seçimi ile piyasadaki çok 4x4'e fark atar.
Şimdiden hayırlı olması dileklerimle.

mogzilla' Alıntı:
1-Botaş çıkışlı G'lerde genellikle def.kilidi bulunmamaktadır.Bunu sonradan taktırmak ta ortalama 3000 e gibi bir maliyeti bulmaktadır.
2-Kişisel tavsiyem,eğer motor değişikliği düşünmüyorsanız 230G ve 240GD'lere pek yanaşmamanız.Çünkü motorlar o kasalara biraz hafif kalmaktadırlar.Özellikle 240 ve250GD motorları çok hantaldırlar.
3-Bundan evvelki Botaş G'leri çekme belgeli idiler ve büyük kısmını İvedik ve Ostim hurdacıları almıştı.Tamamına yakınının trafiğe çıktığını biliyorum.
4-Araçlara niyetlenenler,mutlaka araçları görsünler ve bu işten anlamayanlar yanlarında mümkünse bir dizel ve benzinli motor ustası götürsünler.
5-Geriye kalan(kaporta,boya,lastik v.s)unsurlar çok önemli değil.Yürürüne bakın.
6-Bunlar yerme değil,kişisel tecrübelerim.Belki bir faydam dokunur diye yazdım.Biraz da güzel şeylerden bahsedelim.
Neticede almayı düşündüğünüz araç bir Mercedes,yanı kısaca YILDIZI var.Def.Kilidi olmasa bile ağır devri ve iyi bir lastik seçimi ile piyasadaki çok 4x4'e fark atar.
Hocam ben de aynı ihalenin unimog ları ile ilgileniyorum.

Unimog lar hakkında da bilgi ve düşünceleriniz varmı acaba. Kendilerini çok sevmeme rağmen yabancı kaldığım konular var.

TemPesT' Alıntı:
Hocam ben de aynı ihalenin unimog ları ile ilgileniyorum.

Unimog lar hakkında da bilgi ve düşünceleriniz varmı acaba. Kendilerini çok sevmeme rağmen yabancı kaldığım konular var.

mercedes konu başlığı altında botaş ihaleden alınan unimoglar hakkında çokça bilgi var

şunları söyleyebilirim
1- başlanan çok proje ustasızlıktan durdu yada iptal oldu
2- yedek parça için yine hurdacılara mahkumsunuz
3- dizel versiyonları satıştan az çıkacaktır daha doğrusu pek dizel model alımı yapmamış botaş zamanında
4- 406 serisi olacak alacağınız araç incelemenizi tavsiye ederim internet üzerinden

ama yine de sabrınız ve bütçeniz uygun ise tadından yenmeyecek bir aracınız olur sonuçta dünyanın kabul ettiği bir araçtır unimog

mogzilla' Alıntı:

nadir abinin engin tecrübelerine katılıyorum ufak tefek eklemeler yapmak istiyorum kendisinden öğrendiklerim ile

araçlar W460 kasa mercedes G modelleridir en boş modeller olarak karşınıza çıkacak piyasa da dolaşan şatafatlı mercedes G modellerine benzemez nedeni onlar W463 kasa diye tabir edilen modeller

bu araçlar iş için üretildiği için olabildiğince yalın ama bir o kadar becerikli araçlardır.

Telefon ile ulaştığım görevli; Kalabalık olan listenin muhtelif yedek parça olduğunu, araçların ise diğer liste de olduğunu söyledi. Anladığım kadarı ile bizim gibilerin g hayali HAYAL..::smiley:))
Takıldığım nokta resmi gazete de yayınlanan ihale kendi sitelerinde yoktu.
Bir hata olabilir diye de düşünmekteyim..::smiley:)

telefon no alabilir miyiz ulaştığınız

adana ceyhan da depoda bulunan birine mi ulaştınız yoksa botaş merkez de olan birine mi

Eğer unımog bu kadar kıymetli bir araba ise uğraşmakta isterseniz İstanbulda bir sanayinin yanında öylece duran her sabah görüp haline acıdığım bir unımog var.
Ama hakkında hiç bilgim yok isteyen olursa araştırır sorarım

barb_alone' Alıntı:
mercedes konu başlığı altında botaş ihaleden alınan unimoglar hakkında çokça bilgi var

şunları söyleyebilirim
3- dizel versiyonları satıştan az çıkacaktır daha doğrusu pek dizel model alımı yapmamış botaş zamanında
4- 406 serisi olacak alacağınız araç incelemenizi tavsiye ederim internet üzerinden

ama yine de sabrınız ve bütçeniz uygun ise tadından yenmeyecek bir aracınız olur sonuçta dünyanın kabul ettiği bir araçtır unimog
Vaktim var, hali hazırda bir ln65 topladığımdan bütçem yok. Ama alıp bir iki senede toplamayı düşünüyorum. Forumda da benzer araçları inceledim, beğendim. Ölene kaddar benümle olması için bir unimog alacağım =))

Botaşa gitmeyi düşünüyorum, yerinde görüp beğenmeliyim =)

barb_alone' Alıntı:

şunları söyleyebilirim

Vaktim var, hali hazırda bir ln65 topladığımdan bütçem yok. Ama alıp bir iki senede toplamayı düşünüyorum. Forumda da benzer araçları inceledim, beğendim. Ölene kaddar benümle olması için bir unimog alacağım =))

Botaşa gitmeyi düşünüyorum, yerinde görüp beğenmeliyim =)

direk adana ya gidebilecek dostlardan net bilgi alabilirsek bizim gibi uzaktaki insanlara faydası olur diye düşünüyorum.ilandaki 500 civari g serisi hurdaya ayrılmış mı yoksa arasında trafiğe kayıt olabilecek oanlar varmıdır?ihale dosyasını inceleyebilecek arkadaş varsa belki orada daha net bilgi vardır.

Adana ceyhan veya yakın yerlerde oturan gezenbilirci arkadaşlar vardır. bilgileri varsa yazsalar çok güzel olur derim ben :smiley:

0322 639 2465 nolu telefondan ihale ile ilgili sorumlu kişi ile görüşmek istediğimi söyledim bir kaç kişiden sonra birine bağladılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR