Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 551,632
merhabalar 2 soru sormak istiyorum bilenler aydınlatırsa çok iyi olur birincisi aynı botun farklı renklerini kadın erkek botu olarak ayırıp satıyorlar ve bazen aynı botun kadınlar için olanında indirim oluyor bu botların kadın erkek numaraları aynı değil mi yani kadınlar için üretilen 42 numara ile erkek için üretilen 42 farklı büyüklükte mi?

ikinciside genelde şehir içinde kullanmak için ıslak zeminde kaymayacak bot arıyorum 3 model arasında kaldım diyebilirim bunlar hakkında bilgisi olan var mı?
birincisi salomon en mantıklı gelen bu şuanda
https://www.amazon.com/Salomon-Mens-Evasion-Hiking-Boot/dp/B012ATOMN4

Diğeri garmont
https://www.amazon.co.uk/Sticky-Garmont-Rock-Mens-rabbit/dp/B011FLCDPM

en son düşündüğüm ise merrell
https://www.amazon.co.uk/Merrell-Ri...g=UTF8&refRID=DNWVKJVRZ2AFKYQ5TQ19&th=1&psc=1

Etiketler
merhabalar 2 soru sormak istiyorum bilenler aydınlatırsa çok iyi olur birincisi aynı botun farklı renklerini kadın erkek botu olarak ayırıp satıyorlar ve bazen aynı botun kadınlar için olanında indirim oluyor bu botların kadın erkek numaraları aynı değil mi yani kadınlar için üretilen 42 numara ile erkek için üretilen 42 farklı büyüklükte mi?

ikinciside genelde şehir içinde kullanmak için ıslak zeminde kaymayacak bot arıyorum 3 model arasında kaldım diyebilirim bunlar hakkında bilgisi olan var mı?
https://www.amazon.com/Salomon-Mens-Evasion-Hiking-Boot/dp/B012ATOMN4

Diğeri garmont

https://www.amazon.co.uk/Merrell-Ri...g=UTF8&refRID=DNWVKJVRZ2AFKYQ5TQ19&th=1&psc=1
solomon iyidir dolomite de bakmanı önerim
merrell kullanmadım bilmiyorum

Amazon.com | Salomon Men's Evasion Mid GTX Hiking Boot | Hiking Boots

Diğeri garmont

Marrell markası ile ilgili şikayetleri okuyup sonra karar vermeni öneririm. Salomon markasınıda araştırdığım zaman pek öneren olmamıştı. Diğer markayı pek bilmiyorum. Araştırmak lazım. Bütçe belirtirsen öneri olarak daha rahat bakabiliriz. Ayrıca tavsiyem gidip bu tür ürünleri satan yerlerden bak dene. Benim araştırmam 3 hafta filan sürmüştü. Çok fazla model olduğu zaman insanın kafası karışıyor. Ben artık şunu alıp kurtulayım demiştim. İlk girdiğim yerde ayağıma olan numara olmadı. Daha sonra K2 mağazasına girdim. Sağolsun çayımı içtim o ara indirimde olan botumuda aldım çıktım ve aldığım bot listemde bile olmayan bi botdu. Demem o ki internetten bakmakta bir yere kadar. Denemek dolaşmak daha önemli.

Marrell markası ile ilgili şikayetleri okuyup sonra karar vermeni öneririm. Salomon markasınıda araştırdığım zaman pek öneren olmamıştı. Diğer markayı pek bilmiyorum. Araştırmak lazım. Bütçe belirtirsen öneri olarak daha rahat bakabiliriz. Ayrıca tavsiyem gidip bu tür ürünleri satan yerlerden bak dene. Benim araştırmam 3 hafta filan sürmüştü. Çok fazla model olduğu zaman insanın kafası karışıyor. Ben artık şunu alıp kurtulayım demiştim. İlk girdiğim yerde ayağıma olan numara olmadı. Daha sonra K2 mağazasına girdim. Sağolsun çayımı içtim o ara indirimde olan botumuda aldım çıktım ve aldığım bot listemde bile olmayan bi botdu. Demem o ki internetten bakmakta bir yere kadar. Denemek dolaşmak daha önemli.
dediğiniz gibi denemek çok önrmli fakat konyada yaşıyorum ve maalesef deneyebileceğim pek magaza yok sadece merrell in başka bir kaç modelini bulabildim onlarda hoşuma gitmedi daha çok internetteki yorum ve inceleme videolarıyla karar verecek gibiyim, onlara bakıncada salomon öne çıkıyor gibi

dediğiniz gibi denemek çok önrmli fakat konyada yaşıyorum ve maalesef deneyebileceğim pek magaza yok sadece merrell in başka bir kaç modelini bulabildim onlarda hoşuma gitmedi daha çok internetteki yorum ve inceleme videolarıyla karar verecek gibiyim, onlara bakıncada salomon öne çıkıyor gibi
Merrell Ayakkabı Almayın Pişman Olmayın...
Marrel markasıyla ilgili yine formda açılmış bir şikayet. Salomon markasını hatırladığım kadarıyla yıllarca bu işlerle uğraşmış biri önermemişti. Asolo, Bestard gibi markalara yönelmenizi öneririm.

Merhaba arkadaşlar,
Yazın yapacağımız outdoor aktiviteleri için bir bot almayı düşünüyorum. Astronomik fiyatlar olmasa da iyi bir bütçe ayırabilirim. İstediğim özellikler; yarım boğazlı, nefes alabilen , uygun tabanlı olması sayılabilir. Önerebileceğiniz marka ve modelleri bekliyorum. Sağlıcakla kalın..

Merhaba
Likya yolu icin bot almak istiyorum.Cok uçuk fiyat olmaması tercihim.Ayrica alacağım bot mumkunse 4 mevsim girilebilir olsa muhteşem olur
Cevaplarınızi bekliyorum.

GT-I8200Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğa yürüyüşü yapmak için karaköydeki mağazarı dolaşıp bir bot almaya gittim.Bütün günümü ayırmıştım ve dolaştım en son jack wolfskin tabelası(suanda o tabela yok başka bir tabela var) olan magazadan bir bot aldım.8 ay 2016 da Malum istanbul iş hayatı bir türlü fırsat bulamamıştımki 2 ay 2017 sonuna doğru bir fırsat buldum ve 2 gün toplam 6 km bir doğa yürüyüşü yaptım.2 günün sonuda botun tabanında bildiğiniz kopmalar var.hemen firmaya gittim incelemeye aldılar ve bugün bu yazıyı yazmadan 1 saat önce dönmediler yine ben aradım ve bana üretim hatası olmadığını söylediler .Ben buradan sonra bütün hukuki haklarımı arayacağım tabiki ama bütün arkadaşlara tavsiyem bahsi geçen markadan bot almayın .vibran taban jack wolfskin botlar çok kötü.montları iyi olabilir ama bot berbat.

Selamlar arkadaşlar abd'den bir outdoor botu alacağım fakat burdaki marka ve seçenek sayısı çok fazla dolayısıyla bu işe daha hakim kişilere sormak istedim deneyerek alacağımdan gittiğim mağazalarda şu markalar var

Keen
Solomon
Merell
Vasque
La sportiva
Garmont
Asolo
Danner
Lowa
Zamberlan
Salewa
Scarpa

Şimdi asolo ve garmontu biliyorum bunlardan iyi olduklarını da biliyorum ama diğerleri için önerilere açığım.

Ya da şu marka varsa al geç başka bakma dediğiniz o da olur.

Bunlar arasında garmont biraz ağır basıyor gibi ama sizin görüşlerinizi de bekliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba,
Ben Solomon seviyorum çünkü çok dayanıklı oluyor. Merell çok çok rahat ama bir o kadar çabuk deforme olup eskiyor. Aslında araştırmalarım sonucu sonraki botum da Vasque olacak çünkü tam bir hiking botu rahatlık ve konfor açısından herkesin görüşü bu yönde.

Merhaba,
Ben Solomon seviyorum çünkü çok dayanıklı oluyor. Merell çok çok rahat ama bir o kadar çabuk deforme olup eskiyor. Aslında araştırmalarım sonucu sonraki botum da Vasque olacak çünkü tam bir hiking botu rahatlık ve konfor açısından herkesin görüşü bu yönde.

Vasque'lerin fiyatları da garmonta göre daha uygun ama daha önce adını duymamıştım tabi benim cahilliğim. Garmont fiyatları 300$'dan başlıyor burda bile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğa yürüyüşü için en ideal, kaliteli bot markaları Evolite, Merrell, Pattagonia, Lowa'dır. Detaylı incelemek ve fiyat analizi yapmak isterseniz Trekking Ayakkabı ve Botlar sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bot ve ayakkabı modellerinden bir takım görseller:
j23513-862-1-large_min.jpg

230994841-tn50-1_min.jpg

j35789_min.jpg

3987-big_min.jpg

Scarpa deneyin ömrü çok uzun ve tabanı çok rahat . botları hariç tabi .
Salomon , asolo'dan ve lowa'lardan daha rahat tabanı var Adidas gibi

arkadaşlar fiyatta sıkıntınız yoksa HAİX bot tavsiye ederim.
askeri bot olduğu için 4 mevsim kullanılıyor kendimde HAIX Airpower P9 Desert Bot | avfoni.com
bu bot var ve yaklaşık 5 senedir kullanıyorum herhangi bir yırtılma sökülme parçalanması olmadı hatta daha yeni gibi duruyor kullanıma bağlı olarak en az 10 sene gideceğini düşünüyorum ayrıyetten yazında kullandığım oluyor sıcak yaz günlerinde ayağınızı yakmıyor içinde hava değişimi için bırakılan boşluk sayesinde yazın serin kışın sıcak tutuyor
( sıcak tutması için bot alacak arkadaşlara öneri aldığınız bot ayağınıza yarım numara fazla olmalı eğer ayağınıza yapışırsa kan dolaşımını yavaşlatacağı için ayaklarınız üşüyecektir yani en pahalı en kaliteli botuda alsan üşür onun için bot alırken ona özen gösterin.)
her 2 senede 1 bot için 200-300 tl verip nasıl olacak rahatmı diye düşünüceğime birkere 1000tl verip 10 sene rahat bir şekilde kullanıyorum bundan önceki kullandığım bot ASOLO idi oda sağlam bir bot ama HAİX kadar memnun etmedi asolo yu 4 sene kullandım siyah renk olduğu içinmi bilmiyorum çok solmuştu yani eskimişti ama haix 5 sene olacak hayla sıfır gibi tavsiyem haix bot biraz askeri sert bi görünümü olduğu için çoğu kişinin tercihinden çıkıyor eğer daha sport bi bot istiyorsanız GARMOND var onuda abim kullanıyor kendisi 7 sene oldu hayla aynı botu kullanıyor ve oda çok sağlam

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR