Boş Araziler İçin Proje Yardımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan caner_tee Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,687

caner_tee

Kamp I
Yer
kastamonu
Arkadaşlar hepinize Merhaba;
Kosgeb veya tddey gibi hibe destekli kırsal alan destekleme projesini kullanarak kastamonuda arazimi kullanarak bir işletme kurmak istiyorum.Siz değerli arkadaşlarımdan fikir almak istiyorum. Çok gezen arkadaşlar var illaki hoşlarına giden , farklı , bi gün bende böyle bir işletme yada üretim yaparım dediğiniz fikiriniz varsa lütfen paylaşırmısınız. konuyu nerede açmam gerektiğinide bilmediğimden buraya yazıyorum. iklim karasal iklim. arazide sıkıntı yok.yada hayvancılık dan ziyade mesela deve kuşu gibi falan, fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Boş Araziler İçin Proje Yardımı

Site sakinlerinin doğa sever vatandaşlar olduğu doğrudur da yaylada gezerek bu türden işlerin öğrenildiğine pek şahit olmadım. Yola çıkan koyun sürüsünün etrafından arabayla nasıl dolaşılabildiğine dair bir iki birşey öğrendik sayılır ama, sabreden derviş muradına ermiş mantığıyla beklemek gerekiyor genelde. O kadarını söyleyebilirim.

Kastamonu'nun toprağında en iyi ne üretilir konusunu da her halde en iyi kastamonu'da yaşayan vatandaşlar bilir.

Ne üretilmemesi gerektiği ise açık: Şehirlerdeki fabrikalarda daha ucuza üretilebilen şeyler : kümes kayvanı, tavuk, yumurta vs. Hele şu sıralar deve kuşuna talebin pek yüksek olduğunu hiç sanmıyorum... Ha siz ona bir kılıf uydurur organik deve kuşu yumurtası diye satarsınız ve ona da talep patlaması olursa bilemem ...

Kısacası sitede genelde şehirde yaşayan vatandaşlar takılıyor, biz o işten anlamayız, kolay gelsin..

Ynt: Boş Araziler İçin Proje Yardımı

devlete yada resmi kurumlara bulaşmadan ne iş olsa yapabilirsin ama bulaştınmı elindeki arazin de gider haberin olsun.devlet babanın teşvikleri zenginleri dahada zengin etmek için sana bana yok arkadaşım.istenen şartlar ağır.kendi paranla daha ucuza maledebileceğin bir işin içine devlet girdimi (proje bazlı) tedarikçiler de ona göre fiyat istiyor sen tek başına aldınmı ona göre istiyor.kısacası kendi imkanlarınla yapmaya çalış ben çok araştırdım ve konuya da hakim sayılırım.daha önce eşim için bir proje yapıldı devlet babada memur ordan biliyorum.aynı projeyi ben yapsam yarı yarıya maloluyor hemde aynı tedarikçilerden

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR