Boğazkale/hattuşa´da Karavan Kampı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,955

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Boğazkale/Hattuşa´da Başkent Otel Turistik Tesislerindeki karavan kampı Alman Karavanforumda gördüm.
Tanıyan ve bilgisi olan var mı?

http://www.baskenthattusa.com/kamp.html

Etiketler

Ynt: Boğazkale/hattuşa´da Karavan Kampı.

Önce paylaşımlar için teşekkürler.

Konunun başlığı " Kamp Alanları" ile herhalde sadece kampingler kastedilmiyor. Yanlış algılamıyorsam kamp alanının mutlaka kamping olması gerekmez. Yani karavanparkları da bu başlık altında değerlendirebiliriz. Son haftalarda burada gördüğümüz örnekler, restoran, otel, alışveriş merkezleri ve belediyelerin hizmete sundukları karavanparkları ileriye yönelik ümit verici ve sevindirici bir gelişme olarak görmek gerekir diye düşünüyorum. Bu gelişme Avrupa ülkelerinde 20-25 yıl önce başladı. Bugün süratli bir tempo ile devam ediyor. Bazı kamping sahipleri bu pazardan faydalanabilmek için, yani motokaravanları kampinglerine çekebilmek için, kampinglerinin bir bölümünü karavanpark yapıyorlar ve burada motokaravanlar daha düşük bir ücretle kalabiliyorlar. Eğer ben karavandaki duşumu ve tuvaletimi kullanırım diyorsanız, rezepsiyonda önce karavanpark bölümünüz varmı diye sorabilirsiniz. Özellikle yolculuk esnasında, akşam gelip sabah yola çıkacaksak, bu fırsatı değerlendirebiliriz. Biz bunu sık sık yaparız.

Az önce bahsettiğim 20-25 yıllık zaman içerisinde, özellikle internet çağında Avrupa´da karavancılar çok iyi organize oldular. Çok sayıda karavanforum ve karavanparkforum var. Her forumun bir karavanpark listesi var. Bu listeler devamlı gidip orada kalan karavancılar tarafından güncelleniyor. Gezenbilirforumda biz de böyle bir güncellemeyi yapabiliriz. Aslında üyelerin bir kısmı bunu zaten yapıyor.

Aşğıdaki linkte bir Türkiye gezi anısı var. Bu anıyı intenette herkes okuyor. Bu anıda verilen bilgiler, karavanpark açan restoran, alışveriş merkezleri ve şehirler için bedava bir reklam. Yanından heryıl çok sayıda (belki binlerce) karavan geçen şehirler var. Bu şehirler küçük bir yatırımla bu karavacıların bir kısmını şehirlerine yönlendirebilirler. Ama o bilince varmak için nedense dünya kadar zaman kaybediyoruz.

http://www.wohnmobil-weltweit.de/berichte/b-tuerkei.html

Hüseyin Bey, en allta verdiğiniz linki yeni gördüm. Çok teşekkürler. Türkiye- Almanya arası yolculuk için yeni öneriler var.

Teoman bey, bir çok Alman karavancı gibi eşim ve ben de Türkiye´ye Macaristan-Sırbistan üzerinden gideriz. Eğer Italya üzerinden gemiyle gitmek planımızda yoksa. Macarsitan´ı tercih etmemizin bir kaç nedeni var.

1. Macarlar bize Hırvat ve Slovenyalılardan daha kafa dengi geliyor.
2. Otoban ücreti sanıyorum biraz daha az.
3. Tuna kıyılarındaki balık lokantalarında bir sazan çorbası veya tatlı su levreği her gidişimizde mutlaka proğramımızda vardır. Macaristandan geçerken hep 2-4 gün zaman ayırırız.
4. Termal kaplıcalı kampingler.
4. Ayrıca Tuna kıyıları (Macaristan) tarihimizin önemlli hatıraları ile dolu.

merhaba, ilanınızın tarihini görünce , belki gidip görmüş olmalısınız ve bilginiz vardır diye düşündüm.böyle bir kamp
yeri var mı , nerede?..şu anda İzmir'den Ankara'ya yol almaktayım..bu seneki rotam Çankırı-Kastamonu- İnebolu sola dönerek
BATI KARADENİZ.. şimdiden teşekkür ederim..

hocam rotaya bi de sinop ekleyin,
havalar soğuk bu aralar ama :(
deniz mevsimi değil daha,
aceleniz yoksa, sinop inebolu arası da görülecek bir kıyı şeridi, ama kıvrımlı ve yavaş gidilecek bir yol,

Boğazkale (Hattuşa) Demiralan Kamp 23/06/2019 Ziyaret edildi. Temiz ve düzgün bir kamp alanı, Çadır çivilerini saplamak biraz sıkıntı olabilir. Yanınızda çekiç bulundurmakta fayda var. Kamp alanınız otelle ortak kullanılan bir de havuzu var. Etraf yeşil ve güzel. Boğazkale'den gündelik ihtiyaçları karşılamak mümkün.
Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri