Boğaz Camping

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,359
Ynt: Boğaz Camping

Sayin Huseyin Bey;
Arzunuz uzerine Campercontact'a 4 resim yukledim ve Kamping hakkin da ekleme yaptim,fiatlari,4 senedir gittigimi,neler yapilabilecegini detayli olarak yazdim,alakaniza tesekkurler,iyi gunler.

Not: Sizinle herhalde Sinop'ta karsilasmistik degil mi?

Etiketler
manavgat

Ercüment Bey iyi akşamlar,

Son 5 gündür Türkiye´den dönüş yolculuğunda olduğumuz için internet olanağım olmadı. Bu nedenle geç cevap verebiliyorum.

Sinop Martı Kampingten sonra buluşmak nasibolmadı.

Campercontact´taki resimlerinizi gördüm ve yorumunuzu okudum. Teşekkürler. Böylece Boğaz Kampingin tanıtımı büyük ölçüde tamamlanmış oldu.
Campercontact çok aktiv bir internet sitesi. Aslında Hollandalılar çok aktiv ve karşılıklı paylaşımı seven insanlar.

Mrhb; Bu Bogaz Kamping'in reklamini herhalde cok iyi yaptim ki;bu sene orada oldugum zamanlarda 25/9 ile 5/10 arasi Hollanda NCK ve Vagebond denilen seyahat firmasi ile iki posta 22 adet M.karavan geldi,hepsi cok memnun kamptan ayrildilar,bu kampin bu kadar reklamini yaptigim halde,bogaz kamping tarafindan hic takdir edilmedim???!!! Herkezin hosuna giden en muhim konu ise kampta 10 adet camasir makinasinin olmasi idi,bazi kisiler 4 makina birden kullandilar.Bir de kampta herkeze buz dolabi olmasiydi.Slml.

Bu sene haziranda bir hafta kaldığımız Boğaz kamping bence, 5 yıldız üzerinden Avrupa için 4, Türkiye için 6 yıldızı hak ediyor. :D

Burası 2-300m uzaklıktaki halk plajı ile uzun Manavgat nehri arasında nehrin yanına konumlandırılmış içinde oteli de olan bir belediye tesisi. Günübirlikçi ve mangalcılar için kampın korumalı girişden ~100m uzakta kampla temasda olmayan ve kampçılar için fark bile edilmeyen, az kullanılan etrafı çerçevelenmiş bir bölge var.
Kampın enfes sakinliğini bozan tek şey ise günde 10-15 kere disco müziği ile nehirde temaşa eden turistik guletler ! Kulaklar için bu handikaptan sonra, burun direkleriniz için, yine bu guletlerin geceleri sotalı zamanlarda, gündüzleri turistlerin doldurduğu sintinelerini nehre boşaltıklarını söylemeliyim :mad: Açık deniz nehirden, bu tekneler için bir kilometre üzerinde uzaklıkta, belediye bir çözüm bulmadıkça bu işletmecilerden inisiyatif beklemek hayal olmalı ? Böylelikle nehirde iki balık çiftliğinin bulunması ve balık tutmak için enfes olanaklar sunması sonuçta anlamsız oluyor galiba.
Üç günden fazla konaklama yapacaklar için üzerine basarak söylenmesi gereken diğer bir nokta da, yeterli alış veriş için, park yeri bulunması sıkıntılı olan 8 km uzaklıktaki Manavgata inme zorunluluğu . Side ise 11 km uzaklıkta.
Otelin havuzu sadece otel müşterilerine açık, internet ücretsiz ama ancak lobi de mümkün. Lokanta ise herkese açık. Arada sırada olan düğünlerin rahatsız ettiği söylenemez. Zaten toplam ve özellikle herkeze düşen birim alan Avrupa için de alışılmamış derecede büyük üstelik (bu sefer gözler için söylersek ) gayet güzel.
Kamp, yürümek ve bisiklete binmek için ideal konumda. Yakınlarda at kiralamak bile mümkün. İlişikde gezilebilecek küçük bir orman var. Google map'e bakılabilir.
Alanda dağılı musluklardan sadece 1-2 sinden içme suyu akıyor, diğerleri ise kullanmak için. Karavan ünite bölümü düzenli üstelik araba yıkamak da mümkün galiba. Belediye çalışanları işlerini gayet nötral bir modda yapıyorlar.
Kamp oldukça sakin olsada (biz oradayken en fazla 3-4 müşteri vardı) mutfaktaki büyük buzdolaplarına konulacak yiyecekleri işaretlemek gerekli, yoksa işin içinde istemeden de olsa başkalarının karpuzlarının tadına bakmak, sonrada daha tatlı kendi karpuzunuzu yerine koymak bile var ;) :D Mutfak oldukça geniş, sanırım 6 kadar harlı ocak da bulunuyor. Biz oradayken 5-6 çamaşır makinası çalışabilirken kurutucu ise grevdeydi. Makinaların altını, herkesin beslediği anonim bir kedi ailesi mekan yapmışdı. Sanırım büyümüşlerdir şimdi.
Banyo ve tuvaletlerde, Türkiye de evlerimizde bile görülen karadenizli ustalarımızın bin bir meşakkatle yaptıkları, mesela suyu gideceği delikten başka her yere gönderen mimari harikalarından yada duşda elbiselerimizi koymak için uygun yerleri saklayarak bize hoşca vakit geçirtmek için yapılan muziplikleri bir kenara bırakırsak, ;D kendimizi burada çok iyi hissettik. Tekrar gelmeyi planlıyoruz. Bence Türkiye de gördüklerim içinde ilk üçe giriyor.

Not. Yazdığım negatif noktalar toplamda bizler için rol oynamadı. Zaten kim mükemmel ki ?

Mesut, sen her kaldığınız kamping/karavanpark için bir güncelleme yapsan iyi olacak. Ilk cümleyi okuduktan sonra durmak mümkün değil. Espri ve bilgi dolu paylaşımına 5 yıldız benden, bir de yazılı teşekkür.

Benimde korktuğum bu Hüseyin. Fark ettiğin gibi gezi yazılarından özellikle çekiniyorum. Bir başlasam detaylara girmekten helak olabilirim diye bir his var içimde. Benimde saplantım bu, değiştirmeye pek vakit kalmadı sayılır. :D

Buraya daha evvel yazmayı düşünsemde "övgü" nün önüne lalettayin bir "s" harfinin konularak cevap verilmesinden de çekinmişdim. ;)

Herneyse teşekkürler Hüseyin.

"Varlığımız, Türk karavancılığına armağan olsun" diyelim. :D

Sayin Evlya Celebi,Bendeniz 50 senelik bir kampci olarak,haddimde olmaksizin,butun Avrupa ve Turkiye kamplarini gezmis bir kisiyim.Bu kadar para bu kadar nema misali 30 papele de bu kadar kamp.Size detayli bazi kampingleri anlatayim.Silifke Akcakil kamping,gunluk 50 TL,2 dus+2 WC.buzdolabi yok camasir yikama 10 TL.Elektrik 40 Krs.KW.Goreme Kaya Kamping 60TL.camasir 15TL.Alimpos kamping 35 TL.Bunun gibi daha nice kampingler var,fakat hepsini yazsam,site dolar,bizler Bogaz kampinge gene de sukur etmeliyiz,bu yaz 15 gun kaldik,hatta 8/10.Karavanlik bir guruptuk,herkez memnun kaldi,yalniz gecen korsanlar ve onlarin mazot kokulari ile bir de ilerdeki diskonun zimbirtisi yok mu?Fakat her guzelin de bir yogurt yeme usulu var derler,gene de bu kampi yapan ve isleten Manavgat Belediyesine SAPO ve tebrikler,hosca kaliniz.

Aldigim haberlere gore,senelerdir degismeyen kamping fiatlari,bu seneden itibaren kisi basi 20 Tl. olmus,asli varmidir.Slm

kişi başı değil sanki ücret. bu ağustos sonu 3 gün konakladım , günlüğüne 40 lira ödedim. karı-koca iki kişiydik ama giriş yaparken kaç kişi olduğumuzu sormadılar. günlük kaç lira dedik onlarda 40 dedi.

Sayin Triump,iki kisi 40 TL. odediginize gore,demek ki kisi basi 20 TL. geliyor,bu miktar hic de pahalli degil.Biz bu kampin acilisindan beri gelmekte oldugumuzdan,yaz tatillerinde bir cadir kuran kisi 10/12 kisiyi de beraberinde getirir ve bir cadir parasi olarak 20TL oder,aylarca bu kampta kalirsi.Manavgat Belediyesi en sonunda hakli olarak ucreti sahis sayisina gore almaga basladi.Kampa diyecek laf,yok.Bu hafta 4 M.Karavanli bir ekibi kampa dogru yonlendirdim.Herkeze salamlar.

Sayin Triump,iki kisi 40 TL. odediginize gore,demek ki kisi basi 20 TL. geliyor,bu miktar hic de pahalli degil.Biz bu kampin acilisindan beri gelmekte oldugumuzdan,yaz tatillerinde bir cadir kuran kisi 10/12 kisiyi de beraberinde getirir ve bir cadir parasi olarak 20TL oder,aylarca bu kampta kalirsi.Manavgat Belediyesi en sonunda hakli olarak ucreti sahis sayisina gore almaga basladi.Kampa diyecek laf,yok.Bu hafta 4 M.Karavanli bir ekibi kampa dogru yonlendirdim.Herkeze salamlar.
iki kişi 40 ödediğimi yazdım , bu durumda kişi başı 20 düşer gibi görünsede karavan konaklama ücreti günlük 40 lira. kişi başı ücret alınmıyor. çünkü kaç kişi olduğumuzu ne onlar sordu ne de ben söyledim, karavan dedim.

Sayin Triump,iki kisi 40 TL. odediginize gore,demek ki kisi basi 20 TL. geliyor,bu miktar hic de pahalli degil.Biz bu kampin acilisindan beri gelmekte oldugumuzdan,yaz tatillerinde bir cadir kuran kisi 10/12 kisiyi de beraberinde getirir ve bir cadir parasi olarak 20TL oder,aylarca bu kampta kalirdi.Manavgat Belediyesi en sonunda hakli olarak ucreti sahis sayisina gore almaga basladi.Kampa diyecek laf,yok.Bu hafta 4 M.Karavanli bir ekibi kampa dogru yonlendirdim.Herkeze salamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR