Bmc Levend Karavan Olur Mu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kürşad Biçer 78 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,295

Kürşad Biçer 78

Yeni Üye
Merhaba dostlar Alkovenli kasa karavan yapmak amacıyla 1988 model burunlu bir BMC levend alma düşüncemiz var sizce bu aracın artıları eksileri nedir alınır mı

Etiketler

olmaz diye birsey yok her aractan camper ya da karavan yapmak mumkun. ancak surasi da bir gercek bazi araclarin donusumu ve sonrasinda kullanimi maddi ve manevi yorucu olabilir. kurulan hayaller projenin gidisati nedeniyle yikilabilir. gerek firmalarin yeniliklere kapali olup isin kolayina kacmasi ve ellerinde mevcut projelerdeki israri gerekse genel kullanici tercihleri ve kotu sohreti nedeniyle bmc markasi ve modelleri camper ve karavan icin tercih edilen araclar degil. ilk araciniz olacaksa daha bilinen ve tecrube edilmis bir arac tercih etmek size vakit ve nakit kazandirir, keyif almanizi saglar. ben de size en azindan simdilik bu sekilde hareket etmenizi oneririm.

.
Kürşad bey, :smiley:
Umarım sorunuzu beklemediğiniz bir köşeden cevaplamamı hoş görürsünüz ?

Bir aracın karavan için uygunluğundan önce, karavancılığın size uygunluğunu ayrıntıları ile ailece düşünmüş ve nelere ne kadar gereksinimiz olduğunu da yeterince deneyerek görmüş olduğunuzu umut ederim ?
Tecrübeniz var ise tabi ki cümlem geçersiz ama yok ise kanımca işe, daha fazla yüzdeli bir rizikoyla başlıyorsunuz demektir.

Belki sizin için olmasa bile, izninizle burada başkaları için hatırlatayım dedim..

Foruma hoş geldiniz.. :smiley:

Son düzenleme:

olmaz diye birsey yok her aractan camper ya da karavan yapmak mumkun. ancak surasi da bir gercek bazi araclarin donusumu ve sonrasinda kullanimi maddi ve manevi yorucu olabilir. kurulan hayaller projenin gidisati nedeniyle yikilabilir. gerek firmalarin yeniliklere kapali olup isin kolayina kacmasi ve ellerinde mevcut projelerdeki israri gerekse genel kullanici tercihleri ve kotu sohreti nedeniyle bmc markasi ve modelleri camper ve karavan icin tercih edilen araclar degil. ilk araciniz olacaksa daha bilinen ve tecrube edilmis bir arac tercih etmek size vakit ve nakit kazandirir, keyif almanizi saglar. ben de size en azindan simdilik bu sekilde hareket etmenizi oneririm.
Evet ilk aracımız olacak çok teşekkür ederim bilgilendirme için

.
Kürşad bey, :smiley:
Umarım sorunuzu beklemediğiniz bir köşeden cevaplamamı hoş görürsünüz ?

Bir aracın karavan için uygunluğundan önce, karavancılığın size uygunluğunu ayrıntıları ile ailece düşünmüş ve nelere ne kadar gereksinimiz olduğunu da yeterince deneyerek görmüş olduğunuzu umut ederim ?
Tecrübeniz var ise tabi ki cümlem geçersiz ama yok ise kanımca işe, daha fazla yüzdeli bir rizikoyla başlıyorsunuz demektir.

Belki sizin için olmasa bile, izninizle burada başkaları için hatırlatayım dedim..

Foruma hoş geldiniz.. :smiley:
Çok haklısınız biz uzun zamandır böyle bir planlama yapıyorduk ailecek imkanlar dahilinde uygun bir karavan edinme hayalimiz var ancak rakamlar bir hayli yükseldi pandemide...

Merhaba dostlar Alkovenli kasa karavan yapmak amacıyla 1988 model burunlu bir BMC levend alma düşüncemiz var sizce bu aracın artıları eksileri nedir alınır mı
Bu araçlar halen daha bir şekilde nakliye ve servis amaçlı kullanıyor. Motorları sorunlu değil ancak çok güçlü de değil. Sorunlu olan kısımları genelde aktarım sistemleri. Öncelik maliyet ise camper aracı olabilir ancak karavan dönüşümü maliyetli olur.

Herkese Merhaba,
Arama kısmına bmc yazdığımda bu konuyla karşılaştığımdan, bunun arkasından devam etmek istedim. BMC LevendXL modeli hakkında düşünceleriniz nelerdir? ( Araç 2009 model ve 240 bin km bandında). Bu piyasa düzeyinde de 32 bin civarı bir paha biçmiş satıcısı.
Bmc

Açıkcası MagirusM2000 ile bu model arasında kaldım. Performans konusunda pek bir beklentim yok araçtan. Beni gideceğim yere sorunsuz götürsün, yolda bırakmasın yeter. Kullanma şeklim de camper ile karavan arasında kalıyor sanırım. İki kişi rahat bir şekilde konaklayabileceğim bir araç bakıyorum. Araç kısmı için de ayırmış olduğum bütçe max. 50 bin civarlarında. Bu aralıkta farklı önerileriniz de var ise şayet değerlendirilebilir elbette.

Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri