Bluetooth

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan toaxe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,433

toaxe

Ana Kamp
Merhaba ;

Geçen haftalarda gerek yazılı gerekse görsel basında yer alan bir haber vardı.

Bluetooth kullanarak motosikletiyle yolculuk yapan bir arkadaşımıza yıldırım çarpmış ve arkadaşımız hayatını kaybetmişti. :(

Kimseden bir yorum gelmeyince, konuyu ben biraz eşelemek istedim.

Bu cins malzemeleri hemen hepimiz dönem dönem kullanıyoruz. Bazen artçımızla konuşmak için, bazen telefonla konuşmak için bazen'de ayrı bir motosikletçi arkadaşımızla konuşmak için... Elbette bu örnekleri daha da arttırmak mümkün.

Benim merak ettiğim şu; Kaçımız böylesi bir tehlikenin varlığından haberdardık ve kaçımız bu haber sonrası yukarıda saydığım yada benzeri olaylardan kaçınmak için bu alışkanlığından vazgeçecek..

Bu konuda ayrıca konuyla ilgili bilgisi olan kişilerin yorum yada bilgilerini paylaşmalarını rica ederim.

Saygılarımla.

Toaxe / Ercüment Oğuz

Etiketler
Ynt: Bluetooth

Böyle bir tehlike mevcut değil, medyanın abartması. Bir kanalda İTÜ den bir profesör açıklama yapmıştı, yıldırım düşmesinde bluetooth ve benzeri teknolojiler etkili değil, buluta en yakın olan nesne etkilidir diye, gayet güzelde bir deney gerçekleştirip göstermişti. Ha eğer açık arazide sizinle aynı yükseklikte başka nesleler varsa belki o zaman etken olabilir ama o zamanda hanginizin daha iletken olduğuna bakar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.