Bluetooth GPS + i Paq(WinCE) + i GO Üzerine Tecrübe

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan reha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,366

reha

Zirve
Yer
Istanbul
Web
www.rehayurdakul.com
Selamlar,
bu kez de WinCE isletim sistemi kullanan iGO yazilimini test ettim.. kombinasyon baslikta da belirttigim gibi

bluetooth GPS + iPaq(WinCE) + iGO yazilimi

bu yazilimda istanbul haritalari var ( turkiyenin gerisi yada karayollari yok galiba) ama cok detayli ve janjan li ekranlari var.. kullanimi cok kolay ( PDA ekrani dokunmatik oldgu icin ) , sesli ( zira PDA sesli ), ekrani eglenceli ( PDA ekrani buyukce) ve ilave ozellikli (hiz limiti asiminda uyari gibi ) ve oldukca hzli ( benceki PDA hizi mi bilemedim) .. ama POI'leri cok genis degil gibi.. autoroute icin onerileri de "iyi" gibi geldi bana.. kim satar? kaca satar? nasil satar bilmiyorum ama teknolojileri guzel birlestirmisler bence.. ama ben olsam sadece istanbul haritasi icin alirmiydim? bilemiyorum..

selamlar, reha

Etiketler
Ynt: Bluetooth GPS + i Paq(WinCE) + i GO Üzerine Tecrübe

selam
gps hakkında fazla bir bilgim yok ama bir arkadaşın ispanyadan getirdiği Qteck marka ve üstünde türkçe kulanımlı
İGO gps aletini aldım ve Türkiyenin yarısından fazlası yüklü şimdiye kadar bağlantı hariç bir problem yaşamadım.
Kusuruma bakmazsanız size birkaç konu danışmak istiyorum
1-Geç bağlantı yada hiç bağlanmadığı zamanların nedenini ,diğer gpslerdede aynı sıkıntı olurmu
2-Sitede verilen rotaları yükleyebilirmiyim yada çevirici kullanmam gerekirmi

Bende Asus P535 üzerinde IGO kullanıyorum, cihazın üstünde Destinator yazılımı geliyor ama ondan çok memnun kalmadığım için IGO yükledim gerçekten çok başarılı.

Bununla birlikte GPS Utility adında bir program daha kurdum bu programın özelliği Google Earth.ten screenshot alarak yaptığınız yada başka jpg halinde haritalarınız varsa bunlar üzerinde belli noktaların koordinatlarını verip (Google Earth yardımıyla) haritaları set ediyorsunuz ve bu haritalar üzerinde nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz.

Programın demo versiyonu mevcut:

http://www.gpsu.co.uk/functions.html

merhabalar bende asus p526 kullanıyorum ama ıgo yu yukledıgım de hardware eror verıyor bıkac gundur bununla uurasıyorum bunu nası cozebılcegım hakkında bılgısı olan varmı?

herkese merhaba, 2 gün önce asus P526 aldım ancak gps programını nasıl yükleyeceğ,m, ve nerden bulabileceğimi bilmiyorum.. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Mail adresim; borachaos@hotmail.com
Şİmdiden teşekkür ederim..

berk' Alıntı:
merhabalar bende asus p526 kullanıyorum ama ıgo yu yukledıgım de hardware eror verıyor bıkac gundur bununla uurasıyorum bunu nası cozebılcegım hakkında bılgısı olan varmı?

borachaos' Alıntı:
herkese merhaba, 2 gün önce asus P526 aldım ancak gps programını nasıl yükleyeceğ,m, ve nerden bulabileceğimi bilmiyorum.. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Mail adresim; borachaos@hotmail.com
Şİmdiden teşekkür ederim..

Selamlar arkadaslar,

Sorununuz devam ediyorsa yardımcı olabilirim ;)

selamlar
hp ipaq 310 gördüm ebay da
bilginiz var mı
turkiye haritası yuklenir mi
yada garmin veya netür program kullanır
teşekkürler

i900 omnia da igo kullanıyorum cok memnunum. Tek sorun ekran çözünürlüğünden dolayı ekranın tamamını kullanamamam. Bu sorunu da çözmüşler gerci ama daha ilgilenemedim.

Tr haritası yuklenir evet,hemde cok şık olur :smiley: Yanlız cihazın tam modeli şu sekilde degilmi...?

HP iPAQ 310 Travel Companion

Şayet bu marka/model ise,kurulum detayları ve linkleri veriyorum.

Kolay Gelsin...

Nav N Go iGO8 v8.0.0.41506 + Turkey map for HP iPAQ 310 Travel Companion...

Requirements: Microsoft Windows Mobile, operating system 300 MHz processor, 64 MB memory, QVGA or VGA touch screen display
Overview: GPS Navigation Software for Windows Mobile based PDA/PNA devices and Smartphones featuring stunning 3D navigation with outstanding graphics of buildings, landmarks, and entire cities. This version has been extracted from iconX G400 PNA device and as usual, it has been patched to work both on PDA and PNA devices as well.

1.png
2.png

3.png
4.png

More Info:

Kod:
http://www.navngo.com/pages/global/eng/igo_8_description

Download Instructions:

1. Complete iGO package - includes patched navigation software and Content (map, poi, building etc...) - approx. 219mb

Kod:
http://**.com/files/167038577/iGo8_for_hp_310.part1.rar
http://**.com/files/167044969/iGo8_for_hp_310.part2.rar
http://**.com/files/167052835/iGo8_for_hp_310.part3.rar

Installation Instructions

1. Copy iGo8 folder on the SD Card (my hp310 supports 8GB SDHC, try yours).
2. Copy iGo8 folder (from GAMES folder) in \iPAQ\OS\GAMES\ on hp310's flash memory.
3. EDIT the file sys.txt located in \IPAQ\OS\config\ and change the value of igoautostart from 1 to 0
4. Disconnect hp310 and start iGo8 from ENTERTAINMENT/GAMES
5. In iGo8 go to SETTINGS/GPS/ "Autodetect" to set your GPS with iGo8

berk' Alıntı:

Birçok GPS-Navigasyon programı ".NET Compact Framework" olmadan çalışmaz. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa. Aşağıdaki linkten indirin ve kurulumu gerçekleştirin. (Sanırım bu en güncel .net framework yazılımı. eğer daha günceli varsa onu indirip kurun) Yanlız şunu belirteyim, tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Bu tamamen bilgi amaçlı yazılmıştır.

Saygılarımla...

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=1343d537-a62f-4a6e-9727-7791bf4cc2bd&DisplayLang=en

arkadaşlar,telefonum QTEK S200 smart2go adlı bir gps sinyal cihazı aldım blutoothtan bağladım.IGO programıda yükledim. navigasyon olarak sorunum yok ama ben FİZİKİ HARİTA VE DAĞDA BUNU KULLANMAK İSTİYORUM. bu haritalar sokak faslan. işimi görmüyor. garmin 60 csx de alamıyorum!!!!

ne yapcam ben. nasıl fiziki harita bu alete yükleyecem. yardımıcı olursansanıza sevinirim.

mistik55' Alıntı:
arkadaşlar,telefonum QTEK S200 smart2go adlı bir gps sinyal cihazı aldım blutoothtan bağladım.IGO programıda yükledim. navigasyon olarak sorunum yok ama ben FİZİKİ HARİTA VE DAĞDA BUNU KULLANMAK İSTİYORUM. bu haritalar sokak faslan. işimi görmüyor. garmin 60 csx de alamıyorum!!!!

ne yapcam ben. nasıl fiziki harita bu alete yükleyecem. yardımıcı olursansanıza sevinirim.

Fiziki haritadan kastınız topografik harita olmalı. Kısa yolu GoogleMaps gibi gözüküyor.

bende binalar gorunmuor, acaba bır ayar yapmam gerekıyor mu yoksa sadece bazı bınalar mı gorunuyor ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri