Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,933

Etiketler
Ynt: Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

PrometheusTR' Alıntı:
nasıl yani, 1600 dolara komple motor mu yenileniyor :eek:

Bi kısmı yenileniyor tabi, senin motoru yeniletme isteğine veya doğan arıza sonucu meydana gelen parça ihtiyacından fiyat artabilir de düşebilir de...Örneğin rektefiye gerekti grankın kullanılamaz ise ya yeni alacaksın ya çıkma, tabi yenisinin fiyatının 2.000 liradan aşağı olacağını sanmam :smiley:

Yanlış anlaşılma olmasın, ihtiyaç duyulan malzemelerin listesi yukarıda verildiği gibi.
Arkadaşımızın ihtiyaçları bunlardı.
Bu malzemelere ait parça kodları ve bunlara ait fiyatlar bunlar.
Piyasadan karşılaştırma yapılabilmesi için yayınladım.
Dikkat edilmesi gereken tek nokta fiyatlar yan sanyi ürünü değil, Original parça fiyatları...
Selamlar,

Merabalar benim blazer lar hakkında öğrenmek istedigim bir kac sey ver yardımcı olursanız cok sevinirim. sorum konu baslıgıyla ilgili olarak 1995 ve üstü s-10 ile 4.3 v6 arasındaki farklar nelerdir? birinin digerine üstünlügü varmı? hangisi daha casip?
ayrıca barbecue slm. bildigim kadarı ile s-10 sahibisin s-10 lar v8 mi ? 4.3 v6 vortec diyorlar s-10 lar da vortec motor yokmu ? gibi ametorce fakat benim icin öenmli sorular soracagım eger yardımcı olursanız sevinirim cevaplarını bekliyoruz saygılar iyi gunler.

Hocam Selamlar,
Blazer lar için ve motorları için sana kısaca şunu soyleyebilirim.
Vortec motor bir teknoloji adı. Bu da yanılımıyorsam 1995 model ustu araçlarda mevcut bunun bir modifiye edilmiş hali ise, gene Vortec olarak 1998 model araçlarda bulunuyor.
Vortec teknoloji sayesinde daha düşük yakıt tüketimi ile daha yuksek performans almak mümkün.
Chevrolet Blazer S-10 bu araçların genel adı.
Bu versiyonun daha onceside mevcut ancak biraz araştırma yapmam lazım. Sana ezbere cevap vermek istemem. Eğer İngilizcen varsa bu konu ile ilgili tarihçeyi çok rahatlıkla internette bulabilirsin.
Eğer bir Blazer sahibi olmak istiyorsan minimum olarak Vortec motorlu bir araç seçmen gerek.
Benim aracım 1996 model 4300 cc Vortec motor ve V6 silindir. Teorik değer 190 HP ama şu anda bu rakamda değildir.
Eğer başka sorun olursa ve bildiğim yerdense cevap vermeye çalışırım.
Selamlar,

Peki yeni kasaya 1995 gecildigini dusundugum icin soruyorum 1995 yeni kasalarda vortec midir? ilgilendigin ve bilgilendirdigin icinde cok cok tesekkur ederim.

capadona' Alıntı:
Peki yeni kasaya 1995 gecildigini dusundugum icin soruyorum 1995 yeni kasalarda vortec midir? ilgilendigin ve bilgilendirdigin icinde cok cok tesekkur ederim.

Benim aracım 95 model üzerinde 4.3 V6 Vortec motor var..Ruhsatta da 143 kw yazıyor olması lazım..

ilanlara bakıyorum kimisi s-10 yazıyor kimi 4.3 vortec. bende öğrenip ona gore arayış içine girmek istedim malum acemiyiz.

vermiş olduğunuz bilgiler doğruştusunda 92 modelden vazgeçtim. 96 model buldum bir tane. bakmaya gideceğim. araçta bakmamk gerreken ne tür yerler var. kontror etmek amaçlı ne tür bir işlem yapmam gerekiyor. hani otomatik viteslerde vites i kontrol etmek gerekir gibi. bunlara ait önemli noktalar nelerdir.

Sayın RAsimpeh,
Bu konu hakkında ne kadar bilgilisiniz bilemediğim için, bende en doğrusu motor ve mekanik aksam için guvendiğiniz bir ustaya gosterin derim.
Eğer Ankara'da iseniz gosterebileceğiniz yerler için yardımcı olmak isterim.
Selamlar,saygılar

Benim aracın göstergeleri km sizin araçlarınız mil mi acaba ?

bende blazer yok ama daha once american aracım oldu. Benimki mil hesabı idi tanıdıgım bazı kişilerin km re, o zamanlar arastırdıgımda mil hesabı olanların america icin yapıldıgını km olanlarında diger ulkeler icin yapıldıgını ogrenmiştim. arac mil hesabı ise american verision derler. mil gibi bazı ozelliklerde farklılık gosterebiliyor suspansiyon ve radyator farklılıklarıda olabiliyor fakat blazer lar icin bir farklılık varmı bilemiyorum.

Dundarlap benim arac mil gosteriyor,
Birde sana sunu soyleyeyim, radyon ayni arabanın radyosu, çift sayılı kanalları çalıyor mu?
Mesela 98.2 veya 100.0
Benim araç çalmaz. Amerikan yapımları sadece tek kanalları çalar, mesela 100.1 veya 98.5 gibi
Avrupa kullanımı için yapılan araçlarda yukarıda verdiğim tek kanalları çalma konusu olmaz.
Selamlar, sevgiler

benımkıde mıl gosterge.radyo cekmıyor malesef kasette kalmadı fm transmıtter aldım randıman alamadım bos kanal konusunda..bıde bunların koldan vıtes olmayanları var onlar herhalde avrupa versıyonları onlarda km yazıyor galıba

Çift kanalları çalıyor ama tekleri denemedim benim de bildiğim avrupa için yapılmış araçlardan benimki..Peki ne gibi farklılıkları olduğu hakkında bilginiz var mı , teknik açıdan vs..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR