Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,005
Ynt: Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

http://www.carpartswholesale.com/cpw/chevrolet~blazer~wheels.html

evet sıte bu model falan secıp tum parca fıyatlarını burdan gorebılırsın..ınsallah dostum ben ıstanbul kartaldayım sızlerde nerden oldugunuzu yazarsanız sevınırım..

Etiketler

PIKACU' Alıntı:
http://www.carpartswholesale.com/cpw/chevrolet~blazer~wheels.html

evet sıte bu model falan secıp tum parca fıyatlarını burdan gorebılırsın..ınsallah dostum ben ıstanbul kartaldayım sızlerde nerden oldugunuzu yazarsanız sevınırım..

Ben sakaryadayım ama gelir giderim istanbula..Abi sana da çok soru sorduk ama senin parçalar türkiyede bulunamadı mı yurtdışından geldi ?Bİr de ne kadar yattı araban..

ne demek onemlı degıl.bazıları bulunmadı o yuzden getırdıler.ben getırmedım. o kadar alıstımkı bu amerıka ısıne lastıgını bıle amerıkadan getırdım.. ;D ee amerıkancıyız dımı yakında oraya yerlesırmısız :p ;D

Sen olayı aşmışsın abi :smiley: Bakalım şimdi görüştüm liste çıkaracaklar ne gerekli ya akşama belli olcak ya da yarın öğlene kadar..

Dostlar,
Amerika'dan parcaların gelmesi cok normal. Yanlız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bunu da eski bir Amerikancı arkadastan duydum.
GM de bir cok parcasını Cinde urettirip uzerine GM damgasını vurup oyle pazarlıyor.
Yani Çin malı parçayı sadece üzerinde GM damgası var diye iki veya 3 katı fazla paraya satıyorlar.
GM in üreticisi Cınli nin bir webi olmasi lazımdı. Benim arkadasa ulasabilirsem webin detaylarını alır ve paylaşırım.

Dundarlap bu arada tekrar gecmis olsun, umarım cok kısa zamanda toplarsın. Sen Istanbul'da motoru kaça yapıyorlar bir öğren, bende Ankara'dan sana fiyat toplayayım.
Karşılaştırmış oluruz. Gecen hafta 97 Tahoe motoru yapıyordu bizim usta, en az 3 hafta bende kalır dedi. Rakam içinde daha sokmedik ama min 4000 ila 5000 TL arasında masrafı çıkar demişti.
Bilgine,
Herkese selamlar...

Ben sakaryada toplatıyorum abi, istanbulda da ustam var burda da bakalım ne fiyat çıkacak ama tabi siz de bi fiyat verirseniz sevinirim karşılaştırırız...Şimdi arabanın yanındayyım sökülüyor yavaş yavaş parça listesi çıkartı araştırmaya başlayacağım size de burdan bilgi veririm.

bende honda crv var. araç çok hoş bir şey. fakat artık sıkmaya başladı. daha büyük bir araç almayı planlıyorum. secenekler arasında blazer da var. 92 model fiyatta uygun gldi. fakata araç hakkında fazla bilgiye sahip değilim. verdiğiniz bilgiler işime yaradı. yalnız iki sfer yatak sarmasından bahsedilince korktum. benim araç 210.000 km de ve 10000 bakımı haricind bir masraf çıkartmadı. bunlarda bakım olayları nasıl, motoru saglamdır eminim. nissan xtrial lerde motor bloğunu çatlatma sorunu var. bunlarda bu tarz standartlaşmış bilinen sorunları varmı. klima, hız sabitleyici gibi özellikleri varmı. kullanıcıdan bilgi almak daha iyi düye düşünüyorum. sizlerede yardımcı olursanız sevinirim.

rasimpeh' Alıntı:
bende honda crv var. araç çok hoş bir şey. fakat artık sıkmaya başladı. daha büyük bir araç almayı planlıyorum. secenekler arasında blazer da var. 92 model fiyatta uygun gldi. fakata araç hakkında fazla bilgiye sahip değilim. verdiğiniz bilgiler işime yaradı. yalnız iki sfer yatak sarmasından bahsedilince korktum. benim araç 210.000 km de ve 10000 bakımı haricind bir masraf çıkartmadı. bunlarda bakım olayları nasıl, motoru saglamdır eminim. nissan xtrial lerde motor bloğunu çatlatma sorunu var. bunlarda bu tarz standartlaşmış bilinen sorunları varmı. klima, hız sabitleyici gibi özellikleri varmı. kullanıcıdan bilgi almak daha iyi düye düşünüyorum. sizlerede yardımcı olursanız sevinirim.

92 model için bişey diyemem ancak..95 model için yatak sarmasından korkmayın bakımını yaptıktan sonra, yatak sarması benim hatam yağını uzun yoldan geldikten sonra kontrol etmedim..Araba biraz da şans işidir kimi araba olur 50.000 de başlar sorunları. Benim bildiğim kronik bir sorunu yok aracın.Özelliklerini anlatayım; elektrikli, ısıtmalı koltuklar, elektrikli,ısıtmalı yan aynalar, klima hız sabitleyici,abs, airbag,6 lı radyo kaset çalar,deri koltuklar vs vs...:smiley:

bu aracı ılk aldıgımda benımde endıselerım vardı.1 sene falan motor harıcınde hıc masraf etedım.motor olayıda kendı hatamız bu arada.duruma bakıp satarım dusuncesıyle.ama keyfını yasamaya baslayınca araca bakmaya basladım.en son 2000 tl ye multımedya set yaptım kafalıklara monıtor falan taktırdım.odullendırdım yanı onu. ;Dılk defa 5 yasından buyuk bır araca bındım.96 model benımkı.ama super otesı.yok surdan cıkarmı burda batarmı falan dusuncem yok en azından.hele turbo olayı benı bıtırıyor. ;D rampada tıkanma,arac sollamada buyuk bır keyıf verıyor.herkes gazı koklemıs 80 le zor rampa cıkarken yanlarından turboya alıp koltuga yapısmak ayrı bı keyıf. ;D ne bılım ya bence mukemmel.herhalde amerıkan dedıklerı bu olsa gerek.hondaydı kıaydı kesınlıkle yerını tutamaz.ama 92 modeller ıcın bısı dıyemıcem yenı kasalardan dusun derım bence.95 ustu modeller.

Sevgili RAsimpeh,
92 model uygun değil. Neden derseniz teknolojisi cok eski.
Mümkünse 1995 model ve üzeri Vortec Motor teknolojisine sahip bir arac edinin derim.
Her arac gibi, bu makinalarında standard masrafları var. Ben aracı aldığımda silindir kapak contası yanımıştı. Neden?
Kullanan şahis araba değil kusura bakmayın "eşşek" kullanmaya alışık olduğu için arabanın radyatör hortumu patalattığını anlamamış.
Motor hararet yapıncada kapak contası gitmiş. Allah'tan sadece kapak contası ile sınırlı kalmış hasar.
Onun haricinde benim arabada hiç bir problem yok. Ben keyfe keder, arabam 13 -14 yaşında ileride başıma dert açmasın diye on düzeni elden geçirdim.
Koltuk kılıflarını düzelttim vs vs.
Buyuk motorlu ve keyifli bir araç almak istiyorsanız Amerikan arabasından vazgeçmeyeceksiniz.
Size bizim araçların bana gore kronik sayılabilecek bir hastalığını da soylemeden geçemeyeceğim, bir alıştınız mı, bir daha bırakamazsınız...
Aklınızda olsun...
Şaka bir yana, araç içinde kullanılan platik ve bakalitler bir süre sonra 14 - 15 yıl sonunda ısınma ve soğumadan dolayı, yani malzemenin çalışmasından dolayı araç içinde hareket ediyorlar. Bu da araç içinde çukura girip çıkmalarda "cik cik" ses veriyor. Ben bunun onune gecemedim.
Bunu engellemenin yolıu yok mu var, bu da arabanın tüm döşemelerinin ve kapı, on göğüs kaplamalarının sokulmesi, gerekli izolasyonların yeniden yapılması ve geri montajı.
Bu işlemin bedeli kullanılacak malzeme miktarına bağlı olarak 800 - 1200 TL arasında değişirmiş. Yaza doğru bende bu şekilde bir plan var.

Herkese selamlar, sevgiler,

Dündaralp,
Malzeme listen çıkınca özellikle yurt dısından getirilecek parçalar varsa bana ya mail at, ya da buradan malzeme listesini ve parça kodunu ver.
Birde ben teklif isteyeyim.
Daha ekonomik olursam haberleşiriz.
Selamlar,

barbecue arkadasım rıca etsem 2 adet rotıl alt ust deve boynu ve esrot veya eshot burcu ole bısey ıste yada esrot takımı bunlar ıcın fıyat alabılırmısın degıstırmem lazımda ıvedı bı sekılde.
bızım aracların kronık hastalıgınıda guzel solemıssın bu arada ;D ;D hakkatende ole valla..hep solerlerdı amerıkan baska bu hastalık falan dıye ama hıc umursamazdım bıle dıyenlerle hatta tı ye alırdım.ama sımdı anladık..

Hocam,
Sağ sol alt üst rotil takımı 300 TL +kdv
Öbür terimi parcacıda pek anlamadı:smiley:
Kusura bakma

yok onemlı degıl ne demek ..faturasız olabılıyormu bırde nerdedır nasıl alabılırız.nakıtmı kartmı..kusura bakma ugrastırıyorum ama..

Ankara Şaşmaz, Nakit, Kredi Kartı yok (benim bildiğim, teyid almam lazım)
BAzen faturasız olabiliyor, o konuyuda sormak lazım.
Selamlar,

Blazer Motor yenileme için original parça kullanılması durumunda ortalama yedek parça fiyatları aşağıdaki gibi.
Bilgilerinize,
Selamlar

Balzer Motor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri